پیش بینی بازار سهام برای شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱به گزارش وانانیوز،

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سبز شد. آیا با این تغییر روند شنبه بورس نیز سبز می شود؟

معاملات روز چهارشنبه ۵ مرداد در حالی به پایان رسید که شاخص تغییر رنگ داده بود. این شاخص که از ابتدای هفته روند نزولی داشت در پایان معاملات امروز با ۵۲۶۴ واحد معادل ۰.۴ افزایش یافت. به این ترتیب شاخص هفته اول مردادماه را در سطح یک میلیون و ۴۴۳ واحد به پایان رساند و به استقبال تعطیلات رفت.

شاخص هم وزن نیز در مسیری مشابه شاخص کل حرکت کرد و رشد ۰.۳ درصدی را به ثبت رساند. بنابراین شاخص تعادل در سطح ۳۸۹۴۷۳ واحد تعیین شد.

اطلاعیه بورس اوراق بهادار شنبه
آرادپورکار کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بورس دارای شرایط نزولی متعادل خواهد بود. چرا که در هفته گذشته اگرچه خبرهای بسیار خوبی در بازار سرمایه داشتیم. اما بازار خبر مثبت و خوبی ندید.

بازار سهام به بحث در مورد نرخ بهره آمریکا که امشب اعلام می شود نگاه می کند. اگر نرخ بهره ایالات متحده به میزان زیادی افزایش یابد، احتمالاً فشار زیادی بر کالاها وارد خواهد شد. این مشکل باعث می شود که رفتار معامله گران محافظه کار به سمت پایین باشد. یعنی ترجیح می دهند ناظر باشند.

بازار سرمایه در این هفته افت شدیدی داشت و شاخص کل هم وزن به محدوده ۳۸۹ هزار واحد رسید. این کاهش شاخص وزنی باید خروج نقدینگی را تقویت کند. زیرا بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار سرمایه افت شاخص تعادلی را معادل خروج نقدینگی از تالار شیشه ای می دانند.

با توجه به اخبار مختلف و ریزش شاخص های بازار سرمایه، به نظر می رسد بورس در هفته آینده نیز روند متعادل نزولی را تجربه کند. با جلب اعتماد سهامداران و پس از جذب نقدینگی به بازار، مسیر بازار تغییر خواهد کرد.