والیبال جام کنفدراسیون آسیا نگاهی به پرونده مدعیان قهرمانی/ جوانترین تیم ایران در این مسابقات


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفتمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا از یکشنبه ۲۵ مردادماه با حضور ۱۱ تیم در شهر ناخون پاتوم تایلند آغاز شد.

اگرچه انصراف قطر به دلیل حضور پررنگ کشورهای اسلامی و قزاقستان در مسابقات در دقایق پایانی به دلایل نامعلوم از نکات عجیب این مسابقات است، اما تیم های رقیب مانند ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و چین هستند. حریفان قدرتمند تیم ملی جوانان ایران که در این گزارش نگاهی کوتاه به این تیم ها داشته ایم.

ژاپن؛ کوتاه اما با تجربه

تیم ملی والیبال ژاپن با سرمربی قدیمی و بومی خود «کوهیرو شیمبو» به این رقابت ها آمده است و شاید به همین دلیل این تیم بازیکنان با تجربه تری مانند کاپیتان و گارد پیشکسوت خود، فاکوتسویی ۳۶ ساله، و همچنین بازیکنان نفوذی مانند اوتاکه که سال ها پشتیبان نیشیدا در پست پاس قطر بود، به کار خواهد آمد.

ژاپنی ها بازیکنان دیگری مانند آیرو، تاکاهاشی، ناکوموتو و همچنین بازیکن نیمه نژاد ژاپنی-آفریقایی خود، لوری را در ترکیب خود برای رقابت های جام کنفدراسیون آسیا در تایلند قرار داده اند، هیچ یک از بازیکنان ژاپن در لیگ ملت های والیبال حضور ندارند. در این مسابقات حضور دارند. ، زیرا تیم ملی ژاپن در اردوی آماده سازی برای حضور در جام جهانی است.

سامورایی ها با میانگین سنی ۲۵ سال و قد متوسط ​​۱۸۸ سانتی متر، با تنها یک بازیکن دو متری (اوتاکه با قد ۲۰۲ سانتی متر) یکی از کوتاه ترین تیم های این مسابقات محسوب می شوند.

چین؛ تغییر کوچک و قدرتمند

تیم شگفتی ساز در هفته دوم لیگ ملت های والیبال که با شکست ۳ بر صفر برزیل تمام توجه والیبالیست های جهان را به خود جلب کرده بود، تقریباً با همین ترکیب لیگ ملت ها و با سه تغییر پا به این رقابت ها گذاشت. در موقعیت های لیبرو، اسپیدستر و گیرنده. شنیده ها حاکی از آن است که هدایت این تیم همچنان با کاپیتان خود یائو چن و با حضور یک بازیکن قوی به نام ژانگ که یکی از بهترین بازیکنان مرحله مقدماتی لیگ ملت ها بود و همچنین یانگ ژن سرعتی است. بازیکنی که با هدایت سرمربی وو شنگ در دفاع از تور موثر است، مدعی قهرمانی خواهد بود.

چینی ها با میانگین سنی ۲۵ سال و قد متوسط ​​۱۹۷ سانتی متر، ۷ بازیکن بالای دو متر دارند و پنگ و چینگگائو با دو متر و هشت سانتی متر قد بلندترین بازیکنان این تیم هستند.

استرالیا؛ بالاترین به دنبال جبران شکست VNL

تیم ملی والیبال استرالیا با هدایت دیوید پرستون کانادایی تابستان خوبی را پشت سر نگذاشته و برای جبران شکست به تایلند آمده است و هنوز خیر و سال آینده تیم قدرتمند کوبا به جای این تیم در لیگ ملت ها حضور خواهد داشت.

این تیم شاکل با دو تغییر در پست های لیبرو و قدرتی مانند غیبت لوک پری، لیبرو و کاپیتان باتجربه استرالیا در سال های اخیر و حتی شایعاتی مبنی بر – حضور ادگار در این تیم از نکات بارز حضور استرالیاست. در جام کنفدراسیون مردان آسیا در سال ۲۰۲۲ حضور دارد.

استرالیایی ها با میانگین سنی ۲۳ سال و قد متوسط ​​۱۹۸ سانتی متر و با ۵ بازیکن بالای دو متر، دارسی با دو متر و ۱۱ سانتی متر قد بلندترین بازیکن این تیم است.

کره جنوبی؛ جنگ برای اعاده حیثیت

تیم ملی والیبال کره جنوبی که سال هاست از جمع مسابقات قهرمانی آسیا حذف شده است، با ترکیب تیمی خود در چلنجر کاپ که به میزبانی شهر سئول برگزار شد به این رقابت ها آمده و مقام سوم را برای آنها کسب کرد. . ایم دونگ هیوک پشت خط بانوان کره یکی از گلزن ترین بازیکنان این تیم است که هماهنگی بسیار خوبی با پاس های این تیم یعنی هان سون سو دارد و از استقبال خوب و حمله قدرت خود نیز بهره می برد. بازی، لیم سوگ جین. کره ای ها با هدایت ایم دو هان به دنبال کسب مقام اول و مدال طلای این رقابت ها هستند.

بازیکنان کره ای با میانگین سنی ۲۸ سال و قد متوسط ​​۱۹۲ سانتی متر و تنها یک بازیکن با قد ۲ متر به نام دونگ هیوک جزو کوتاه قدترین و باتجربه ترین تیم های این مسابقات هستند.

ایران؛ تیمی جوان با دید روشن

تیم ملی والیبال جوانان ایران که طبق سیاست فدراسیون والیبال ایران با هدف دفاع از آبروی والیبال ایران با میانگین سنی ۱۸ سال و میانگین قد ۱۸ سال ۱۹۵ سانتی متر و با ۷ بازیکن بالای ۲ متر، جوان ترین تیم این مسابقات و یکی از بلندقدترین تیم های این مسابقات است. یوسف کاظمی پشت خط بانوان تیم ملی والیبال جوانان ایران با قد ۲۱۰ سانتی متر بلند قدترین بازیکن این تیم است.

عرشیا بهنژاد، پندار مومنی مقدم، امیرمحمد گلزاده، متین جعفری، سجاد جلوداریان، حسین حاجی کلاته، یوسف کاظمی، عرفان نوروزی، مهدی بیاتی، شایان سپهری فرد، مبین نصری، یونس جوان، پوریا حسین حسینی، بازیکن حسین حسینی و حسین حسینی مربی تیم ملی جوانان برای حضور در این مسابقات.

امیرمهدی نفر (سرمربی)، غلامرضا مومنی مقدم (سرمربی)، مهران زارع، علی فتاحی و محمد منصوری (مربی)، عرفان نوروزی (فیزیوتراپ)، محسن سیاهدوش (آنالیزور)، چلک محمد رحیمی (ماساژ) به عنوان کادر فنی تیم ملی جوانان به تایلند سفر کردند. شاگردان رضا مومنی مقدم پس از انجام این بازی ها برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راهی بحرین می شوند.

در شش دوره قبلی جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا، هفت کشور ایران، چین، کره، قطر، هند، ژاپن و قزاقستان روی سکو رفتند و والیبال ایران سه عنوان قهرمانی (۲۰۰۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶) و دو دونده را کسب کرد. -up (2012) و ۲۰۱۸). این کشور پرافتخارترین کشور این مسابقات است. تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۴ در رده چهارم این رقابت ها قرار گرفت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید