وداع شاعران شیرازی با سردار شهید عبدالله اسکندری – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارونی گفت: ما می خواهیم در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و بازگشت پیکر پاک سردار شهید حاج برده خداوند اسکندری مجموعه شعری برای وداع با شهید بزرگوار داشته باشد.

وی افزود: هرچند معتقدیم عروج سردار شهید اسکندری برای هر هنرمندی رایگان است آه تو واکنش نشان دادن وای خواهد داشت، اما از شاعران محترم عاشورایی و شاعران مقاومت دعوت می کنیم در این فراخوان شرکت کنند.

کارشناس مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس ادامه داد: شاعران ارجمند می توانند تا پایان روز جمعه ۱۴ اشعار خود را به عنوان وداع با این شهید بزرگوار ارسال کنند. اوت، فقط از طریق شماره چه خبر ۰۹۱۷۴۰۵۸۸۷۳ و محدودیتی در تعداد، قالب، اندازه و شکل آثار وجود ندارد.

وی گفت: از آنجایی که مراسم تشییع پیکر مطهر شهید همزمان با عاشورای حسینی برگزار می شود، امید است با استعانت از حضرت حق، درست قبل از تشییع این سردار بی سر، این محفل شاعرانه را در نزدیکی برگزار کنیم. پیکر مطهر شهید

کارونی خاطرنشان کرد: این برنامه در واقع با ماهیتی خودجوش و بر اساس عشق و ارادت شاعران عاشورایی معتقد به مفهوم مقاومت، اما گروه های فعال در ایثار و پایداری مانند سازمان بسیج هنرمندان فارس و سرلشکر تشکیل شده است. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این رویداد را در ارتباط با حوزه هنری انقلاب اسلامی در استان برگزار می کند.

یک کارشناس آفرینش های ادبی حوزه هنری فارس گفت: اگرچه به قول معصوم «هیچ روزی مثل عاشورا نیست» اما باید باور کنیم که حقیقت عاشورا و کربلا در همه زمان ها و مکان ها تداوم خواهد داشت زیرا این امر مقدس و مقدس است. خون پاک از حضرت اباعبدالله الحسین.ONE) در رگ های تاریخ می جوشد تا حقیقت زنده بماند.