کاهش سریع وزن به روش فوق العاده بدون گرسنگی


این امر متابولیسم شما را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم های غنی از پروتئین میل به خوردن و پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این ، برای برخی از افراد وسوسه خوردن غذا در پایان شب یا نیمه شب آنقدر نصف می شود و شما را سیر می کند که به طور متوسط ​​روزانه 441 کالری کمتر مصرف می کنید.
پروتئین مهمترین ماده مغذی در مورد کاهش وزن است.

کربوهیدرات سبزیجات کم است

· کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگی
کلم پیچ
کلم
· سالاد
خیار

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی گوشت و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای سالم ماندن ، و همین امر به کاهش سریع وزن کمک می کند.

منابع چربی سالم
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
· کره

2 تا 3 وعده غذا در روز بخورید و اگر احساس گرسنگی کردید ، می توانید چهارمین وعده غذایی را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم کم کربوهیدرات و کم چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع رژیم غذایی باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی و در نهایت ترک این برنامه می شود.

وزنه ها را بلند کنید

با کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی سالم برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما همچنان توصیه می شود. برای کاهش وزن سریع با ورزش ، بهترین راه این است که هفته ای 3 تا 4 بار به باشگاه بروید ، بدن خود را گرم کنید و وزنه بزنید.
اگر برای اولین بار است که به باشگاه می روید ، حتماً در مورد نحوه بلند کردن وزنه با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن کالری زیادی می سوزاند و از کاهش متابولیسم جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که کاهش متابولیسم مهمترین عارضه کاهش سریع وزن است.
مطالعات نشان داده اند که با کاهش چربی بدن می توانید مقداری عضله نیز بسازید.
اگر وزنه زدن برای شما گزینه مناسبی نیست ، برخی از تمرینات هوازی را انجام دهید ، مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا.
هفته ای یک بار استراحت کنید و اجازه دهید آن روز کربوهیدرات مورد علاقه خود را مصرف کنید. اکثر مردم آخر هفته ها استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منابع کربوهیدرات سالم را انتخاب کنید ، منابع کربوهیدرات سالم عبارتند از:

ریس
· برو
· وین
· سیب زمینیها
· سیب زمینی های شیرین
· میوه های مختلف

اما به یاد داشته باشید که فقط یک روز در هفته را صرف کربوهیدرات کنید. به یاد داشته باشید که این کربوهیدرات ها ضروری نیستند ، اما می توانند باعث تولید برخی هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید شوند.

شما می توانید در روز استراحت مقداری وزن خود را افزایش دهید ، اما این وزن نیز مربوط به آب است که در عرض یک یا دو روز استراحت از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات ها را کاهش دهید و پروتئین ، چربی های سالم و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف کنید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما همیشه توصیه می شود که با احتیاط غذا بخورید. از بزرگنمایی هر چیزی خودداری کنید.

کربوهیدراتهای ساده را از رژیم غذایی خود حذف کنید

خودتان قند و نشاسته را ممنوع کنید

مهمترین مرحله برای کاهش سریع وزن شکم ، ران و ساق پا است که باعث حذف قند و نشاسته یعنی کاهش مصرف کربوهیدرات می شود. با این کار میزان گرسنگی شما کاهش می یابد و در نتیجه کالری کمتری مصرف خواهید کرد. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، از چربی ذخیره شده تغذیه می کند.

کاهش سطح انسولین در بدن از دیگر مزایای عدم مصرف قند و نشاسته است. با کاهش سطح انسولین ، کبد سدیم و آب اضافی را از بدن خارج می کند. به این ترتیب وزن ناشی از نفخ و آب اضافی بدن نیز کاهش می یابد.

با این روش معمولاً در طول هفته اول حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) وزن کم می کنید که این به دلیل چربی و آب بدن است.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن تا سیری است ، در حالی که کاهش مصرف چربی به این معنی است که کالری را کاهش داده و منجر به گرسنگی می شود. بنابراین با حذف کربوهیدرات ها ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید حاوی منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. انتخاب وعده های غذایی از این طریق باعث کاهش مصرف کربوهیدرات روزانه شما می شود.

منابع پروتئینی عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (تخم مرغ کامل با زرده تخم مرغ)

رژیم غذایی

10 نکته برای کاهش سریعتر و آسانتر وزن

  • صبحانه پر پروتئین بخورید: خوردن صبحانه پر پروتئین به شما کمک می کند تا مدت بیشتری سیر بمانید ، کمتر غذا بخورید و کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی مغذی ترین نوشیدنی هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب به مدت 30 دقیقه قبل از خوردن هر وعده غذایی 44 درصد به کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه کمک می کند.
  • رژیم مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
  • فیبرهای محلول در آب مصرف کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. مکمل های فیبر نیز مثر خواهند بود.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن چای یا قهوه بدون قند به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.
  • بیشتر غذاهای کامل و فرآوری نشده بخورید. رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل تنظیم کنید. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از پرخوری جلوگیری می کنند.
  • غذای خود را به آرامی بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. آهسته غذا خوردن باعث سیری سریعتر و ترشح بیشتر هورمونهای کاهش وزن می شود.
  • هر روز خود را وزن کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که هر روز خود را وزن می کنند بیشتر احتمال دارد وزن کم کنند و همچنین حفظ وزن خود را آسان تر می دانند.
  • هر شب خوب بخوابید. کم خوابی یا کیفیت پایین خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید