پلمب کارخانه «خمیرمایه ناغان» با حکم قانونی/کارمندان بیمه بیکاری می گیرند.


رضا قاسمی رستمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد به تشریح جزئیات پرونده پنج ساله کارخانه مخمر ناغان گفت: پنج سال پیش با شکایت حفاظت محیط زیست در دادسرای ناحیه تشکیل شد. . اداره شهرستان کیار نسبت به بررسی و رسیدگی به موضوع آلودگی زیست محیطی پساب این کارخانه اقدام نماید. تشکیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کیار ادامه داد: پس از تشکیل سلسله جلسات و پیگیری های کارشناسی و آزمایشگاهی، شفاف سازی ابعاد حادثه و تایید تخلف، رایزنی هایی با کارخانه داران برای رفع آلودگی و تصفیه پساب انجام شد. از کارخانه

وی با بیان اینکه به دلیل عدم اصلاح و رفع آلایندگی، دستور پلمب کارخانه از یک ماه پیش داده شد، تصریح کرد: با مکاتبه کارخانه داران و درخواست مهلت یک ماهه برای رفع این مشکل، زمان درخواستی به آنها داده شد.

قاسمی تصریح کرد: سرانجام در روز آخر به دلیل ادامه آلودگی و بی توجهی مالکان به کمک های انجام شده، کارخانه پلمب شد و تا رفع آلودگی هیچ ماده اولیه جدیدی وارد کارخانه نمی شود.

بیمه بیکاری شاغلین در کارخانه در ایام مهر فعال خواهد بود

دادستان شهرستان کیار خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وقفه در معیشت کارکنان و کارگران این کارخانه، با هماهنگی تامین اجتماعی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کیار، بیمه بیکاری شاغلین در این کارخانه در ایام آلوچه فعال خواهد بود.

وی افزود: برنامه ریزی های لازم برای پیگیری حقوق پرسنل انجام شده است.

قاسمی در پایان بر عزم دستگاه قضایی برای احقاق حقوق عامه و مبارزه با فساد در تمامی پرونده ها تاکید کرد و گفت: پیگیری پرونده های مفاسد تا به نتیجه نهایی وظیفه و رسالت قوه قضائیه است.

انتهای پیام/۶۸۰۲۳/م
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید