کاخ سفید از ایالت ها می خواهد واکسیناسیون را برای کودکان 5 تا 11 ساله آماده کنندواشنگتن – مقامات کاخ سفید این هفته از فرمانداران خواستند تا اوایل ماه آینده واکسیناسیون را برای کودکان 5 سال به بالا آماده کنند.

مقامات روز سه شنبه به رهبران ایالت گفتند که اگر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) واکسن COVID-19 Pfizer را برای آن گروه سنی در هفته های آینده تأیید کند ، برای 28 میلیون کودک واجد شرایط 5 تا 11 سال دوزهای کافی برای کودکان وجود دارد. اخذ شده از ABC News.

Pfizer و شریک BioNTech درخواست تأیید کرده اند. هفته گذشته برای استفاده واکسن اضطراری برای جوانان. یک مقام وزارت بهداشت و خدمات انسانی گفت ، دولت بایدن 65 میلیون دوز واکسن Pfizer/BioNtech خریداری کرده است.

هیئت مشورتی FDA در 26 اکتبر برای بحث در مورد این درخواست ملاقات می کند و زمینه را برای FDA فراهم می کند تا ایمن سازی و ایمن سازی واکسیناسیون را برای کودکان خردسال اعلام کند. تا کنون ، این واکسن تنها 12 سال دارد و بسیاری از والدین و پزشکان اطفال معتقدند که باید از کودکان خردسال محافظت شود.

فایزر قبلاً اعلام کرده است که واکسن های با دوز کمتر در مطالعات روی کودکان م effectiveثر و ایمن هستند. این شرکت می گوید که کودکان واکسینه شده بین 5 تا 11 سال دارای سطوح آنتی بادی هایی هستند که با ویروس کرونا قوی مبارزه می کنند ، همانطور که نوجوانان و جوانان بعد از تزریق منظم فشرده دریافت می کنند.

در صورت تأیید FDA ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری بر اساس نظرات یک گروه مشورتی خارجی تصمیم نهایی را می گیرد.

در صورت تأیید ، هزاران واکسیناسیون کودکان ، از جمله پزشکان اطفال ، پزشکان خانواده ، بیمارستان ها ، کلینیک های بهداشتی و داروخانه ها ، به عنوان بخشی از یک برنامه فدرال که تزریق رایگان را به افراد ذینفع تضمین می کند ، تحویل داده می شود. کاخ سفید می گوید در چند روز آینده با مقامات بهداشت محلی همکاری می کند تا محل اولین دوز را مشخص کند.

به گفته آکادمی اطفال آمریکا ، کودکان کمتر از افراد مسن در معرض بیماری جدی یا مرگ قرار دارند ، اما COVID-19 گاهی اوقات در کودکان کشنده است. حداقل 520 مورد تا کنون در ایالات متحده.

گسترش واکسن برای بیشتر کودکان آمریکایی نقطه عطف دیگری در مبارزه با ویروس محسوب می شود و در میان افزایش شگفت انگیز عفونت های شدید در کودکان به دلیل انواع دلتا بسیار مسری رخ می دهد.

همچنین کمپین واکسیناسیون آمریکا را بر بسیاری از نقاط دیگر جهان در زمانی قرار می دهد که واکسن بسیاری از کشورهای فقیر به طور کامل در حال اتمام است.

Moderna برای استفاده از واکسن در سنین 12 تا 17 سالگی از FDA درخواست تأیید کرده است و در حال واکسیناسیون کودکان دبستانی است. Pfizer و Moderna هم در حال مطالعه کودکان زیر شش ماه هستند. انتظار می رود نتایج در طول سال انجام شود.

آسوشیتدپرس به این گزارش کمک کرد.دیدگاهتان را بنویسید