چای بادرنجبویه- 10 فایده فوق العاده برای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

برگ های تازه لیموترش ممکن است در طول سال در دسترس باشد. این گیاه را می توان تقریباً مانند سایر گیاهان پرورش داد منتهی گیاهان ساقه ای مانند نعناع ، نمک ، پونه کوهی و غیره را می توان در گلدان ، به عنوان یک گیاه باغی کشت کرد یا در مقیاس بزرگتر به عنوان یک محصول زراعی برای استخراج اسانس استفاده کرد.

در فروشگاههای گیاهی ، برگهای مومیایی شیرین ؛ تازه یا خشک ممکن است به راحتی در دسترس باشد. ساقه ها و برگهای جامد نرم کننده تازه را بدون هیچ گونه لکه تیره انتخاب کنید.

برگهای تازه را برای استفاده کوتاه مدت در کیسه پلاستیکی در داخل یخچال خانه و برگهای خشک شده را در محفظه ای محکم و محکم نگهداری کنید.

پس از بازگشت به خانه ، برگها را در آب جاری تمیز بشویید ، با یک حوله جاذب پاک کنید.

تهیه چای بادرنجبویه

برای تزریق ، فنجان را با یک مشت برگ نعناع تازه بالزامیک خرد شده پر کنید. آب گرم (150 میلی لیتر) را اضافه کنید ، 10-12 دقیقه دم کنید. همچنین می توانید به جای آن یک قاشق چای خوری برگ خشک اضافه کنید. حداکثر 3 فنجان در روز بنوشید.

بادرنجبویه اغلب با سایر گیاهان آرام بخش مانند وربنا ، بابونه و هیبیسکوس ترکیب می شود تا افسردگی را کاهش داده و خلق و خوی شما را آرام کند.

علاوه بر تیسان رایج ، بادرنجبویه را می توان در آشپزی مانند نوشیدنی های چرب ، چاشنی دار و طعم دار بسیار مورد توجه قرار داد.

به مقدار کم ، خرد شده یا آسیاب شده (ماکارونی) در آخرین ساعات پخت و پز به دستور غذا اضافه می شود تا طعم خود را حفظ کرده و از تبخیر روغنهای ضروری جلوگیری کند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • از برگهای تازه آن برای طعم لیمو ترش به نوشیدنی ها ، چای و آب میوه استفاده می شود.

  • از لیمو ترش تازه یا خشک استفاده می شود. مکمل خوبی برای غذاهای تند و تلخ است.

  • سرآشپزها برای طعم دادن به کاری ، سوپ و سس این گیاه را بسیار دنبال می کنند.

  • برگهای خشكی كه در سالاد سبزیجات و میوه ها ، پرکننده ها ، غذاهای لوبیا و ماریناد برای گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می شود.

  • این گیاه در بسیاری از کشورهای شمال اروپا برای طعم دادن و ترشی دادن به صدف ، مارماهی و شاه ماهی استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

مصرف چای بادرنجبویه برای کودکان و زنان باردار در مقادیر متوسط ​​بی خطر تلقی می شود. این می تواند دوز داروهایی را که روی تیروئید و داروهای آرام بخش بسته شده است تغییر دهد. افرادی که از این داروها استفاده می کنند باید قبل از مصرف بادرنجبویه با پزشک مشورت کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

Läs-Read فواید چای بابونه برای سلامتیبه

Läs-Read فواید چای رویبوس برای سلامتیبه

≻≻-بازگشت به چای های گیاهی از جانب چای بادرنجبویهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع چای های گیاهی با توضیحات کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتیبه

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدیدی باز می شود).

  2. دانشکده پزشکی استنفورد اطلاعات سرطان صفحه تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  3. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند-بادرنجبویه (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید