چین: کره شمالی و جنوبی باید تنش ها را از طریق مذاکره حل کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه چین ابراز امیدواری کرد که تنش ها در شبه جزیره کره از طریق گفتگو و مذاکره حل شود.

“مائو نینگ” سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه گفت که چین امیدوار است کره جنوبی و کره شمالی برای یافتن راه حلی از طریق مذاکره برای تنش ها در شبه جزیره که با پرتاب موشک جدید پیونگ یانگ در اوایل دیروز آغاز شده است، تلاش کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به پرتاب موشک جدید کره شمالی اعلام کرد که چین از نزدیک تحولات شبه جزیره کره را زیر نظر دارد. وجود شبه جزیره ای آرام و با ثبات و از وخامت و تشدید اوضاع به نفع کل جامعه جلوگیری می کند. بین المللی است.

مناقصه وی در کنفرانس مطبوعاتی روزانه وزارت امور خارجه چین گفت: چین امیدوار است که همه طرف ها به یافتن راه حل سیاسی و حل و فصل نگرانی های یکدیگر به شیوه ای متعادل از طریق گفتگو و مذاکرات معنادار متعهد باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که پس از پرتاب موشک بالستیک قاره پیما پیما از پیونگ یانگ جوانخواه چین از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی حمایت می‌کند یا نه، او بر تعهد طرف‌ها به گفتگو و حل سیاسی تنش‌ها تاکید کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد پنجشنبه یک موشک بالستیک ناشناس به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

این پرتاب پس از آن صورت می گیرد که کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که پاسخ نظامی “سخت تر” به تلاش های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه را دنبال خواهد کرد. کره شمالی همچنین از نشست سه جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن انتقاد کرد.