پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی طوری طراحی شده اند که مناطق چربی خاصی را هدف قرار داده و ظاهری لاغرتر به بدن می بخشد. امروزه انواع مختلفی از گزینه های کانتور بدن وجود دارد که طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب به شما ارائه می دهد. بهترین درمان بستگی به قسمت هایی از بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف وسیعی از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل آن طراحی شده است. کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای بدن و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن را داشته باشید ، پزشک وضعیت کلی و سلامت شما را ارزیابی می کند و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. در صورت تمایل به پیکرتراشی بدن ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه انواع روش های جدید هستند و شما مطمئناً به عزیزان خود می رسید تا به اندام ایده آل خود برسند. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • سیگار نکش.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروها مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. مواد مخدر ، به عنوان مثال می توان آنتی بیوتیک ها را قبل از عمل تجویز کرد.
پزشک همچنین آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا نوار قلب (ECG) را که برای ارزیابی قلب شما لازم است به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه ساخت آنها


بهترین نوع کانتور بدن بستگی به فرم بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

Zerona با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در اطراف شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزر کم انرژی قرار می دهد که سلول های چربی را تجزیه می کند تا چربی را از بدن خارج کند. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک شما از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با راندمان پایین منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند که به آزادسازی چربی کمک می کند. سیستم لنفاوی وظیفه از بین بردن چربی از بدن را بر عهده دارد و سلولهای چربی قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (تقریباً 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور برگشت ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. عمل کرایولیپولیز یا یک نوع لیپوساکشن نیست. بیمار در حین درمان کرایولیپولیز به هیچ گونه سوزن ، خون ، متخصص بیهوشی یا هرگونه ابزار جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی دارای اضافه وزن هستند توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا با ورزش کردن در کاهش چربی سینه و کمر مشکل دارند ، موثر است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای کانتورینگ بدن ، درمان حرارتی باعث کاهش سلولیت به بافت های پوست می شود ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد. با هدف قرار دادن سلول های چربی واقع در زیر پوست ، سلولیت را از طریق انرژی فرکانس رادیویی حذف می کند. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی در بدن تجزیه و جذب می شود ، که باعث سفت شدن و صاف شدن پوست در جایی می شود که سلولیت در گذشته ناهموار بود.
از بین بردن سلول های چربی ران ، باسن و باسن را نازک تر و دارای خط چشم می کند ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و شوک های ناخوشایندی ایجاد می کند که غالباً رهایی از رژیم و ورزش دشوار است. هنگامی که از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با ضرب و انقباض فیبرهای کلاژن ، پوست شل و افتاده را سفت می کند و در عین حال خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسوند) برداشتن چربی عبارت است از استفاده از انرژی فراصوت تولید شده برای متراکم کردن بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای برداشتن چربی. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی متصل و سفت با سوزن های بزرگتر است ، لیپوساکشن مبتنی بر سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند سوزن ها را به راحتی و به آرامی زیر پوست بکشد تا چربی برداشته شود. مانند فرآیندهای کانتور بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی اولتراسوند یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، رانها و پهلوها و در برابر روشهایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی ، قطعات بدن را به روش دقیق و سفارشی مشخص کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با مجسمه سازی در هر قسمتی از بدن خطوطی ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن روشی ملایم تر و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقادیر زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک هواده فشرده متصل به کانولا که 360 درجه بطور خودکار می چرخد ​​، روش لیپوماتیک بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ، سلول های چربی را قطع می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش می کند و آن را به مناطقی که بیمار حجم بیشتری در آن ناحیه می خواهد تزریق می کند. از تزریق چربی می توان برای کانتور نواحی مانند. پستان یا HIP مورد استفاده قرار گیرد.

لیفتلز

انواع جراحی لیفتینگ وجود دارد که می توان از آنها برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند به جای یا به اضافه کیسه های اضافی چربی مفید است. پزشک مرتباً لیفت بدن انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، لیفت باسن ، اوه بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت می تواند نتایج قابل توجهی بیشتر از یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بهبودی پس از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و زمان کمتری برای درمان و ناراحتی و تورم کمتری نیاز دارند.
هنگامی که بیمار بهبود می یابد ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل جراحی را تجربه کند. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
بیماران تشویق می شوند که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

فارور


برخی از خطرات احتمالی کانتورینگ بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند بر روی برش های ایجاد شده ایجاد شوند. آنها می توانند خارش دار ، تحریک کننده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا مواد ضدعفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در اطراف ناحیه یا مناطق آسیب دیده

هزینه


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند شامل تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه تأسیسات جراحی یا بیمارستانی
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از عمل
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد طراحی و پیکرتراشی بدن عبارتند از:

کدام قسمت های بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً تمام نواحی که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکر تراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • چانه و گردن
 • شکمی
 • HIP
 • زانو
 • بازوها
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوها

چگونه می توانم بفهمم که بدنم خوب است؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما قسمت هایی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند قسمت هایی از بدن را کاهش دهد ، اما برای کاهش قابل توجه وزن مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید