پیش بینی هوای بورس فردا چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱


به گزارش وانانیوز،

شاخص کل بورس دیروز ۲۹۱۶ واحد رشد داشت و در نهایت به رقم یک میلیون و ۵۷۴ هزار واحد رسید.

نمادهای وبملت، حکشتی و شستا بیشترین افزایش را در سهام قانونی داشتند. توجه واقعی نیز معطوف به میدکو، شفنه و فخوز بود.

بورس تهران امروز برخلاف دیروز که رشدی حدود ۳ درصدی را به ثبت رساند نتوانست انتظارات سهامداران را برآورده کند. کارشناسان معتقدند جهش دیروز یک شاخص عادی نبوده و احتمال تکرار روند دیروز بسیار کم است.

کارشناسان معتقدند بورس فردا روند جدیدی را نسبت به روزهای اخیر تجربه خواهد کرد. شاخص کل نمی تواند یک صعود عمیق یا نزولی داشته باشد.

چه عواملی بر بورس تاثیر می گذارد؟

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه های دلاری این بار نجات بورس بودند و بازار را برای فردا متعادل می دانم.

رئیسی توضیح می دهد: در شرایطی آخرین روز کاری هفته را پیش رو داریم که توسعه ارزی کشور محرکی برای تغییر روند بازار است در شرایطی که سایر بازارها (خودرو، مسکن، طلا) بیشتر از قیمت دلار معامله می شوند. بازار آزاد و انتظارات تورمی آنها را به حرکت در می آورد.”

وی ادامه می دهد: این در شرایطی است که در نمودار سکه امامی با حباب بالای یک میلیون تومان واگرایی منفی به چشم می خورد. در پی اقدام بانک مرکزی و صدور مجوز خرید ارز از صادرکنندگان راه اصلاح را در پیش گرفتند که البته به معنای سقوط نخواهد بود.

رئیسی گفت: گروه‌های آسیب‌دیده مانند پالایشگاه‌های نفت و مواد معدنی در کنار افزایش قیمت سیمان می‌توانند به شاخص ضربه بزنند که البته در رکود زیان‌های عمده‌ای را به همراه خواهد داشت. در افزایش ها، افزایش قطره به عبور از مقاومت ۱۶۰۰ کمک می کند.