کاهش تعرفه صادرات گوجه فرنگی، تقاضای کشاورزان ‘ابدانی’


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، جلسه بررسی مشکلات کشاورزان با محوریت صادرات صبح امروز با حضور ناظر بر تعاونی های روستایی استان بوشهر معاون بهسازی اداره کل برگزار شد. تولیدات گیاهی در جهاد کشاورزی سازمان استان، فرماندار شهرستان دیر و تعدادی از کشاورزان شهرستان آبادان.

در این جلسه مسئولان محلی و تعدادی از کشاورزان آبادان به بیان مطالبات خود از جمله حذف یا کاهش تعرفه های سنگین در بخش کشاورزی از جمله گوجه فرنگی، سیاست های غلط در رابطه تولید و مصرف و فرآوری گوجه فرنگی و بالا بودن آن پرداختند. نرخ سود وام هایی که به بهانه حمایت از کشاورزان استفاده می شود، افزایش یافت.

کبری توکلی دستیار بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح QR Code در آینده اظهار کرد: تعرفه ها در کشت جالیزی متفاوت است و اگرچه برای تولید محصولات گلخانه ای تعرفه های معافیت وجود دارد، اما ما تمام تلاش خود را می کنیم. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا این تعرفه ها را به حداقل برسانیم.

سید محسن معروف، رئیس تعاون روستایی استان بوشهر نیز اظهار داشت: با بررسی های انجام شده از روند صادرات گوجه فرنگی در مبادی خروجی، قبل از ۲۴ مهر لغایت ۲۴ دی ماه امسال، مبلغ چهار هزار تومان عوارض برای صادرات تعیین شده است. گوجه فرنگی به ازای هر کیلوگرم با کد گمرکی صادراتی مشخص تعیین می شود.

رئیس تعاون روستایی استان بوشهر ادامه داد: از نظر مصرف مواد غذایی تازه داخلی با میدان میوه و تره بار تهران تعامل خواهیم داشت زیرا میدان مرکزی میوه و تره بار کشور در تهران است. یا از اینجا به قیمت روز خرید کنید.

یونس آرایشگر فرماندار شهرستان دیر گفت: بخشداری آبدان مرکز توجه کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان و کشور است و باید مشکلات کشاورزان این منطقه برطرف شود.

وی با ابراز همدردی با کشاورزان تصریح کرد: مشکلات کشاورزان را شخصا پیگیری می کنم، البته به دنبال این هستم تا بتوانیم در کشاورزی، آبزی پروری و ماهیگیری از قطر حمایت کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید