واکنش سرمربی تیم ملی به استانداردسازی سالن های والیبال/ عطایی: سلامت بازیکنان مهم است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهروز عطایی درباره استانداردسازی سالن های مسابقات لیگ برتر گفت: استانداردسازی باید در مقطعی در والیبال آغاز می شد و خوشحالیم که این اتفاق افتاد و وضعیت سلامت بازیکنان در آن پوشش داده شد. یک راه بهتر در رده باشگاهی بازیکنان باید از سلامت بهتری برخوردار باشند و در رده ملی نیز اردوهای خود را با بازیکنان سالم تری آغاز می کنیم.

وی افزود: ممکن است برخی از شهرها سالن کافی برای برگزاری مسابقات نداشته باشند و این باعث نگرانی آنها شود که نتوانند این کفپوش را پهن کنند و برای بقیه رشته های ورزشی از آن استفاده کنند. در واقع این طبقه جوابگوی نیازهای ورزشی این شهر نیست به همین دلیل به نظر من باید به برخی از این شهرها فرصت داد اما در کل سلامت ورزشکاران برای انجمن مهم است و ما هم تیم می خواهیم. برای شرکت در مسابقات لیگ به صورت استاندارد. ما از شما استقبال می کنیم.

عطایی با تاکید بر اینکه در لیگ برتر بازی های سخت و فشرده ای خواهند داشت، گفت: رویکرد تغییر نکرده و بازیکنان تقریباً با تیم قبلی خود همگروه هستند. بازیکنان زیادی از خارج از کشور یا ایران به تیم ها اضافه نشده اند و کیفیت لیگ تغییر چندانی نخواهد داشت. امیدوارم تیم ها از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشند و در طول لیگ به گونه ای بازی کنند که بتوانیم بازیکنان بهتری برای تیم ملی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص انتخاب بازیکنان لژیونر و لیگ برتر برای حضور در تیم ملی گفت: عملکرد همه بازیکنان لژیونر و لیگ را دنبال می کنیم. من خودم در لیگ برتر حضور دارم و آن را از نزدیک دنبال می کنم. به سایر مربیان تیم ملی که در حال حاضر در باشگاهی فعال نیستند، این وظیفه را می دهم که تیم های لیگ ها را دنبال کنند تا بهتر بتوانیم بازیکنان تیم ها را دنبال کنیم و افراد جوان و شکوفا را بهتر بررسی کنیم.

وی افزود: در مورد لژیونرها علاوه بر ارسال اطلاعات آنها، در صورت امکان به کشورهای شما می روم و بازیکنانی مانند میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، جواد معنوی نژاد و… را در تیم هایشان می بینم.

عطایی با اشاره به آغاز اردوهای تیم ملی پس از پایان مسابقات لیگ برتر گفت: قطعا اردوهای تیم ملی پس از پایان بازی برگزار می شود اما باید ببینیم لیگ چه زمانی به پایان می رسد چرا که بحث هایی برای ادامه بازی وجود دارد. لیگ تا زمانی که بازیکنان از نظر آمادگی آماده شوند، در شرایط مناسب تری قرار بگیرند و این مسابقات نزدیک به مسابقات اروپایی به پایان برسد، این موضوع مهمی است که قطعا بررسی می شود زیرا باید بازیکنان را در طول مسابقات آماده نگه داریم. روند مسابقات و این موضوع به تیم ملی کمک شایانی می کند.تکمیل مسابقات قبل از سال جدید و استراحت بازیکنان در تعطیلات پایانی سال، خطر آسیب دیدگی را افزایش می دهد و مطابق با چارچوب نیست. استانداردهای حرفه ای. برای شرکت در مسابقات یک اردوی پیش از مسابقات ۲۵ روزه خواهیم داشت.

سی و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان برتر باشگاه های ایران از روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه آغاز می شود که باعث می شود این رقابت ها ۲۸ روز زودتر از سال گذشته آغاز شود و از شدت رقابت ها تا حدودی کاسته شود.

لیگ برتر مردان در سال ۱۴۰۱ با حضور ۱۴ تیم پاس گرگان، نیان الکترونیک خراسان، سایپا تهران، رایاب ملا مریوان، شهداب یزد، هورسان رامسر، مس رفسنجان، فولاد سیرجان ایرانیان، لبنیات هراز آمل، ایفا سرام اردکان، گتی پسند اصفهان، پیکان تهران شهرداری ارومیه و شهرداری گنبد در یک گروه مقدماتی شروع می کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید