پنیر سفت: در ایران هیچکس نمی تواند باخت والیبال را تحمل کند/ تیم ملی خوب بازی نمی کند


محمود افشاردوست در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص نتایج تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ ملت های ۲۰۲۲ و شکست مقابل بلغارستان در هفته دوم این دیدارها اظهار داشت: در بیشتر کشورها ترکیب تیم ها پس از تغییر می کند. مسابقات المپیک. استفاده از واژه جوانان در مورد تیم ملی ایران صحیح نیست و باید بگوییم ایران ترکیب خود را تغییر داده است. ستاره های نسل قبل والیبال ایران دیگر در ترکیب حضور ندارند و تعدادی بازیکن جدید به تیم ملی پیوستند.

وی ادامه داد: اکثر بازیکنانی که به تیم ملی راه یافته اند تجربه چندانی ندارند و در بسیاری از تورنمنت ها شرکت نکرده اند. فکر می کنم لیگ ملت ها فرصت خوبی برای این بازیکنان است تا تجربه کسب کنند. اگر به تیم های دیگری مثل بلغارستان، لهستان، صربستان و… نگاه کنیم، می بینیم که آنها هم همین کار را کرده اند.

پیشکسوت والیبال کشورمان خاطرنشان کرد: متاسفانه تیم ملی خوب بازی نمی کند و ربطی به جوان بودن تیم ندارد. بازیکنان ایرانی ضعیف سرویس می دهند و در دریافت داخل زمین مشکل داریم. در طول مسابقات و تمرینات بارها دیده ایم که عطایی و دستیارانش این موضوع را به بازیکنان گوشزد کرده اند. این تیم به دلیل عدم تجربه با بازیکنان اشتباه بازی می کند. فکر می کنم برخی بازیکنان هنوز نتوانسته اند جایگاه خود را در تیم ملی پیدا کنند.

افشاردوست ادامه داد: بعد از المپیک ریو بارها و بارها در صحبت هایم عنوان کرده ام که اکنون زمان تغییر نسل و اضافه شدن بازیکنان جوان است. در همین رابطه چند بازیکن جوان به تیم ملی اضافه شدند که این کار ادامه پیدا نکرد. تیم ملی والیبال کشورمان عادت کرده تمرینات خود را بعد از پایان لیگ برتر آغاز کند. امسال هم همین اتفاق افتاد یعنی تیم زمان کافی برای تمرین داشت.

وی بیان کرد: بازیکنان زیر نظر مربی بدنساز خارجی و مربی خارجی (توتلو) فعالیت می کردند. در حالی که شک ندارم کادر فنی تمام تلاش خود را کرد. پس از پایان مسابقات لیگ ملت‌ها، چند کارشناس باید عملکرد تیم ملی را در جلسات بررسی کنند تا علت این شرایط را بیابند و برطرف کنند. واقعیت این است که والیبال ما از نظر کادر فنی و بازیکن در شرایط بسیار خوبی قرار دارد اما نمی تواند خوب بازی کند و بجنگد.

پیشکسوت والیبال کشورمان تصریح کرد: واقعیت این است که اکثر تیم های لیگ ملت ها به دنبال کسب نتیجه و اجرای با خیال راحت برنامه های خود نیستند اما در ایران هیچکس نمی تواند باخت تیم ملی را تحمل کند. در گذشته همیشه این انتقاد مطرح می شد که چرا ترکیب تیم تغییر نمی کند، اما حالا که ترکیب تغییر کرده، برخی می گویند باید همان بازیکنان سابق را در ترکیب قرار داد تا تیم موفق شود. باید تکلیف خود را روشن کنیم زیرا با یک برد تیم کهکشانی نمی شود و یک باخت نباید تیم را نابود کند.

افشاردوست با بیان اینکه باید صبور باشیم و به تیم وقت بدهیم، گفت: تیم ملی فعلی ما چند بازیکن مصدوم دارد. با همه این شرایط کارشناسان باید نقد کنند و راهکار ارائه دهند. کمبودهای تیم ملی را باید دید و مطرح کرد. واقعیت این است که تیم ملی ضعیف بازی می کند. فکر می کنم اگر یک تیم خوب کندو بازی کند، والیبالیست ها کمتر ناراحت می شوند. و اگر تیم خوب بازی کند قطعا پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید