چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند (بالاخره!)


فرزندان خود را به بسته های ناهار مستقل تبدیل کنید! در اینجا پنج مرحله ساده وجود دارد تا بتوانید ناهار خود را برای کودکان آماده کنید. بگذارید این اتفاق بیفتد!

این پست به عنوان بخشی از مشارکت من با پروژه خانواده سالمبه خوشحالم که بخشی از کمپین Power Your Lunchbox برای کمک به کودکان در آشپزخانه هستم.

اگر می خواهید ، صبح را تصور کنید که شامل بسته بندی جعبه های ناهار نمی شد. آیا شما:

 • قهوه خود را کمی آرام تر بنوشید؟
 • 15 دقیقه بیشتر بخوابید؟
 • آیا مثل همیشه احساس استرس یا استرس نمی کنید؟

من قبل از عصر بسته بندی می کردم. و هنگامی که من بسته بندی ناهار برای بچه هایم را متوقف کردم ، انجام همه غذاها بعد از شام بسیار آرامش بخش بود. احساس رهایی می کرد!

با آموزش بسته بندی ناهار به فرزندان خود ، می توانید کمی آزادی را پس بگیرید.

اما همچنین چیز دیگری را ارائه می دهد که کاملاً خاص است. فرزندان شما هنگامی که مهارت مهمی در زندگی می آموزند در آشپزخانه به استقلال و خودمختاری می رسند: چگونه می توانند برای خود غذا آماده کنند. بگذارید این اتفاق بیفتد!

چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند

روز اول: در مورد برنامه با فرزندان خود صحبت کنید

برخی از شما ممکن است فرزندانی داشته باشید که دوست دارند همه کارها را برای خود انجام دهند. یا شاید بچه های شما مثل من هستند و خوشحال می شوند که وقتی همه کار می کنید بنشینید. بنابراین واکنش آنها نسبت به این خبر ممکن است متفاوت باشد! در اینجا نکاتی وجود دارد که باید با آنها به اشتراک بگذارید:

 • آنها به اندازه کافی بزرگ هستند و احتمالاً می توانند ناهار خود را بسته بندی کنند
 • همه اعضای خانواده به حفظ خانه کمک می کنند ، و بسته بندی ناهار خودشان یکی از راه های این کار است.
 • تهیه ناهار خودشان به این معنی است که می توانند بسته بندی کنند (با مقداری ورودی از شما)
 • شما ابتدا به آنها کمک می کنید و راه هایی را برای سهولت کار ایجاد می کنید
 • اگر آنها چیزهای خاصی را برای جعبه ناهار خود می خواهند ، با هم به فروشگاه بروید و خرید کنید

روز دوم: اصول اولیه را به آنها بیاموزید

نگرانی عمده ای که من از والدین می شنوم این نگرانی است که فرزندانشان اگر به حال خودشان گذاشته شود برای ناهار یک جعبه گرانول بسته بندی کنند. اما شما می توانید اصول اولیه بسته بندی یک ناهار کامل را به فرزندان خود بیاموزید در حالی که به آنها آزادی انتخاب چیزهایی را که دوست دارند می دهید.

با فرزندان خود لیستی از دسته هایی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غذاهای پر پروتئین و غلات کامل-یا کدام دسته ها برای نحوه غذا خوردن در خانه بهتر کار می کنند-تهیه کنید و اینکه چه نوع غذایی در هر گروه مناسب است. توضیح دهید که یک ناهار متعادل ، که به آنها انرژی می دهد و آنها را برای بعد از ظهر در مدرسه سیر نگه می دارد ، حاوی مواد غذایی از دسته های مختلف است.

برای سهولت کار ، یک نسخه قابل چاپ رایگان برای شما ایجاد کردم. برخی از بسته بندی ناهار مواد قابل نوشتن در حال حاضر پر از انتخاب است. من خودم را طراحی کردم تا بتوانید آن را با غذاهایی که در یخچال و انبار خود ذخیره می کنید پر کنید. آن را چاپ کنید ، پر کنید و در جایی قرار دهید که فرزندان شما آن را ببینند ، مانند یخچال یا داخل درب انبار.

به فرزندان خود بیاموزید که یک ناهار کامل تهیه کنند! بسته رایگان من را برای چاپ بردارید.

چاپ رایگان برای آموزش بسته بندی ناهار به کودکان!

در اینجا نمونه ای از نحوه پر کردن آن آمده است:

 • مواد اصلی: ساندویچ بوقلمون یا ژامبون ، PBJ ، باقی مانده در قمقمه ، هوموس ، پنیر ، تخم مرغ آب پز
 • میوه: برش های پرتقال ، موز ، فنجان میوه ، پوره سیب ، انواع توت ها
 • سبزیجات: هویج ، نخود فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی گیلاسی
 • غلات کامل: نان ، بیسکویت ، نان پیتا ، تورتیلا
 • موارد اضافی: ذرت بوداده ، لوله های ماست ، جعبه شیر شکلات

این نیز زمان خوبی برای گفتگو با آنها در مورد چیزهایی است که می خواهند در ناهار خود ببینند. من همیشه توصیه می کنم با کودکان گفتگوی صادقانه داشته باشید در مورد آنچه دوست دارند ، دوست ندارند یا از ناهار خود دور می ریزند (یا تغییر می دهند). با هم به فروشگاه بروید تا انتخاب هایی را که هر دوی شما احساس خوبی دارید پر کنید.

روز سوم: ایستگاه های بسته بندی یا سطل زباله بسازید

کودکان بزرگتر در یافتن آنچه که نیاز دارند در آشپزخانه بهتر عمل می کنند. کودکان کوچکتر ممکن است به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشند.

یک ایده این است که اجسام را در مکانی واحد که دسترسی به آن آسان است اتو کنید. بسته های ناهار مورد نیاز کودک خود را جمع آوری کنید – مانند جعبه ناهار ، ظروف ، قمقمه ، بطری های آب ، دستمال های پارچه ای ، ظروف یکبار مصرف و لوازم جانبی مانند فنجان های مافین سیلیکونی برای به اشتراک گذاشتن ظروف. برای خرید ناهار بسته بندی شده مورد علاقه خود به فروشگاه آنلاین آمازون من مراجعه کنید.

برای جعبه های ناهار ، من یک ظرف برای اقلام قفسه دار و یک ظرف را در یخچال برای یخچال نگهداری می کنم (نحوه کار این را ببینید: نحوه ساخت ایستگاه های ناهار بسته بندی شده)

اما می توانید آن را به بخشهای جداگانه تقسیم کنید. از دسته های قابل چاپ (شبکه اصلی ، میوه ، سبزیجات و غیره) یا دسته های خود استفاده کنید و به آنها نشان دهید که از هر سطل چه تعداد را انتخاب کنید.

توجه: خوب است که به کودک خود بیاموزید که انواع غذاها را بخورد ، اما به او اجازه دهید که بسته بندی کند. آنها بهترین اشتها را احساس می کنند!

در اینجا ایده هایی برای یک ظرف میوه وجود دارد:

 • میوه های کامل مانند نارنگی ، سیب و آلو
 • فنجان میوه و پوره سیب
 • میوه خشک شده یا یخ زده

در اینجا ایده هایی برای ظرف غذای پروتئینی آمده است:

همچنین می توانید میان وعده ها و غذاهای جانبی (به همراه فرزند خود) را در ظروف چندبار مصرف بسته بندی کنید که به راحتی قابل حمل و بسته بندی هستند. ایده های میان وعده:

 • نخود ترد
 • میوه خشک شده
 • ترکیب مسیر
 • بیسکویت
 • ذرت بو داده

روز چهارم: ناهار را با هم جمع کنید

ناهار خود را همراه با چاپ و ایستگاه های خود بسازید. اجازه دهید آنها قسمت های خود را انتخاب کنند ، حتی اگر فکر می کنید این مقدار بسیار زیاد یا خیلی کم است (آزمایش و خطا بخشی از این فرایند است). در صورت نیاز با پیشنهادات یا یادآوری های نرم وارد شوید.

به فرزندان خود بیاموزید که ناهار خود را بسته بندی کنند

روز پنجم: کنترل را واگذار کنید

زمان آن رسیده است که به کودک خود اجازه دهید ناهار خود را بسته بندی کند. سعی کنید زیاد درگیر آن نشوید!

هنگامی که آنها به خانه می رسند ، می توانید در مورد اینکه آیا قسمت ها درست بوده اند ، چه چیزی دوست داشته اند و چه چیزی دوست ندارند و اینکه دفعه بعد چگونه می توانند متفاوت عمل کنند صحبت کنید. از بازخورد برای پر کردن ایستگاه های بسته بندی یا سطل زباله در هفته استفاده کنید.

شستشو دهید و تا پایان سال تحصیلی تکرار کنید!

سوالات متداول

کودکان در چه سنی باید ناهار خود را بسته بندی کنند؟

هر کودکی متفاوت است – و شما فرزند خود و توانایی های او را بهتر می شناسید – بنابراین هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد. اما بیشتر کودکان می توانند بسته بندی را به طور مستقل در دبستان شروع کنند.

حتی کودکان نوپا و پیش دبستانی به مهد کودک می روند و پیش دبستانی می تواند به شما کمک کند وسایل را در جعبه ناهار خود قرار دهید ، یک بسته سرد از فریزر که در دسترس شماست بردارید یا به شما در تهیه دستور غذا برای بسته بندی کمک کند.

به یاد داشته باشید: هرگز دیر نیست! دانش آموزان دبیرستانی نیز می توانند کار را به عهده بگیرند.

اگر فرزندان من ناهارهای متعادل بسته بندی نکنند ، چه اتفاقی می افتد؟

من یک مدیر کوچک از نوع A هستم ، بنابراین نیروی زیادی لازم است تا در مورد وسایلی که فرزندانم بسته بندی می کنند زیاد سر و صدا نداشته باشم.

اگر متوجه شوم که ناهار آنها گم شده است ، گاهی اوقات با یک پیشنهاد وارد می شوم.

 • اگر فرزندم یک ساندویچ ، بیسکویت ، پوره و کیک بسته بندی می کند ، من یک تکه میوه پیشنهاد می کنم.
 • اگر هویج را برای شام خرد کنم ، از فرزندم می پرسم که آیا او برای ناهار روز بعد مقداری می خواهد یا نه.

در غیر این صورت ، من سعی می کنم آن را رها کنم. باور کنید ، ناهارهایی که بچه های من می خورند “کامل” نیستند. اما آنها در مورد تعادل و اشتهای خود ، در مورد اینکه چه غذاهایی آنها را حفظ می کند و چقدر نیاز دارند یاد می گیرند.

من می توانم اجزای سازنده ناهارهای سالم را به آنها بدهم و با پیشنهادات گاه و بیگاه آنها را راهنمایی کنم ، اما در نهایت از آنها می خواهم که خودشان تصمیم بگیرند – همانطور که یک روز به تنهایی این کار را خواهند کرد.

از بچه ها بخواهید ناهار خودشان را تهیه کنند

اگر فرزندانم وسایلی را که می خورند نخورند چه می شود؟؟

من از بسیاری از والدین می شنوم که از میزان غذای ناتمام در جعبه های ناهار فرزندان خود ناامید شده اند.

البته ، وادار کردن کودک به بسته بندی ناهار باید مقداری از این ضایعات را کاهش دهد ، زیرا آنها نوع غذای مورد علاقه خود و قسمت هایی را که برای او مناسب است بسته بندی می کنند.

من همیشه والدین را تشویق می کنم که در مورد غذای ناتمام با فرزندان خود صحبت کنند – از دیدگاه کنجکاو و نه پارس کردن. آیا دوره ناهار خیلی کوتاه است؟ آیا آنها با یک بسته یا یک ظرف مبارزه کردند؟

اگر غذا هنوز دست نخورده به خانه می آید ، آنچه در جعبه ناهار آنها وجود دارد در خانه ، مانند سبزیجات برای شام یا میوه تازه در میان وعده بعد از مدرسه ، سرو کنید.

کمک! وادار کردن بچه های من به صرف ناهار صبح را شلوغ تر می کند ، به جای آنکه کمتر باشدبه

با فرزندان خود صبور باشید و بدانید که این یک فرایند است. شاید لازم باشد ابتدا به آنها کمک کنید و سپس به آرامی از تصویر خارج شوید. اگر بسته بندی صبحگاهی بیش از حد استرس زا است ، بگذارید بچه ها ناهار خود را شب قبل (یا بهتر بگوییم ، درست بعد از شام وقتی آشپزخانه هنوز پر است و غذاهای باقی مانده آماده پذیرایی و بسته بندی هستند).

جعبه های ناهار مورد علاقه من - تغذیه مادر واقعی

بچه های من دیر می رود و وقت بسته بندی نداردبه باید چکار کنم؟

از یک سو ، کودکان سرانجام باید با پیامدهای مدیریت ضعیف زمان کنار بیایند ، چیزی که همه ما باید در زندگی با آن دست و پنجه نرم کنیم. اگر خرید ناهار مدرسه یک شبکه ایمنی برای صبح ها است وقتی بسته بندی نشده اند ، منطقی است (مخصوصاً برای کودکان بزرگتر).

از سوی دیگر ، من سعی می کنم به فرزندانم کمی لطف کنم. چند صباحی بود که از چیزی ناراحت هستید یا واقعاً خود را از خواب بد بیرون می آورید ، بنابراین برای کمک به آنجا رفتم. اما این یک استثنا است ، نه یک قاعده.

درباره شریک زندگی من: پروژه خانواده سالم

من متخصص تغذیه ثبت شده برای پروژه خانواده سالم، یک سازمان بازاریابی که برای ایجاد نسلی سالمتر کار می کند. از زمان تأسیس آنها در سال 2002 ، آنها بیش از 7 میلیون دلار به نفع کودکان و خانواده ها جمع آوری کرده اند.

برای کمپین سالانه Power Your Lunchbox ، شش مارک بهداشتی – Bee Sweet Citrus ، Crispy Green® ، Nature Fresh Farms ، Pero Family Farms® ، Shuman Farms ‘Real Sweet® و Yo Quiero! -12000 دلار بیشتر بنیاد United Fresh Start، یک سازمان غیرانتفاعی است که بر افزایش دسترسی کودکان به میوه ها و سبزیجات تازه تمرکز دارد.

ایده های بیشتری برای ناهارهای بسته بندی شده می خواهید؟ شما می توانید بسیاری از دستور العمل های آماده برای جعبه ناهار و ایده های بسته بندی آنها را دریافت کنید صفحه Lunchbox خود را اجرا کنیدبهدیدگاهتان را بنویسید