وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما مشکل می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با آن یا تجربه شخصی شما می توانند شما را دچار شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان شایسته است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • بافتن در دست

 • ناراحتی تنفسی

 • تپش قلب

 • عرق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر مردم بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • ناراحتی تنفسی
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • عرق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمانی حمله پانیک

علائم حمله پانیک شدید است: ترس ناگهانی و غالب شما را فرا می گیرد. این می تواند از هیچ کجا باشد ، یا می تواند ناشی از چیزی باشد که شما را نگران کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم فیزیکی انفارکتوس میوکارد

علائم حمله قلبی در مردان و زنان متفاوت است. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که هم شدید و هم غیرقابل انکار است. یا ممکن است “دردی خردکننده را احساس کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ ادامه دارد.” همچنین می توانید عرق کنید و سرگیجه پیدا کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان نیز اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس کاملاً متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله وحشت زده است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه تا حدی افزایش می یابد که احساس می کنید فیل روی دنده های شما نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع را تجربه می کنند – ضربان قلب نامیده می شود – و احساس می کنند بر احساسات و افکار خود کنترل ندارند. حملات پانیک زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش های ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش کنید است درک کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح بالاتری از تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، به شما کمک می کند تا ثابت کنید که درد قفسه سینه به دلیل حمله قلبی است. آنها نیز یکی هستند نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت تمایز قائل شود ، از جمله:

خواص درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله وحشت زدگی ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا گزنده است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

شروع

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

عادت زنانه

مدت زمان علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات وحشت در عرض چند دقیقه متوقف می شوند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد در یک یا چند رگ خونی به سمت قلب ، که منجر به وقفه در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است خطر بیماری قلبی را به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب فرد به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که HRV شرکت کنندگان نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی کمتر بود.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله هراس

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت عدم اطمینان ، بهتر است بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قاعده بازو یا فک منتشر می شود.

راههای درمان

بسته به اینکه فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید