چگونه غذای آگاهانه تمرین کنیم


احتمالاً در مورد فواید خوردن دقیق غذا شنیده اید ، اما شاید برایتان سوال باشد که چگونه از غذای آگاهانه استفاده کنید.

جنبش غذا خوردن جلب توجه اخیراً سلامت ، رفاه و تغذیه را طوفان کرده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از غذای آگاهانه ، من اینجا هستم تا بگویم این نیز به دلایل خوبی است!

اگر می خواهید نحوه خوردن غذاهای با دقت و واقع بینانه را یاد بگیرید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین غذای آگاهانه مهم است

وقتی با دقت غذا خوردن را می شنوید ، می توانید این را تصور کنید که واقعاً غذا را آهسته می جوید یا قبل از غذا مدیتیشن می کنید.

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما واقعاً جوهر غذای دقیق را به تصویر نمی کشد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را راهنمایی کند تا با بدن و تجربه غذایی خود هماهنگ باشید تا بتوانید غذاهای آگاهانه را بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و میزان مناسب تعادل بین این دو انتخاب کنید.

فکر کردن در مورد غذا خوردن یعنی تمرکز بر تجربه خود در وعده های غذایی. این یک روش غذا خوردن به روش فعلی و متفکرانه برای ترویج شیوه ای متعادل و تغذیه کننده است.

وقتی برای اولین بار در مورد غذای با دقت می شنوید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. برخی مشتریان جدید از من پرسیده اند: “غذای آگاهانه بخورید در حقیقت تغییری ایجاد کند؟ “من قول می دهم که اینطور است.

تحقیقات نشان داده است که توجه به غذا می تواند به بسیاری از بیماریهای مرتبط با غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی مختل شده کمک کند و به افراد در دستیابی به اهداف مرتبط با وزن نیز کمک کند (1).

چگونه می توان غذای آگاهانه را به 10 روش تمرین کرد

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من برای شروع آگاهانه خوردن را امروز بیاموزید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

یعنی نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر و نه کار. بسیار عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ امروزه حواس پرتی خوردن بسیار رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و تمام زندگی و حرکتی را که بخشی از خوردن شده است حذف کنیم ، در واقع فقط غذا می خوریم. این به شما امکان می دهد در حالی که خود را تغذیه می کنید ، بیشتر حاضر و مراقب باشید.

2. سر یک میز غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را پشت میز بخورید و توجه کنید که چقدر بیشتر می توانید غذای خود را تجربه کرده و به بدن خود متصل شوید و چه تاثیری بر عادات غذایی شما دارد.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، کارآمدتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

وقتی آگاهانه غذا می خورید ، مهم است که سرعت خود را کاهش دهید. قبل از خوردن لقمه ، کمی استراحت کنید یا نفس عمیقی بین قطعات بکشید ، بجوید و سپس آن را به طور کامل قورت دهید. کند کردن غذا نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه به احساس سیری و هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4. تنفس را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از شروع غذا مکث کنید تا نفس عمیق بکشید ، می توانید توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

نفس عمیق کشیدن حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا به بدن شما اطلاع دهد که در حالت آرامش هستید. لازم نیست استرس داشته باشید و در طول غذا پرواز کنید.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند تا هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، به شما کمک کند از آنچه می خورید ، چرا غذا می خورید ، گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
فقط این می تواند بینش های کوچکی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک کند آنچه را که برای شما و بدن شما مناسب است پیدا کنید.

5. به یاد داشته باشید هنگام غذا خوردن غذا بخورید

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ اما خیلی رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که بعد از آن روز چه می گذرانیم ، در وعده غذایی بعدی خود چه می خوریم و گفتگوی استرس زایی که در آن روز انجام دادیم ، هیچ شانسی وجود ندارد که ما آگاهانه غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما به سختی آن را خورده اید!

استراحت کنید و غذای خود را تجربه کنید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که آن غذا را می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

با فکر کردن فعال در مورد وعده غذایی خود ، می توانید غذای آگاهانه را تمرین کنید.

6. غذاهای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید فقط غذاهایی را که در خانه پخته اید بخورید ، واقع بینانه نیست. چه کسی غذای خوشمزه را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که هر وقت می توانید غذاهای خود را بپزید. وقتی وقت خود را برای پخت ، خرد کردن ، آسیاب کردن ، بو کردن و تماشای زمان جمع آوری غذا صرف می کنید ، در اصل مجبور به توجه هستید. باعث می شود بخواهید غذا بخورید.

ذهن آگاهی مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و عمدی است. آشپزی یک روش فوق العاده برای این کار است!

7. علائم گرسنگی و سیری خود را تنظیم کنید

ما زیاد در این مورد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین غذای آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ آیا بعد از غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن علائم گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما بر اساس یک برنامه غذایی غذا می خوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود می کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که به اندازه سهم بیشتر توجه کرده و سیری و سیری را در وعده غذایی افزایش دهید.

8. دلیل غذا خوردن خود را بررسی کنید

وقتی آگاهانه غذا نمی خوریم ، می توانیم در نتیجه عواملی غذا بخوریم که هیچ ارتباطی با گرسنگی ندارند. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و برچسب های زیست محیطی.

با بررسی قبل از غذا با خود ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً به این دلیل غذا می خورید که می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، به جای تکیه بر غذا می توانید با آنها کنار بیایید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی از آنچه می خوریم و همه چیزهایی که در وعده غذایی وجود دارد قدردانی می کنیم ، هنگام غذا خوردن توجه و حضور بیشتری داریم.

به این فکر کنید که برای آماده سازی وعده غذایی که می خورید چه چیزی طول کشیده است ، طعم آن چقدر خوب است ، چقدر شکرگزار هستید که چنین غذایی را صرف کرده اید.

همه اینها تمرکز و توجه را به تجربه غذا به شیوه ای مثبت و دقیق می دهد.

10. به درستی بجوید

اگرچه ساده است ، اما وقتی صحبت از غذای دقیق می شود ، می تواند جهان را تغییر دهد!

وقتی غذا را به درستی نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین غذای ضعیف هضم شده ای داریم که می تواند حواس را از وعده های غذایی پرت کند.

دفعه بعد که برای صرف غذا می نشینید ، به طور فعال به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن چیزی را که واقعاً می خواهید بخورید.

ما نمی خواهیم در نتیجه آنچه که احساس می کنیم هستیم غذا بخوریم باید یا نباید دارند.

هرچه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود سازگار باشید ، می توانید در طول تجربه غذاخوری حضور و توجه بیشتری داشته باشید.

غذا باید تجربه شود و از آن لذت ببرید ، این یک کار نیست!

امروز تمرین غذای آگاهانه را انجام دهید

اگر تازه شروع به خوردن خوب کرده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش برای آگاهانه غذا خوردن همگی فوق العاده هستند ، اما ابتدا با انتخاب یک یا دو روش شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی این عادات جدید را به جای عادت های شدید ، ادغام کنید.

هنگامی که عادات جدید شما کمی شبیه طبیعت دوم می شود ، انگار در برنامه های روزانه شما گنجانده شده است ، می توانید یکی یا دو عادت دیگر را به آن اضافه کنید.

این کار را ادامه دهید تا زمانی که آشپزی شخصی خود را درست کرده اید!

روش تغذیه آگاهانه

خوردن آگاهانه به تعداد بیشماری از اعضای محروم کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات توجه را با سهولت و نه با تلاش ، با لذت و نه نارضایتی ایجاد کنند.

امروز می توانید با پیوستن به روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به سمت عادات غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید