وزیر بهداشت: با «دارویار» تلاش می کنیم هیچکس بی بیمه نباشد


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بهرام عین اللهی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان روزان. انتخاب کنید وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی (ره) گفت: دشمنان در طول سال های پس از انقلاب هیچ گاه از نظام ما خارج نشدند و همواره دشمنی و ویرانگر بوده اند، به طوری که از ابتدا با آغاز دوران تحمیلی. جنگ و سپس با تحریم ها و کارشکنی ها خیلی ها سعی کردند جلوی رشد و توسعه کشور را بگیرند.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور روسیه به این کشور گفت: پوتین مردم ایران را نماد مقاومت در برابر تحریم ها دانست. آنهایشان ایشان را الگویی برای مردم جهان دانستند و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف گواه این مدعاست تا جایی که امروزه تمامی توانمندی های پزشکی، درمانی و جراحی در کشور مهیا است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مردم مهمترین سرمایه در کشور ما هستند، گفت: امروز تمام ظرفیت تولید واکسن در کشور مهیا است در حالی که تعداد فوتی ها وجود دارد. کرونا در آمریکا ۱۵ برابر ایران است.

V یک یادآوری این بود: ۹۶ درصد افراد یک دوز، ۸۶ درصد دو دوز و ۷۶ درصد افراد دو دوز دریافت کردند. جمع آنها واکسن تزریق کرده اند، در حالی که در آمریکا ۶۰ درصد به واکسیناسیون علاقه نشان داده اند.

عین اللهی با تاکید بر اینکه دولت مردمی با حضور در استان ها و شهرستان ها سعی در بررسی دقیق مشکلات و مسائل مردم دارد، گفت: بررسی های میدانی و مشاهدات عینی و حضوری مهمترین رویکرد دولت در اداره کشور است.

وی با بیان اینکه هر روز با دشمنان جنگ اقتصادی، بهداشتی، آبی و… داریم، گفت: نه تنها دولت بلکه آحاد جامعه در مقابله با این جنگ تاثیرگذار هستند.

وزیر بهداشت به اجرای این طرح ادامه می دهد داروساز وی خاطرنشان کرد: در حوزه دارو به ۴۰۰ میلیون نفر خدمات ارائه می دادیم چرا که به دلیل قاچاق مواد مخدر حتی کشورهای همسایه ما نیز از دارو استفاده می کردند اما اکنون همین یارانه برای حمایت از مردم کشور و مبارزه با آن استفاده می شود. قاچاق

وی بر لزوم اجرای قانون جوانان جمعیت و صیانت از خانواده تاکید کرد و افزود: موضوع جوانی جمعیت مهمترین بحران کشور است که باید توسط همه دستگاه ها رسیدگی شود. انتشار فرهنگ بچه دار شدن با تمامی ابزارهای تبلیغاتی و پشتیبانی آن را در دستور کار قرار دهید.

عین اللهی ادامه داد: بیمه همگانی از دیگر الزامات وزارت بهداشت است که در برنامه های ما اولویت بندی شده و بر این اساس ۶ میلیون نفر به بیمه شدگان کشور اضافه شده و با اجرای طرح. داروساز ما این را امتحان می کنیم آمار افزایش تا زمانی که هیچکس در کشور بدون بیمه نباشد.

وی در پایان گفت: لازم است به تقویت خدمات در حوزه سلامت در این شهرستان محروم که دارای مردم شریف و متدین است توجه شود به ویژه در حوزه سلامت جامعه بسیاری از مشکلات و بیماری های بعدی به وجود نخواهد آمد.

پایان پیام/ ۳۱۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید