چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه و رژیم درمانی می دانیم


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو گل دمنوش

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این ویتامین از نور خورشید و غذاهای ما به دست می آید. امروزه مشاهده شده است که کمبود آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین موجود در سویه های ایرانی است که البته منشأ ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند ، وارد بافت چربی ما می شوند و گیر می کنند. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، ما نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین او 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. ما به او کمک می کنیم که ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را در بدن ما جمع آوری می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت های فعال ما ، ماهیچه ها ، استخوان های ما برسد و کار خود را انجام دهد ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

متخصص تغذیه و مشاور تغذیه ، دکتر احمد ساعدی با هدف ارائه روشهای تغذیه ای اولیه و میزان و نحوه تغذیه می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید