ویتامین U چیست؟ عوارض جانبی ، فواید ، کلم و موارد دیگر


این هفته ایمیلی از یک شنونده جدید دریافت کردم که می نویسد:

“من امسال پادکست شما را پیدا کردم و قسمت ها را می خوانم. من در حال حاضر قسمت های 2010 را تماشا می کنم. من روشهای جدید و جالبی را برای بهتر غذا خوردن و احساس خوب ، وام گرفتن شعار شما یاد گرفته ام. من اخیراً تماشا کرده ام ویدئویی در مورد ویتامین U. آیا می خواهید یک قسمت درباره این که چیست و چرا برای شما مفید است تهیه کنید؟ ”

پس از 13 سال غلاف Nutrition Diva ، مواد مغذی زیادی وجود ندارد که حداقل یکبار به آنها اشاره نکرده باشم. اما من هرگز در مورد ویتامین U صحبت نکرده ام. بیایید رکورد را ثبت کنیم


ویتامین U چیست؟

ویتامین U یک ویتامین واقعی نیست بلکه یک ترکیب حاوی گوگرد است که در کلم و سایر سبزیجات خانواده براسیکا یافت می شود. (نام شیمیایی آن s-methylmethionine است.) در دهه 1950 ، این دارو به عنوان یک درمان م forثر برای زخم معده در نظر گرفته شد-به همین دلیل به آن ویتامین U گفته شد.

سپس تصور کردیم که زخم دردناک معده ناشی از استرس و غذای تند است. درمان استاندارد یک رژیم غذایی ملایم و آنتی اسیدها بود که تا حدودی کمک کرد. اما ظاهراً به اندازه آب کلم نیست. تعداد انگشت شماری از مطالعات آن زمان (از جمله تحقیقی که بین زندانیان در زندان سن کوئنتین انجام شده است!) نشان داد که نوشیدن آب کلم خام درد را بهتر تسکین می دهد و زخم ها را سریعتر از روش معمول التیام می بخشد.

امروزه ما می دانیم که اگرچه استرس و غذاهای تند واقعاً می توانند علائم را تشدید کنند ، اگر در حال حاضر زخم دارید ، اما در واقع زخم ایجاد نمی کنند. بنابراین ، چه کاری انجام می دهد؟

برخی از داروها می توانند به مخاط معده آسیب برسانند و اگر یکی از این داروها را مصرف کنید اولین مشکوک خواهد بود. اما جدا از آن ، زخم ها تقریباً همیشه در اثر عفونت باکتری H.pylori ایجاد می شوند. درمان استاندارد یک دوره آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری ها است که بسیار م –ثر است – ناگفته نماند که بسیار ناخوشایندتر از نوشیدن یک لیتر آب کلم خام در هر روز است.

ما همچنین آموخته ایم که استفاده طولانی مدت از آنتی اسیدها می تواند پیامدهای ناخواسته زیادی از جمله افزایش خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان ، سوء تغذیه و عفونت های روده ای داشته باشد. به نظر می رسد حفظ محیط اسیدی در معده نقش مهمی در سلامتی ما دارد. بنابراین به همین خوبی است که ما دیگر با جویدن شیر منیزیم زخم ها را درمان نمی کنیم.

همچنین ببینید: چگونه از رفلاکس اسید جلوگیری کنیم

ویتامین U چه می کند؟

ما هنوز در مورد نحوه عملکرد s-methylmethionine برای التیام زخم ها-یا اینکه چیز دیگری در آب کلم ممکن است بخشی از این اثر باشد ، نمی دانیم. و اکنون که ما یک درمان بسیار م forثر برای زخم ها داریم ، پیدا کردن آن در اولویت تحقیقات قرار نگرفته است. اما هنوز افرادی هستند که ویتامین U را به عنوان یک تقویت کننده عمومی برای کبد و کلیه ، برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و حتی به عنوان یک ماده آرایشی و بهداشتی به بازار عرضه می کنند.

شواهد برای حمایت از این مزایا بسیار پراکنده است ، بیشتر شامل مطالعات in vitro و حیوانات و برخی آزمایشات کوچک ، تکراری یا غیرقابل کنترل روی انسان است. به نظر من ، شواهد کافی (چه برسد به اطلاعات ایمنی و دوز) برای توصیه مصرف ویتامین U به عنوان مکمل غذایی وجود ندارد. اما شواهد زیادی برای اثبات فواید خوردن سبزیجات از خانواده کلم وجود دارد.

کدام غذاها حاوی ویتامین U هستند؟

براسیکا شامل انواع کلم ، کلم بروکلی ، جوانه بروکسل و کلم پیچ است. براسیکا علاوه بر غنی بودن از s-methylmethion ، سرشار از ویتامین A ، C ، K (که به ساخت استخوان های قوی کمک می کند) و اسید فولیک است. گلوکوزینولاتها – ترکیباتی که در برابر سرطان محافظت می کنند ، منحصر به فرد در خانواده براسیکا است. براسیکا همچنین حاوی سایر ترکیبات حاوی گوگرد است که مزایای مختلفی برای سلامتی دارد. می دانید که من واقعاً به غذاهای فوق العاده اعتقاد ندارم ، اما اگر باور کنم ، براسیکا در بالای لیست قرار می گیرد.

و راههای زیادی برای لذت بردن از آنها وجود دارد. می توانید آنها را به صورت خام (سالاد کلم ، کسی؟) ، بو داده (کلم بروکلی و بروکسل در این راه عالی هستند) ، خشک شده (مانند چیپس کلم پیچ) ، جوانه ها (جوانه های کلم بروکلی را چند سال پیش به خاطر بسپارید؟) ، یا به همراه آنها بخورید. در صورت تمایل آب میوه ها با این حال ، من فکر می کنم شما بیشتر از خوردن سبزیجات خود سود می برید تا نوشیدن آنها.

همچنین بخوانید: آب میوه گیری: عادت سالم یا بمب قند خون؟

اگر سعی می کنید هر روز پنج وعده سبزیجات بخورید (و امیدوارم که بخورید) ، سعی کنید حداقل یکی از این وعده ها از خانواده براسیکا باشد. در اینجا برخی از دستور العمل های مورد علاقه من برسیکا وجود دارد:دیدگاهتان را بنویسید