چگونه ممکن است که ماموگرافی واقعاً جان افراد را نجات ندهد؟


هر بار که ماموگرافی جان انسان را نجات می دهد ، 2 تا 10 زن بیش از حد تشخیص داده می شوند و از عوارض جانبی غیر ضروری شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی رنج می برند و منجر به از دست دادن مزایای سرطان سینه می شود.

توصیه گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده (USPSTF) در سال 2009 برای به تعویق انداختن ماموگرافی های معمول تا 50 سالگی چه تأثیری داشت؟ از قضا ، نسبت زنان در سن 40 سالگی که ماموگرافی دریافت می کنند در واقع است افزایش دادنبه تمام توجه رسانه ها پیرامون تغییر توصیه ها ممکن است غربالگری ماموگرافی را به زنان یادآوری کرده و نیاز به ترجمه بهتر شواهد را در عمل متذکر شده است.

توصیه های جدید USPSTF بیاورید ایالات متحده هر چند سال یکبار از 50 سالگی به استاندارد اروپایی توصیه می کند که ماموگرافی را توصیه می کند. در سال 2015 ، انجمن سرطان آمریکا (ACS) تفاوت را به اشتراک گذاشت و همانطور که در 0:36 در ویدیوی من مشاهده می کنید ، آیا ماموگرافی جان افراد را نجات می دهد؟، پیشنهاد در 45 سالگی با ماموگرافی سالانه شروع کنید و در 55 سالگی به دوسالانه تغییر دهید. ACS ، تا حدی بر اساس یک بررسی سیستماتیک ، نشان داد که خطر مرگ در اثر سرطان سینه در طول عمر می تواند از 2.7 to به کمتر از 2 reduced کاهش یابد. انجام دادن طراحی شده توسط Cochrane Cooperation ، سنگر بسیار معتبری از داروهای مبتنی بر شواهد. با این حال ، نویسندگان بررسی کاکرین گزارش دادند که انجمن سرطان آمریکا از شماره اشتباه استفاده کرده است. نگاهی به مطالعاتی که در آنها مرور آنها “به طور صحیح تصادفی” در نظر گرفته شد ، هیچ فایده قابل ملاحظه ای برای مرگ ناشی از ماموگرافی نشان نداد. علاوه بر این ، آنها گفتند: “داده های موجود مطمئناً از نظر عمومی پشتیبانی نمی کند. [breast cancer] غربالگری جان افراد را نجات می دهد. ACS یک سازمان سیاسی است که با شرکتهایی که در صنعت ماموگرافی چند میلیارد دلاری سینه سهیم هستند روابط مالی دارد. “

مرور کاکرین نتیجه: “مطالعه ای که معتبرترین اطلاعات را ارائه کرد نشان داد که غربالگری مرگ و میر ناشی از سرطان پستان را کاهش نمی دهد.” اگر این درست باشد ، همه چیز تغییر می کند. من فکر می کنم زمان آن فرا رسیده که ارزیابی مجدد ماموگرافی برای همه گروه های سنی توصیه شود. ”

و این همان چیزی است که شورای پزشکی سوئیس نشان می دهد انجام دادبه آنها در توضیح موضع خود گفتند: “ما از اینکه چقدر واضح است که فواید غربالگری ماموگرافی از مضرات آن بیشتر است شوکه شدیم. اگر اکثر زنان معتقد باشند که غربالگری ماموگرافی از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری می کند یا آن را کاهش می دهد ، تشویق به غربالگری ماموگرافی آسان است. تشخیص زود هنگام تومورهای تهاجمی جان بسیاری را نجات می دهد. متأسفانه آنها نمی گویند و ما معتقدیم که زنان باید این را بگویند. از نظر اخلاقی ، توجیه یک برنامه بهداشت عمومی که مزایای بیشتری از آسیب به همراه ندارد ، دشوار است. “

البته “گزارش آنها علت آشفتگی.” منتقدان استدلال می کردند که “این گزارش زنان را ناراحت کرده است ، اما ما کنجکاو هستیم که با شواهد موجود چگونه از مزاحمت آنها جلوگیری کنیم.”

وقتی از زنان در مورد فواید ماموگرافی منظم سال می شود ، چه می گویند؟ همانطور که در 2:36 در داخل مشاهده می کنید فیلم های، آنها فکر خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را به نصف کاهش می دهد و از هر 12 زن 1 نفر را نجات می دهد. اما در حقیقت اعداد بسیار متفاوت است. اول از همه ، خطر مرگ بر اثر سرطان سینه ، با یا بدون غربالگری ، کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان فکر می کنند ، کاهش ریسک در معاینه تعداد زیادی از از هر 1000 زن ، 5 نفر بدون غربالگری بر اثر سرطان سینه می میرند و از هر 1000 زن 4 نفر از طریق غربالگری جان خود را از دست می دهند. آیا ارزش نجات جان یک زن در هزار نفر را ندارد؟ تصور کنید شما عضوی از خانواده هستید که از هر 1000 مادر 1 نفر را نجات داده اید. اما حتی ممکن است این واقعیت نداشته باشد.

به عبارت دیگر ، “غربالگری منظم ماموگرافی می تواند از مرگ یک نفر بر اثر سرطان سینه برای هر 1000 زن غربال شده جلوگیری کند. [but] هیچ شواهدی وجود ندارد که میزان مرگ و میر کلی تحت تأثیر قرار گیرد. ” به عبارت دیگر ، در واقع هیچ انسانی نجات نداد. 10 آزمایش تصادفی غربالگری ماموگرافی انجام شده است ، اما هیچ کدام انجام نشده است. نمایش دادن سود کلی مرگ. این چگونه منطقی است؟ اگر ماموگرافی از هر 1000 زن از مرگ 1 نفر در اثر سرطان سینه جلوگیری کند ، تنها راهی که نمی تواند جان افراد را نجات دهد این است که به نوعی ماموگرافی انجام شود. ~ رهبری کرد با یک هزارم مرگ سالم زن اما آیا این پوچ نیست؟

اجازه دهید مفهوم تشخیص بیش از حد را معرفی کنم. در واقع ، برخی از تومورهای کوچک یافت شده در ماموگرافی هستند پیش رفتن و برخی حتی ناپدید شده است روی خودت بنابراین ، زنان عاقل تر نبودند ، تحت تأثیر قرار نمی گرفتند و حتی نمی دانستند که اگر تومور در هنگام غربالگری انتخاب نشده باشد ، تومور دارند. اما یک بار سرطان تشخیص در ماموگرافی ، شما باید آن را درمان کنید زیرا نمی دانید چه کاری انجام می دهد. و ، تشخیص بیش از حد اگر هرگز ضرری نداشته باشد ، شما سرطان پستان را بی جهت درمان می کنید.

چقدر رایج است؟ برای هر نجات جان ماموگرافی ، حدود 2 تا 10 زن تشخیص بیش از حد. » این بدان معناست که شما بدون دلیل مبتلا به سرطان سینه شده اید. خانم هایی که بیش از حد تشخیص داده می شوند نمی توانند از شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی غیر ضروری بهره مند شوند. هر چیزی که آنها تجربه می کنند مضر است. ” و این خسارت ها مصالحه کنید مرگ. در حقیقت ، “هرچه تعداد تشخیص بیش از حد بیشتر باشد ، خطر آسیب ناشی از پرتودرمانی و شیمی درمانی به زنان سالم بیشتر می شود.” خانواده ای را تصور کنید که در آن حادثه مادر خود را از دست دادند.

پرتودرمانی غیر ضروری کشتن به همین دلیل هیچ مدرکی مبنی بر سود خالص مرگ و میر وجود ندارد. پرتودرمانی قفسه سینه افزایش دادن شما در خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سرطان ریه هستید. شما در واقع دارند این سرطان سینه است که در غیر این صورت می تواند شما را بکشد ، اما “درمانی که برای بیماران واقعی خوب است می تواند برای افرادی که دارای تشخیص بیش از حد سالم هستند و در ابتدا نباید تحت درمان قرار می گرفتند کشنده باشد.”

حتی اگر ماموگرافی جان شما را نجات ندهد ، آیا می تواند سینه های شما را نجات دهد؟ اگر تومور زود تشخیص داده شود آیا می توان از ماستکتومی اجتناب کرد؟ ممکن است عکس آن صادق باشد. پژوهشگر کاکرین توضیح: “ما گزارش را عمدتا به این دلیل منتشر کردیم که فکر می کنیم غربالگری برای زنان مهم است. افزایش دادن شما خطر از دست دادن سینه های خود را دارید. “

“معاینه ماموگرافی است ترویج به عموم مردم با سه وعده ساده به نظر می رسد اشتباه… به نظر می رسد غربالگری باعث طول عمر بیشتر زنان نمی شود …[] ماستکتومی ؛ و سرطان زود تشخیص داده نمی شود ، اما خیلی دیر است. ” دهه ها طول می کشد تا تومور ایجاد شود. رشد اندازه آن به اندازه ای است که می توان آن را در ماموگرافی گرفت. و حتی اگر آنها را بردارید ، دیگر ممکن است رشد نکنند. به همین دلیل است که ما نگران هستیم. گرفتار با تعداد زیاد تشخیص بیش از حد وجود دارد که “اگر زنی واقعاً نمی خواهد بیمار سرطان سینه باشد ، احتمالاً باید” از غربالگری اجتناب کند “. اما آیا نمی خواهید بدانید که آیا سرطان سینه دارید؟

“احتمال کمی وجود دارد که یک زن از مرگ ناشی از سرطان سینه اجتناب کند وزن برای سناریویی که در آن به احتمال زیاد نتایج مثبت کاذب و آزمایشات پیگیری غیر ضروری (از جمله آزمایشات تهاجمی) بیشتر است ؛ نتایج منفی کاذب با اطمینان کاذب یا تأخیر در تشخیص ؛ یا مهمتر از همه ، تشخیص و درمان سرطان که در غیر این صورت سلامت او را تهدید نمی کرد و توجه او را به خود جلب نمی کرد. “

سردرگمی زیادی در این زمینه وجود دارد ، به همراه منافع تجاری فاسد صنعت میلیارد دلاری. مانند همه تصمیمات مهم بهداشتی ، همه باید از خطرات و مزایای آن آگاهی کامل داشته باشند و تصمیمات خود را در مورد بدن خود بگیرند. این چهارمین قسمت از سری ماموگرافی 14 قسمتی است که شامل موارد زیر است:

غذاهای آماده کلیدی

  • اگرچه گروه تخصصی نیروهای پیشگیرانه ایالات متحده (USPSTF) توصیه کرد ماموگرافی های معمول را تا سن 50 سالگی به تعویق بیندازد ، اما نسبت زنان در سن 40 سالگی به ماموگرافی افزایش یافته است. راهنما.
  • استانداردهای اروپایی هر چند سال یکبار ماموگرافی را از 50 سالگی توصیه می کنند و انجمن سرطان آمریکا (ACS) توصیه می کند که از 45 سالگی به غربالگری سالانه و در 55 سالگی دوسالانه بروید.
  • همکاری Cochrane ، یک دژ بسیار معتبر از داروهای مبتنی بر شواهد ، هیچ فایده قابل توجهی از مرگ و میر ناشی از ماموگرافی پیدا نکرد و گفت: “داده های موجود مطمئناً این نظر عمومی را تایید نمی کند که: [breast cancer] وی در پایان گفت: “زمان آن فرا رسیده است که ارزیابی مجدد ماموگرافی جهانی برای همه گروه های سنی توصیه شود.” ACS همچنین آن را به عنوان یک سازمان سیاسی با تضاد منافع مالی معرفی کرده است زیرا با شرکت هایی در صنعت ماموگرافی چند میلیارد دلاری در ارتباط است.
  • از مزایای ماموگرافی معمولی این است که خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را به نصف کاهش می دهد و از هر 12 زن 1 نفر را نجات می دهد. در حقیقت ، خطر مرگ ناشی از سرطان سینه ، صرف نظر از غربالگری ، کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان تصور می کنند و کاهش خطر غربالگری بسیار کمتر است.
  • هر بار که ماموگرافی جان افراد را نجات می دهد ، 2 تا 10 زن بیش از حد تشخیص داده می شوند و بدون نیاز به سرطان سینه منتقل می شوند ، بدون هیچ فایده و همه آسیب های شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی.
  • پرتودرمانی غیر ضروری می تواند هر تعداد زنده بماند و پرتودرمانی در قفسه سینه خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سرطان ریه را افزایش می دهد.
  • مرور کاکرین همکاری: “احتمال کمی که زن از مرگ ناشی از سرطان سینه اجتناب می کند باید با سناریوی محتمل تری مقایسه شود که ممکن است نتایج مثبت کاذب و پیگیری های غیر ضروری (از جمله آزمایشات تهاجمی) وجود داشته باشد. نتایج منفی کاذب با اطمینان خاطر کاذب یا تشخیص دیرهنگام ؛ یا مهمتر از همه ، تشخیص و درمان سرطان که در غیر این صورت سلامت او را تهدید می کرد یا توجه او را جلب نمی کرد. “

برای آشنایی بیشتر با سرطان سینه ، فیلم من را ببینید. کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهد، تخم مرغ و سرطان سینه و فلاش بک جمعه: آیا بذر کتان می تواند از پیشگیری جلوگیری کند؟ سینه سرطان؟

من توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را در یک فیلم ضبط کنم. ببینید اگر از دست رفته است آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی انجام دهیم؟

همچنین موضوع بررسی سلامت را بررسی کنید. فلش بک جمعه: آیا ارزش معاینه سالانه سلامت و جسمی را دارد؟، آیا ارزش معاینه سالانه سلامت را دارد؟ و آیا ارزش معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟به

برای سلامت،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز مشترک نشده اید ، می توانید از ویدیوهای رایگان من مشترک شوید. اینجا ارائه زنده من را تماشا کنید.دیدگاهتان را بنویسید