چرا نباید از کیروش حمایت کنم؟


به گزارش وانانیوز،

سردار آزمون درباره سابقه اخیر خود که حواشی زیادی را برای تیم ملی به همراه داشت، گفت: در اردوی تیم ملی چه در دوره قبل و چه الان اختلاف نظرها همیشه بوده و خواهد بود. این مشکلی ندارد و دلیلی ندارد که بچه ها به دو دسته تقسیم شوند. دیشب با کریم انصاری فرد و مهدی طارمی صحبت کردم. ما دوستان بسیار صمیمی هستیم.

وی افزود: مردم باید مطمئن باشند که در جام جهانی تمام تلاش خود را خواهیم کرد. همه باید برای این کشور در بازی های جام جهانی و بازی های دوستانه بجنگند تا مردم را خوشحال کنند. وقتی استوری گذاشتم به عنوان یک بازیکن تیم ملی وظیفه داشتم در شرایط سخت از تیم کشورم حمایت کنم. من هم همینکار را انجام دادم. این هدف بازیکنانی بود که این کار را انجام دادند. دوستانی که آن داستان را گذاشتند از دوستان صمیمی من بودند و اگر مشکلی بود رودررو صحبت می کنیم و بهتر است اینجا چیزی نگوییم. ما باید این مشکل خانوادگی بین خودمان را حل کنیم.

آزمون پاسخ داد که داستان او در مورد حمایت از کادرفنی است، اما سایر بازیکنان تیم ملی چنین نظری نداشتند و معتقد بودند بازیکنانی که استوری های حمایتی ارسال می کردند برای منافع خود این کار را انجام دادند. بسیاری از کودکان از این داستان عصبانی شدند. وقتی با طارمی و انصاری فرد صحبت کردم، آنها خیلی عصبی بودند. آن پرونده اشتباه بود، اما در تیم ملی هیچ کس منافع شخصی ندارد. پول چاه نفت به ما نمی رسد اما وظیفه داریم تا آخرین لحظه در تیم ملی بجنگیم و از هر مربی حمایت کنیم.

وی افزود: همه بچه ها باید این کار را بکنند. من هشت سال است که بازیکن ثابت تیم ملی هستم و حق صحبت دارم. وظیفه من بود که از تیم ملی حمایت کنم و هیچ اشتباهی نکردم. آنها گفتند که تماس من با آن شرکت طرف قراردادم، ایجنت اسکوچیچ است اما من اصلا این فرد را نمی شناسم و نمی دانم ایجنتش کیست.

مهاجم بایرلورکوزن گفت: می دانم این افراد کجا و چرا این کار را می کنند. من هرگز از کلمات و آنچه در مورد من می گویند یا نمی گویند نمی ترسم. من نمی خواستم جایگاهم را در بین مردم برای هیچ چیز تغییر دهم، آنها مرا بهتر می شناسند. من همیشه حرف درست را زدم. من نباید به خودم دروغ بگویم و با خودم روراست نباشم. من همیشه با خودم صادق بوده ام و می خواهم.

آزمون افزود: مادرم مرا طوری تربیت کرد که همیشه حقیقت را بگویم. من نباید از چیزی بترسم. در مورد حرف هایی که در مورد من زدند و چطور باید بگویم که من اولین نفر از رده سنی ها هستم که با آنها تماس گرفته و به این مربیان کمک می کنم. من اولین نفر در این زمینه هستم.

وی تصریح کرد: چه کسی مرا به تیم ملی آورد. وقتی مادرم حوصله اش سر رفته بود از تیم ملی خداحافظی کردم و همه می گفتند کاپیتان بچه است. من نمی خواستم مامان و بابا را با چیزی عوض کنم. حتی حاضرم به خاطر آنها فوتبالم را تمام کنم. من هر چه دارم از آنها دارم. چرا نباید از او حمایت کنم؟ او مرا به تیم ملی آورد و در حال حاضر با کی روش در ارتباط هستم. شاید در این دو ماه خیلی با هم تماس گرفتیم.

من با کیروش رابطه خیلی خوبی دارم اما باید حقیقت را بگویم. اگر همین الان او را انتخاب کنند و تیم نتیجه نگیرد، می دانید چقدر حاشیه ساز می شود؟ به آینده فکر می کردم و وظیفه داشتم از تیم ملی حمایت کنم. من هم می خواهم حمایت کنم. امیدوارم اسکوچیچ از ما خیلی خوشحال باشد. می دانم که او آدم مهربانی است. امیدوارم او در زندگی اش موفق باشد، اما کاری که ما برای حمایت از اسکوچیچ انجام دادیم اشتباه نبود.

وی در خصوص نظر کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص محرومیت فنی دراگان اسکوچیچ، پاسخ داد: چه بگویم؟ بسیار ناجوانمردانه بود که چنین اتفاقی برای یک اردوگاه بیفتد. ما نمی توانیم به خودمان دروغ بگوییم. وقتی کی روش خداحافظی کرد، به جز راننده چند نفر به فرودگاه رفتند؟ اگر می خواهید اسکوچیچ را لگد بزنید، به قرآن قسم می خورم که با او درست رفتار کنید.

بازیکن تیم ملی کشورمان افزود: ناسپاس نباشیم. او مردی بود که در بحرین نتیجه خوبی گرفت و تیم ما را به جام جهانی رساند. شما می گویید بد است و ما می گوییم بد است، اما سپاسگزار باشید. تاکتیک های اسکوچیچ اصلا زیر صفر است اما او تیم ما را بدون مشکل به جام جهانی رساند. لااقل در دوران وداع به قرآن قسم که با شما درست رفتار کنم. مگر ما مدعی فرهنگ نیستیم؟ ما اینطور نیستیم. ما باید با افرادی که از خارج می آیند برخورد کنیم.

آزمون درباره اینکه تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود یا خیر، توضیح داد: فقط یک اردو باقی مانده بود. چرا قبلا این کار را نمی کردند؟ برای من فرقی نمی کند اسکوچیچ بماند یا کی روش. گواردیولا می خواهد در این هشت روز برای ما چه کند؟ از ملی پوشان کشورمان افزود: ناسپاس نباشیم. او مردی بود که در بحرین نتیجه خوبی گرفت و تیم ما را به جام جهانی رساند. شما می گویید بد است و ما می گوییم بد است، اما سپاسگزار باشید. تاکتیک های اسکوچیچ اصلا زیر صفر است اما او تیم ما را بدون مشکل به جام جهانی رساند. لااقل در دوران وداع به قرآن قسم که با شما درست رفتار کنم. مگر ما مدعی فرهنگ نیستیم؟ ما اینطور نیستیم. ما باید با افرادی که از خارج می آیند برخورد کنیم.

آزمون درباره اینکه تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود یا خیر، توضیح داد: فقط یک اردو باقی مانده بود. چرا قبلا این کار را نمی کردند؟ برای من فرقی نمی کند اسکوچیچ بماند یا کی روش. گواردیولا می خواهد در این هشت روز برای ما چه کند؟ از منظر انسانی، این نهایت بزدلی است.

وی افزود: برای مهدی طارمی احترام زیادی قائل هستم. او از آن دسته افرادی است که واقعاً مرد است و به قولش پایبند است. او هم مثل خیلی ها تظاهر به اظهار نظر درباره اسکوچیچ نکرد و ظرف دو هفته حرف هایش را پس داد. من نمی توانم چنین افرادی را هضم کنم، اما مهدی را خیلی دوست دارم. کریم انصاری فرد ساکت بود و چیزی نگفت. هر کس حق دارد حرف بزند یا حرف نزند. من به چنین افرادی احترام می گذارم.

مهاجم تیم ملی گفت: این افراد مسابقه ندادند. ما مردی به دنیا آمدیم و باید مثل مرد بمیریم. امیدوارم جوانان با استعدادی که در آینده به تیم ملی می رسند قلب پاکی داشته باشند. در این صورت خداوند به قلب شما نگاه می کند و به همه چیز می رسید. مثل خیلی از ماربازان نباشید و زیر آب همدیگر را نزنید. با طارمی صحبت کردم و به او گفتم آدم هایی که حرفشان یک لحظه عوض می شود را دوست ندارم. حتی اگر از خانواده یا پسر عمویم و … خودم باشد. به همین دلیل بهتر است از چنین افرادی دوری کنید.

آزمون با بیان اینکه عده ای که در اردوی اخیر تیم ملی نبودند مطلبی خلاف نظر او منتشر کردند، تصریح کرد: من با آنها کاری ندارم. من همیشه فردی بودم که به آنچه گفتم عمل کردم. من گفتم می‌خواهیم بحرین را ببریم و در هوای گرم آنقدر دویدم که توانستیم بازی را ببریم. من مرد هستم و سر قولم هستم. من سر سفره خانواده ای بزرگ شدم که اگر حرفی بزنم سرم می رود اما حرف نمی زنم. من باید اقدام کنم اما ۹۰ درصد بازیکنان ایران فقط ادعا می کنند.

وی ادامه داد: بازیکنی که توسط دو مربی آخر تیم ملی شما دعوت نشد و فقط در زمان بازی بازی کرد، معتقد است از نظر فنی بهترین است. شما باید با خودتان صادق باشید و با خودتان که شکست خورده اید کنار بیایید. همه جا شما را بیرون می کنند. این افتخار من است که برای تیم ملی بجنگم. در دوره کی روش که جام جهانی برزیل را از دست دادم، گفتم حق من نیست که بروم. ۱۷-۱۸ ساله بودم و ضعیف بازی می کردم. من آن مصاحبه را با گریه انجام دادم. گفتم باید تلاش کنم. نمی گویم مثل من باش، اما با خودت روراست باش و تظاهر نکن. ارسال پست اینستاگرام در مورد بدنتان ضرری ندارد. اگر مرد هستید خود را نشان دهید و به تیم ملی کمک کنید. سرمربی هر چه باشد من وظیفه دارم در جام جهانی برای تیم ملی بازی کنم.

بازیکن تیم ملی گفت: همه بازیکنان می خواستند بدانند در لیگ چه گذشت. در این موارد می پرسند. این وظیفه بازیکن است که بفهمد چه اتفاقی قرار است بیفتد، اما کمیته فنی این تصمیم را گرفته است. درست یا غلط بودنش را نمی دانم اما قول می دهم این اختلاف نظر باعث ایجاد تفرقه نخواهد شد. ما ۸-۹ سال است که با هم دوست هستیم. بعضی ها که یک چیز می گویند و کار دیگری می کنند بحث دیگری است، اما همیشه اختلاف نظر وجود داشته است. هر بازیکنی که بخواهد نظم تیم ملی را به هم بزند جلوی آنها را می گیریم اما امیدوارم تصمیم درستی بگیرند. به عنوان یک بازیکن نمی توانم چیزی بگویم. هر تصمیمی که می گیرند باید به نفع تیم ملی باشد اما با آنها با احترام رفتار کنید.

آزمون درباره اینکه چرا به اسکوچیچ نمی گویند تو را نمی خواهند گفت: ۵-۴ نفر در تیم ملی حضور دارند. تو باید مثل یک مرد زندگی کنی. از چی میترسی؟ بیایید صادق باشیم، ما اسکوچیچ را نمی خواهیم، ​​بنابراین ما، بازیکنان تیم ملی، می دانیم.

وی در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر گفت: بعید است چنین کاری کرده باشند. بهترین راه این است که از خود بپرسید تا سوءتفاهم پیش نیاید. یکی از آنها دوست بسیار صمیمی من است و هرگز به من دروغ نمی گوید. وقتی با من صحبت کرد گفت اصلا اینطور نیست. یک بازیکن درباره ما صحبت کرده است، اما این مشکلی نیست. ما رو در رو صحبت خواهیم کرد و این مشکل را حل خواهیم کرد. همه ما باید مثل یک برادر و یک تیم باشیم و به چیزی غیر از جام جهانی فکر نکنیم.

این ملی پوش اضافه کرد: هر حاشیه ای در جام جهانی دچار مشکل می شود. خداداد عزیزی، علی کریمی و تک تک پیشکسوتانی که برای تیم ملی زحمت کشیده اند را از صمیم قلب دوست دارم. حرفاتون همیشه برام مهم بوده از تیم ملی حمایت کنید و صحبت های این عزیزان باعث دلگرمی من است. ما از حرف هایشان انرژی زیادی می گیریم.

انتهای پیام/