پایه راه راه اطلاعات تغذیه ای و مزایای سلامتی


شرح

ماهی باس راه راه سریع رشد می کند ، پر از جریان است و یکی از ماهیگیران محبوب در بین ماهیگیران است. آنها دارای یک بدن فشرده ، ضخیم و قوی ، شش تا نه خط افقی باریک پیوسته هستند که از آبشش ها تا دم به صورت افقی حرکت می کنند.

پشت سبز زیتونی یا قهوه ای است و دارای دو باله پشتی بسیار توسعه یافته است ، یکی خاردار و دیگری نرم. دم پهن و چنگال است. پهلوها نقره ای و رنگین کمانی با شکم سفید است.

قاعده راه راه دهان بزرگی دارد و فک پایین کمی بیرون زده است.

بیس راه راه بزرگسالان معمولاً 3 تا 7 کیلوگرم وزن و طول آنها از 40 تا 140 سانتی متر است. با این حال ، افراد با وزن بیش از 25 کیلوگرم شایع هستند. امید به زندگی 7-12 سال است اما می تواند تا 20 سال در طبیعت زندگی کند.

زیستگاه

باس راه راه یک ماهی مهاجر و کم عمق است. بزرگسالان در نزدیکی آبهای ساحلی در نزدیکی سطوح صخره ای زندگی می کنند ، در حالی که جوانان در دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین ، رودخانه ها و نهرها و خورها زندگی می کنند.

آنها شکارچیان حریص هستند. نوجوانان از تخم های بی مهرگان و زئوپلانکتون تغذیه می کنند ، در حالی که بزرگسالان از انواع ماهی ها ، به ویژه شاه ماهی ، ماهی دریایی آتلانتیک ، ماهی نقره ای و همچنین بسیاری از گونه های بی مهرگان ، از جمله خرچنگ ، ​​خرچنگ ، ​​صدف ، ماهی مرکب و کرم تغذیه می کنند.

زیست شناسی

باس راه راه ماهی سریع رشد می کند که معمولاً در سال اول به طول 10 تا 12 اینچ می رسد. این ماهی ماهی آنادروم است و از آب شور به آب شیرین برای تخم ریزی مهاجرت می کند.

استریپ های مرد بین 2 تا 4 سالگی برای مردان و زنان بین 5 تا 8 سالگی به بلوغ جنسی می رسند.

قاعده راه راه پلی آندروس است. گروهی متشکل از 7 تا 8 مرد در حین بازی یک ماده بزرگتر را احاطه می کنند. این پرورش دهنده فصلی است. نوارهای ماده سالی یکبار ، از آوریل تا اواسط ژوئن در آب معتدل در آب تمیز و بالادست رودخانه تخم ریزی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید