پنل FDA تقویت کننده دوز واکسن Moderna را تأیید کردمشاوران بهداشتی ایالات متحده روز پنجشنبه گفتند برخی از آمریکایی هایی که واکسن کووید -19 Moderna را دریافت کرده اند باید تقویت کننده نصف دوز را برای افزایش حفاظت در برابر ویروس دریافت کنند.

پانل مشورتی سازمان غذا و دارو (FDA) به اتفاق آراء به توصیه تزریق اضافی برای افراد مسن ، بزرگسالان با سایر مشکلات بهداشتی ، مشاغل یا شرایط زندگی که خطر ابتلا به COVID-19 را افزایش می دهد ، توصیه کرد.

اگرچه این توصیه الزام آور نیست ، اما گامی کلیدی در جهت گسترش کمپین تقویت کننده آمریکا به میلیون ها آمریکایی است. بسیاری از افرادی که حداقل شش ماه پیش تزریق اولیه Pfizer را انجام داده اند ، پس از تأیید FDA در ماه گذشته ، تقویت کننده هستند.

در مورد دوز ، واکسیناسیون اولیه Moderna شامل دو تزریق 100 میکروگرم است. اما Moderna می گوید یک تزریق 50 میکروگرم برای تقویت کننده کافی است.

FDA روزهای پنجشنبه و جمعه متخصصی را دعوت کرد تا در مورد اینکه چه کسی باید این تقویت کننده را دریافت کند و چه زمانی افرادی را که در اوایل امسال عکس های Moderna و Johnson & Johnson دریافت کرده اند ، دریافت کند.

FDA هنگام تصمیم گیری نهایی در مورد تقویت کننده ها برای هر دو شرکت ، از توصیه های مشاور استفاده می کند. با فرض یک تصمیم مثبت ، یک مانع دیگر نیز وجود دارد. هفته آینده ، پنلی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تشکیل می دهد ، اطلاعاتی را در مورد افرادی که باید آن را دریافت کنند ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید