چگونه اسباب بازی ها را ضدعفونی کنیم؟


ضدعفونی اسباب بازی ضدعفونی کردن اسباب بازی ها برای حفظ سلامت و بهداشت کودکان بسیار مهم است. اسباب بازی های فرزند شما با ارزش ترین دارایی آنها است و بیشتر روز خود را با آنها می گذراند.

این بدان معناست که فرزند شما با این وسایل بازی می کند ، آنها را لمس می کند ، آنها را در دهان خود قرار می دهد و غیره. همه عروسک های جدید با گذشت زمان بسیار کثیف به نظر می رسند و ممکن است علاوه بر گرد و خاک و خاک ، حاوی باکتری ، آلرژن یا کپک شدیدتر باشند.

اسباب بازی های مختلف باید چندین بار تمیز و ضدعفونی شوند تا نه تنها زیبا به نظر برسند ، بلکه از سلامت فرزند شما نیز محافظت کنند.
این مقاله نحوه ضدعفونی و تمیز کردن اسباب بازی ها را برای ارتقاء ایمنی و سلامت کودکان شرح می دهد.

چند وقت یکبار باید اسباب بازی هایم را تمیز کنم؟

تعداد اسباب بازی هایی که باید تمیز کنید به میزان استفاده از آنها بستگی دارد. این دستورالعمل های کلی زمانی مناسب است که کودک سالم باشد.

هنگامی که کودک شما بیمار است یا آنفولانزا دارد ، مهم است که اسباب بازی ها را بیشتر تمیز و ضدعفونی کنید و بعد از بهبود کامل ، همه این مراحل را دوباره انجام دهید.

عروسک های پلاستیکی مقاوم و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه ضدعفونی کردن هستند و اگر هر روز با آنها بازی می کنید ، باید حداقل هفته ای یکبار آنها را تمیز و ضدعفونی کنید.

اسباب بازی های مخمل دار اغلب قابل شستشو در ماشین لباسشویی و خشک هستند ، بنابراین باید آنها را یک بار در هفته شستشو دهید (مخصوصاً اگر کودکان با هم بخوابند).

در صورت لزوم اسباب بازی های مخملی و غیرقابل شستشو را رنگ آمیزی کنید. سطوح اسباب بازی های الکترونیکی غیر قابل تمیز را ضدعفونی کرده و هر هفته با محلول ضدعفونی کننده ضدعفونی کنید.

اسباب بازی هایی که به احتمال زیاد در دهان کودک قرار می گیرند و روی زمین می افتند ، اسباب بازی هایی هستند که نیاز به توجه مکرر دارند. این دسته ها را هر 1-2 روز یکبار تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان هر هفته انجام داد.

ضدعفونی اسباب بازی با سرکه

آیا سرکه می تواند اسباب بازی ها را ضد عفونی کند؟

در یک کلام ، هیچ. سرکه یک چربی پاک کننده خانگی است و می تواند برخی از میکروب ها را از بین ببرد ، اما به اندازه کافی قوی نیست که بتواند همه میکروب ها را ضد عفونی کند. بهتر است اسباب بازی هایی را که می توانید با خیساندن در آب گرم استریل کنید ، بشویید.

اگر به دنبال جایگزینی طبیعی تر و گیاهی برای ضدعفونی کننده های شیمیایی هستید ، محصولاتی مانند دستمال مرطوب ضد عفونی کننده نسل 7 میکروب ها را با روغن آویشن از بین می برند.

این دستمال ها کندتر از دستمال های معمولی ضد عفونی کننده عمل می کنند و م effectiveثرترین ضد عفونی نیاز به خیساندن سطح اسباب بازی به مدت 10 دقیقه دارد.

ضدعفونی اسباب بازی در ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های حمام و اسباب بازی های پلاستیکی

حلقه های لاستیکی ، قطعات حیوانات و اسباب بازی های پلاستیکی سخت مانند لگو را می توان به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی استریل کرد.

اسباب بازی های بزرگ را محکم در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و اسباب بازی های کوچک را در کیسه مشبک قرار دهید تا کاملاً تمیز شود.

یک برنامه شستشوی معمولی با آب گرم و اسباب بازی هایی که ممکن است هنوز در ماشین ظرفشویی خیس باشند ، انتخاب کنید.

اسباب بازی های رنگی را ضدعفونی کنید:

همچنین می توانید تمام اسباب بازی های پلاستیکی و رنگی نوزادان و کودکان را با روش های زیر ضد عفونی کنید:

دستمال مرطوب Clorox یا Lysol.
یک پارچه مرطوب آغشته به 3 solution محلول پراکسید هیدروژن.
1/2 فنجان سفید کننده کلر و 1 گالن آب.

برای ضدعفونی اسباب بازی با یک پارچه مرطوب (یا برای مدت زمان توصیه شده روی برچسب محصول) ، سطح اسباب بازی را حداقل 10 ثانیه مرطوب نگه دارید. همچنین با سفید کننده و آب به مدت 5 دقیقه ضدعفونی کرده و در هوا خشک کنید.

ضدعفونی اسباب بازی در ماشین لباسشویی

برای ضدعفونی اسباب بازی های خود به سفید کننده تازه نیاز دارید. همه اینها روشهای بی خطر برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک هستند ، اما پس از خشک شدن در هوا ، آنها را همیشه باید دوباره با آب گرم شستشو دهید و دوباره در هوا خشک کنید. با این کار باقی مانده محلول پاک کننده حذف می شود.

اسباب بازی های حمام با سوراخ روی زمین معمولاً مشکل ساز هستند. اگر آب در داخل این وسایل جمع شود ، کپک در داخل آنها رشد می کند.

حتی با یک اسباب بازی خالص ، هوای داخل ممکن است به اندازه کافی گردش نکند و داخل اسباب بازی کاملاً خشک نباشد.

مهم است که از اسباب بازی های توخالی (از جمله اردک های لاستیکی) با سوراخ در وان استفاده نکنید. با این حال ، اگر این کار را می کنید ، اسباب بازی را تا آنجا که می توانید تکان دهید تا خشک شود و بعد از استفاده اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

اگر متوجه شدید که کپک در داخل اسباب بازی شما رشد می کند ، یا در صورت تکان دادن یا هل دادن آب از آن خارج می شود ، فوراً اسباب بازی را دور بیندازید.

نحوه تمیز کردن یک اسباب بازی مخملی در ماشین لباسشویی:

معمولاً عروسک ها و پارچه های رنگارنگ قابل شستشو در ماشین هستند. اسباب بازی های بادوام را می توان با یک برنامه ضدعفونی کننده شستشو و خشک کرد.

بسیاری از اسباب بازی های مخمل دار دارای برچسب مراقبت و تمیز کردن هستند ، بنابراین بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و دستگاه خود را مطابق آن ، مخصوصاً اگر جدید است ، ضد عفونی کنید.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی مخملی در ماشین لباسشویی:

ابتدا اسباب بازی مخملی را در یک روبالشی یا کیف پارچه ای قرار دهید تا از آن محافظت کرده و قسمت بالای آن را ببندید. آب گرم و چرخش آهسته را در برنامه لباسشویی خود انتخاب کنید.

اسباب بازی ها را در محیط خشک کن یا با حرارت کم خشک کنید. یا اگر خشک کن شما قفسه دارد ، اسباب بازی را از روی بالش بردارید و روی قفسه بگذارید تا به راحتی خشک شود.

همچنین می توانید از سشوار برای خشک کردن اسباب بازی ها در شرایط کم و زیاد استفاده کنید.

یاد آوردن:

هرگز اسباب بازی های مخملی را با باتری داخلی ، بلندگو یا سایر قطعات فلزی نشویید زیرا آب می تواند به آنها آسیب برساند.
اطمینان حاصل کنید که همه دکوراسیون و دکمه ها به طور ایمن به اسباب بازی متصل شده اند و هرگونه پارگی یا سوراخ را تعمیر کنید.

مرکز پرستاری بهداشت چیل با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با کادر ماهر و متخصص خود به صورت شبانه روزی به شهروندان خود خدمت کنیم.

کادر پزشکی مجرب مانند پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه جدیدترین خدمات پرستاری و پرستاری را برای ارائه خدمات در نظر می گیرند و راحتی و ایمنی عزیزان را در اولویت قرار می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، جهت مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.
هشدار! این سند فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید