ژنتیک تغذیه برای تغذیه سفارشی – چگونه شرکت های مواد غذایی می توانند محصولاتی را برای یک بازار جدید ایجاد کنند

زمینه ژنتیک تغذیه می تواند نقش مهمی در گسترش استفاده از مواد مغذی، به ویژه در ارتباط با علاقه روزافزون به تغذیه شخصی ایفا کند. انبوهی از اطلاعات علمی و علمی در مورد این رشته، یا به طور دقیق تر، حوزه های فناوری مرتبط با ژنتیک تغذیه وجود دارد. زمینه های بیوانفورماتیک، زیست شناسی محاسباتی، ژنومیک، پروتئومیکس و متابولیسم به درک ما از ژن های تغذیه کمک می کند.

استفاده از مواد مغذی برای فواید سلامتی به ویژه در مکمل های غذایی و تا حدی در غذاهای کاربردی موفق بوده است. نقش محیط تنظیمی در میزان موفقیت هر ماده غذایی مهم است. یکی دیگر از عوامل اصلی موفقیت در تغذیه، پیشرفت علمی یا فناوری است.

برای شرکت‌های مواد غذایی که در نظر دارند مواد مغذی را در محصولات خود بگنجانند، یک سوال حیاتی این است که آیا راه‌هایی برای در نظر گرفتن فناوری‌های نوظهور از دنیای علمی وجود دارد که بتوان از آنها برای کاربردهای تجاری بهره‌برداری کرد؟ هدف اولیه چنین رویکردی این است که تعیین کند آیا یک زمینه علمی به مرحله ای رسیده است که بازاریابی تجاری اجتناب ناپذیر می شود و اگر چنین است، زمانی که سرمایه گذاری در فعالیت های بازاریابی به موقع و عاقلانه است. Nerac از این رویکرد به عنوان ارزیابی فناوری نوظهور یاد می کند. یک رویکرد فناوری نوظهور زمانی ارزشمندتر است که فناوری از حوزه‌ای خارج از صلاحیت‌های اصلی شرکت و اغلب خارج از صفحه رادار خودش باشد.

تعرفه ها و قابلیت های بازار

Nutrigenomics و زمینه‌های مرتبط، استفاده بهتر و پیچیده‌تر از مواد مغذی را به‌عنوان تغذیه شخصی‌سازی‌شده‌تر خبر می‌دهد. ژنتیک تغذیه گروه وسیع و پیچیده ای از رشته های علمی است که از یکدیگر حمایت و پیشرفت می کنند. توانایی هدف قرار دادن مواد مغذی غلیظ برای برآوردن نیازهای خاص یک فرد، چیزی خارج از داستان علمی تخیلی به نظر می رسد. با این حال، ممکن است در آینده نزدیک برای عموم مردم در افق باشد.

Nutraceuticals شامل طیف گسترده ای از مواد تشکیل دهنده از ویتامین ها، مواد معدنی و گیاهان آشنا گرفته تا آنزیم های فعال زیستی و پروبیوتیک ها است که برای ارائه برخی از اثرات خود نیاز به زنده ماندن دارند. این مواد به شکل مایعات، روغن ها، پودرها و گرانول ها متفاوت هستند و تقریباً در هر نوع غذا یا مکملی استفاده می شوند.

صرف نظر از شکل یا کاربرد، علاقه به مواد مغذی به دلیل مزایای سلامتی بالقوه ای که می توانند ارائه کنند، در حال افزایش است. بازار و برنامه های کاربردی برای مواد غذایی پس از تصویب قانون مکمل های غذایی بهداشت و آموزش در سال ۱۹۹۴ رشد بی سابقه ای را تجربه کردند. این قانون فوق العاده بار اثبات ایمنی را به گونه ای جابجا کرد که برای بازاریابی یک مکمل غذایی نیازی به تایید قبلی نبود.

هر کاربرد مغذی قابل تصور برای مزایای سلامتی مکمل های غذایی آزمایش شده است. و در حالی که استفاده و احتمالاً اثربخشی مواد مغذی در غذاهای کاربردی ممکن است امیدوارکننده‌تر از مکمل‌های غذایی به نظر برسد، بازار مکمل‌های کاربردی بسیار بزرگ‌تر است. محیط نظارتی حیاتی است، اما عوامل دیگر نیز نقش مهمی دارند. به عنوان مثال، آگاهی مصرف کننده از مواد مغذی و مزایای سلامتی مرتبط با آنها را در نظر بگیرید. رابطه بین روغن های امگا ۳ و سلامت شناختی یا پروبیوتیک ها و سلامت گوارش به طور گسترده ای شناخته شده است، حتی اگر به خوبی درک نشده باشد. با این حال، به اندازه کافی عجیب، به نظر می رسد مصرف کنندگان مایل به پرداخت بسیار بیشتر برای مواد مغذی به شکل مکمل نسبت به مواد غذایی هستند. مصرف کنندگان حاضرند برای یک بطری ۱۰۰ قرص روغن ماهی با کیفیت ۴۰ دلار یا ۴۰ سنت در هر وعده بپردازند. با این حال، بعید است که ۲۵ سنت اضافی برای یک نان غنی شده با امگا ۳ بپردازند که ۲.۵۰ دلار به یک نان ۱۰ وعده اضافه می کند.

روندهای نوظهور

فناوری و اعتبار علمی نیز برای موفقیت تغذیه مهم هستند. یک مثال، پیشرفت‌های بی‌شماری در طول سال‌ها در ریزپوشانی برای محافظت از مواد مغذی قابل تغییر است. یکی دیگر از توسعه فن آوری استخراج گیاه شناسی برای به حداکثر رساندن آنتی اکسیدان های مفید و کاهش طعم های ناخوشایند است. حوزه نوظهور نانوتکنولوژی نیز نقش مهمی ایفا می کند و ابزارهای جایگزینی را برای مقابله با چالش های جذب یا پراکندگی فراهم می کند.

با استفاده از ارزیابی فناوری نوظهور Nerac، می‌توانیم روندهای فعالیت در طول زمان را در دسته‌های مختلف شناسایی کنیم. اولین قدم در این رویکرد، بررسی سطح کلی فعالیت تمامی مراجع مرتبط در این زمینه است.

در این مثال، پایگاه‌های اطلاعاتی مختلفی از مقالات علمی مرتبط با مواد مغذی را به غذا یا مکمل‌ها ارزیابی کردیم. این تحقیق برای ارتباط همه جنبه های ژنتیک تغذیه از جمله بیوانفورماتیک، ژنومیک، متابولیسم و ​​پروتئومیکس با غذا و مکمل های غذایی طراحی شده است. با انجام تحقیق به این روش می‌توانیم از یک نمای کلی به منطقه نگاه کنیم.

قبل از سال ۲۰۰۰، فعالیت های علمی در این زمینه حداقل بود، اما پس از آن به طور تصاعدی افزایش یافت. نشان می دهد که این افزایش اندکی پس از تکمیل پروژه ژنوم انسانی در سال ۲۰۰۰ آغاز شد. نگاه دقیق تر نشان می دهد که فعالیت ممکن است پس از سال ۲۰۰۶ کاهش یافته باشد. استنادات تا به امروز نشان می دهد که کل فعالیت برای سال ۲۰۰۸ کمتر از سال ۲۰۰۷ خواهد بود.

گام منطقی بعدی با این داده ها، گروه بندی استنادها به انواع مختلف فعالیت ها است. با کمال تعجب، اکثریت قریب به اتفاق استنادهای علمی در مورد این موضوع، مراجع مجلات بودند، در حالی که فعالیت ادبیات ثبت اختراع به طور نامتناسبی کم بود. یک توضیح این است که مالکیت معنوی این فناوری خارج از کاربردهای غذایی است. اگر این مشاهدات صحیح باشد، در آن صورت یک مجوز یا فرصت مشارکت می تواند راه موثری برای بهره گیری از فناوری ژن مواد غذایی در صنایع خارج از صنایع غذایی باشد.

پتانسیل ژنتیک تغذیه

به نظر می رسد پیشینه فنی قوی در زمینه ژنومیک مغذی وجود دارد، که اثبات علمی استفاده از مواد مغذی برای تغذیه شخصی بر اساس اثر انگشت ژنتیکی فردی را ارائه می دهد. فعالیت علمی به طور پیوسته افزایش یافت. توصیه می شود که انواع خاصی از فعالیت های فنی را بیشتر از هم جدا کنید.

علاوه بر این، فعالیت در مقوله های دیگر، به ویژه پذیرش سازمانی و مصرف کننده، الزامی است. همپوشانی فعالیت در این دسته بندی های مختلف امکان نمایش گرافیکی مرحله نسبی هر دسته را فراهم می کند.

داده های ارائه شده نشان می دهد که فعالیت علمی همچنان قوی است، اما سرعت فعالیت ممکن است به اوج خود رسیده باشد. یک نتیجه این است که بودجه و منابع برای توسعه و بازاریابی محصولات آزاد می شود. از سوی دیگر، موانع نظارتی عوامل مخرب جدی هستند که باید برطرف شوند. توصیه کلی این است که شرکت‌هایی که علاقه‌مند به استفاده از ژن‌های غذا برای تغذیه شخصی هستند، فعالیت‌های نظارتی مربوطه را نظارت کنند. تحلیلگران Nerac می توانند این را از طرف شرکت ارزیابی کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر