واکنش FIVB جام جهانی والیبال به دیدار ایران و برزیل/ ۱۵ برد طلایی پوشان در ۱۸ بازی اخیر


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم والیبال ایران از ساعت ۲۳:۳۰ روز سه شنبه ۲۴ شهریورماه در مرحله حذفی جام جهانی به مصاف برزیل می رود و برنده این دیدار با برنده دیدار صربستان دیدار خواهد کرد. و آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی.

فدراسیون جهانی والیبال در مطلبی که در سایت خود منتشر کرد، درباره دیدار ایران و برزیل نوشت: آخرین دیدار مرحله حذفی این مسابقات، دیدار برزیل و ایران خواهد بود. برزیل به عنوان نماینده آمریکای جنوبی در اولین دیدار مرحله مقدماتی ۲ ست مغلوب کوبا شد اما پس از آن موفق شد روند خوب خود را آغاز کند. برزیل در مرحله مقدماتی کوبا، ژاپن و قطر را شکست داد و با ۸ امتیاز صدرنشین شد.

تیم ملی والیبال برزیل در ۱۵ بازی از ۱۸ بازی قبلی خود مقابل ایران پیروز شده است و آخرین بازی آنها در لیگ ملت های والیبال بود که برزیل به برتری رسید. سه برد تیم ملی ایران مقابل برزیل در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۴ به دست آمد که فدراسیون جهانی والیبال در بخش‌های دیگری از مقاله خود به بازی‌های پلی آف دیگر اشاره کرده است.

برنامه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی به وقت تهران و میزبان این بازی به شرح زیر است:

شنبه ۱۲ شهریور; استوجیت آرنا، لیوبلیانا، اسلوونی
ساعت ۲۰:۰۰ اسلوونی – آلمان
ساعت ۲۳:۳۰; ایتالیا – کوبا

یکشنبه ۱۳ شهریور; گلیویس آرنا در گلیویس، لهستان
ساعت ۲۰:۰۰ آمریکا – ترکیه
ساعت ۲۳:۳۰; لهستان – تونس

دوشنبه ۱۴ شهریور; استوجیت آرنا، لیوبلیانا، اسلوونی
ساعت ۲۰:۰۰ هلند – اوکراین
ساعت ۲۳:۳۰; فرانسه – ژاپن

سه شنبه ۱۵ شهریور; گلیویس آرنا در گلیویس، لهستان
ساعت ۲۰:۰۰ صربستان – آرژانتین
ساعت ۲۳:۳۰; برزیل – ایران

چهار مسابقه مرحله یک چهارم نهایی چهارشنبه ۱۶ سپتامبر در لیوبلیانا و پنجشنبه ۱۷ سپتامبر در گلیویز برگزار می شود تا چهار تیم برتر جهان مشخص شوند و تیم های راه یافته به نیمه نهایی بازی های خود را شنبه ۱۹ سپتامبر برگزار می کنند. در ورزشگاه Spodek Arena در شهر کاتوویتس در لهستان (میزبان مرحله مقدماتی). دیدارهای رده بندی و فینال روز یکشنبه ۳۰ شهریور در همین شهر و سالن برگزار می شود و تیم های اول تا سوم معرفی خواهند شد.

تیم های برزیل، ایتالیا و لهستان در بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان و در غیاب روسیه پرافتخارترین کشور این رقابت ها به دنبال چهارمین قهرمانی خود در جهان هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید