چه چیزی سوزش سر دل را خوب می کند؟ (6 درمان خانگی)


احساس سوزش سر دل واقعاً ناخوشایند است و اگر شما هم مانند بسیاری دیگر این مشکل را داشته باشید ما شما را درک می کنیم. این می تواند برای شما غیرممکن باشد که از غذای مورد علاقه خود لذت ببرید و به معنای واقعی کلمه عصبانی شوید! خوب ، خوشبختانه غذاهای سالم وجود دارد که می توانید برای کاهش سوزش سر دل به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در این مقاله ، ما به طور دقیق به درمان های خانگی برای سوزش سر دل می پردازیم و امیدواریم بتوانیم به شما در حل این مشکل تا حدی کمک کنیم.

سوزش سر دل: چرا این اتفاق می افتد؟

سوزش سر دل به دلایل مختلفی از جمله GERD ، استرس ، چاقی ، بارداری و موارد دیگر رخ می دهد. وقتی اسید معده در جهت مخالف حرکت می کند و وارد مری می شود ، صفرا وارد دهان می شود و شما احساس سوزش سر دل می کنید.

غذایی که می خوریم در معده اسید تولید می کند. بنابراین ، یک رژیم غذایی مناسب و منظم نه تنها از احساس سوزش در معده جلوگیری می کند ، بلکه سلامت ما را نیز افزایش می دهد.

علائم و علل اسید معده و 5 روش درمانی طبیعی

روش های خانگی برای سوزش سر دل

حالا اجازه دهید نگاهی به غذاهایی که سوزش سر دل را کاهش می دهند بیندازیم.

1- موز

یکی از بهترین درمان ها برای حل مشکل بازگشت اسید معده به مری ، خوردن موز است. موز می تواند احساس سوزش در معده را کاهش دهد. موز سرشار از فیبر و آنتی اسید است و از اسیدیته و نفخ معده جلوگیری می کند که باعث کاهش سوزش سر دل می شود.

2- آب لیمو

نوشیدن یک لیوان آب ولرم با آب لیمو علائم GERD را پس از پرخوری کاهش می دهد و همچنین سوزش سر دل و درد شکم را کاهش می دهد.

3- سرکه سیب

اگر از نفخ ، اسیدیته یا سوزش سر دل رنج می برید ، سه قاشق چای خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ولرم بریزید و میل کنید. این برای رفع سوزش سر دل و مشکلات معده مرتبط با رفلاکس اسید مفید است.

سرکه سیب

4- ژل آلوئه ورا

خوردن ژل آلوئه ورا قبل از غذا علائم سوزش معده را همراه با سوزش معده کاهش می دهد. آلوئه ورا به دلیل داشتن آنتراکینون دارای اثر ملین است و برای روده ها بسیار مفید است. علاوه بر این ، آلوئه ورا میزان آب در معده و روده را افزایش می دهد و باعث هیدراته شدن بدن و سهولت حرکت روده می شود.

ژل آلوئه ورا

5- چای سبز

برای درمان سوزش سر دل ، می توانید مقداری عسل را در یک فنجان چای سبز حل کنید. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای بدن دارد. علاوه بر این ، چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و بنابراین علائم رفلاکس معده را کاهش می دهد.

9 مورد از بهترین داروهای گیاهی برای معده درد

6- ماست

خوردن ماست به رفع ناراحتی در داخل و اطراف مخاط معده کمک می کند. ماست پروبیوتیک طبیعی با افزایش باکتری های خوب در روده ، ایمنی و سلامت معده را تضمین می کند. علاوه بر این ، ماست دارای مقدار زیادی پروتئین است که باعث افزایش توانایی بدن در هضم غذا می شود.

مواردی که برای جلوگیری از سوزش سر دل باید از آنها اجتناب کرد

حالا که می دانید کدام غذاها برای سوزش سر دل مفید هستند ، بیایید نگاهی به غذاهای مضر و عادات غذایی که باید از آنها اجتناب کنید ، بیندازیم.

اگر به غذا حساسیت دارید یا از بیماری ریفلاکس معده (GERD) یا اسید مزمن معده رنج می برید ، باید از غذاهای حساسیت زای زیر اجتناب کنید:

  • شیر و محصولات لبنی
  • غذاهای فاقد گلوتن
  • الکل
  • غذای سرخ شده
  • کافئین
  • شکلات
  • میوه های خانواده مرکبات

علاوه بر اجتناب از این غذاها ، باید سعی کنید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید و شب ها دیر غذا نخورید. در عوض ورزش کنید ، وزن خود را در یک منطقه سالم نگه دارید ، به موقع غذا بخورید و سبک غذا بخورید و اگر سیگار می کشید ترک کنید.

منبع 1 منبع 2

تصویری درمان سریع سوزش سر دل

دیدگاهتان را بنویسید