کراتین و چربی سوزی علوم ورزشی ؛ نقش کراتین در چربی سوزی چیست؟


کراتین اغلب به عنوان یک مکمل تقویت کننده عضلات و افزایش عملکرد در نظر گرفته شده است. اما آیا کراتین و چربی سوزی ارتباط دارند و آیا می توانند به افرادی که می خواهند چربی خود را از دست بدهند کمک کنند؟

همچنین لازم به ذکر است که هزاران مقاله و مقاله علمی در مورد این مکمل محبوب نوشته شده است. در این مقاله ، ما در مورد موضوعی صحبت می کنیم که تا به حال در مورد آن نشنیده اید. کراتین یک مکمل غذایی عالی است که به طور غیر مستقیم رشد ماهیچه ها و افزایش چربی سوزی (کراتین و چربی سوزی) را افزایش می دهد تا زمانی که هدف شما تمرکز بر چربی سوزی است.

آنچه می توانید از کراتین انتظار داشته باشید:

  • افزایش قدرت و توسعه قدرت
  • به طور خاص ، استقامت عضلانی را افزایش می دهد و خستگی شدید را کاهش می دهد.
  • بهبود و هیدراتاسیون بهتر بعد از ورزش

ممکن است جذب و مصرف کربوهیدرات ها را تسریع کند ، اما آیا این مزایا باعث می شود که کراتین یک مکمل غذایی موثر باشد؟ خوب ، به نوعی بله

این تأثیرات مثبت بر اساس حرکت و تلاش است. یعنی در واقع نتیجه افزایش یا کاهش وزن نیست. اما این که آیا شما در دوره برش هستید یا می خواهید توده عضلانی بدون چربی خود را افزایش دهید ، قوی شدن چیز خوبی است. ممکن است هنگام رژیم غذایی ضعف های تغذیه ای را تجربه کنید ، بنابراین مصرف کراتین برای عضله سازی و جبران این ضعف ها نقطه شروع خوبی است.

کراتین و چربی سوزی – عوامل مثر بر چربی سوزی کراتین

وقتی صحبت از کراتین و چربی سوزی به طور کلی می شود ، این بدان معنا نیست که کراتین یک مکمل چربی سوزی است ، اما کراتین حاصله ممکن است در حین تمریناتی که برای افزایش عضله سازی و کاهش چربی بدن انجام می شود ، مثر باشد.

در واقع ، کراتین به شما این امکان را می دهد تا با قدرت بیشتری تمرین کنید. ورزش شدید منجر به مصرف بیشتر انرژی می شود. بنابراین ، کراتین می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند تا بیشتر تمرین کنید. افزایش سطح تستوسترون نیز به دلیل نقش زیاد تستوسترون در چربی سوزی و عضله سازی مهم است.

1. مبارزه با کمبود

وقتی رژیم می گیرید ، به طور خودکار مواد مغذی خود را از دست می دهید. مصرف مقدار زیادی غذاهای غنی از کراتین مانند گوشت قرمز قطعاً خطر کمبود مواد مغذی ضروری را کاهش می دهد. هرچه کالری بیشتری کاهش دهید ، به احتمال زیاد بهینه ترین میزان مصرف کراتین را دریافت نمی کنید.

همچنین نشان داده شده است که مکمل کراتین دارای خواص ضد کاتابولیک است ، نیتروژن عضلات را متعادل می کند و تخریب بافت ماهیچه ای را در هنگام جایگزینی و ترمیم کاهش می دهد. به طور فعال محرک بسیاری از واحدهای عصبی عضلانی را افزایش می دهد. اگر نگران از دست دادن عضلات در حین قطع عضو هستید ، مکمل های غذایی یک راه عالی برای محافظت و بهبود سلامت شما هستند.

یک مطالعه نشان داد که چهار هفته ورزش شدید با مکمل کراتین در طول دوره کاهش ، درصد چربی بدن ، قدرت ماهیچه ها و عملکرد ورزشی را بهبود بخشید.

2. افزایش انعطاف پذیری ورزشی

پیشرفت در این زمینه از اهمیت بیشتری برخوردار است. ما می دانیم که کراتین یک عامل اصلی در متابولیسم بعد از تمرین ، سنتز پروتئین ماهیچه ها و سایر فرایندهای رشد است. هنگام تلاش برای متعادل کردن میزان کالری دریافتی ، تأثیر غیرمستقیم دیگری روی از دست دادن عضلات وجود دارد ، بنابراین باید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما اهداف عملکردی تمرینات شما را تضعیف نمی کند.

هر آنچه که ما در مورد آموزش می دانیم نشان می دهد که در حالی که بهبود مهمترین بخش تمرین است ، اما همچنان دست کم گرفته می شود. اگر کراتین بتواند روند بازیابی را بهینه کند ، به نظر می رسد که همه تحقیقات تأیید می کنند ، اما قطعاً ارزش سرمایه گذاری را دارد.

وقتی در مورد کراتین و چربی سوزی صحبت می کنیم ، به شما یادآوری می کنیم که کراتین به طور مستقیم به شما در عضله سازی و چربی سوزی کمک نمی کند ، بلکه به طور غیر مستقیم می تواند به کاهش وزن و چربی بیشتر کمک کند. در طول تمرین ، ماهیچه ها برای توسعه قدرت برای تمرینات مقاومتی یا هوازی به انرژی نیاز دارند و انرژی مصرف شده در حین فعالیت توسط ATP (آدنوزین فسفات) ، منبع اصلی انرژی در طول تمرین ، تأمین می شود.

هنگامی که انرژی شما به پایان می رسد و دیگر انرژی لازم برای انجام چند تکرار و ست را ندارید ، مکمل کراتین می تواند با فراهم آوردن منبع فوری ATP برای سلول های ماهیچه ای برای تکرارها و ست های بیشتر نقش مهمی ایفا کند. هرچه انرژی بیشتری داشته باشید ، تعداد تکرارهای بیشتری را انجام دهید ، انقباضات ماهیچه ای بیشتری دریافت می کنید ، که به طور غیر مستقیم به عضله سازی کمک می کند.

کراتین برای سلامتی

علاوه بر اثرات مثبت مصرف کراتین ، شما می خواهید رژیم غذایی خود را برای سلامتی طولانی مدت حفظ کنید. امیدوارم آنچه برای حفظ و رشد ماهیچه ها در حین ساختن ماهیچه ها بهترین کار را می کند بهترین باشد.

اگرچه این مکمل به دلیل ترکیب عضلات و قدرت شناخته شده است ، کراتین جدا از نام آن یک ویتامین است. دارای خواص محافظتی برای قلب و اعصاب است و یکی از موثرترین و مهمترین آنتی اکسیدان ها در بین تمام مکمل های موجود در بازار است.

به سادگی:

مزایای قلب سالممکمل کراتین باعث افزایش سطح انرژی سلول های میوکارد و اندوتلیال ، سلامت شریان ها و بهبود علائم خطر ایسکمی/تصلب شرایین می شود. به زبان ساده ، شما می توانید یک قلب سالم داشته باشید.

رشد را تقویت کرده و از نورون ها محافظت می کند: حفاظت از سلول های عصبی چیزی نیست که ما معمولاً از کراتین استفاده می کنیم ، بلکه برای رشد عصبی و رشد عصبی ضروری است و کمبود آن یک مشکل جدی است. مکمل ها یک انتخاب عالی هستند ، به ویژه از آنجا که کمبود انرژی و کاهش متابولیسم کربوهیدرات ها عوامل اصلی در بیماری های دژنراتیو (از دست دادن نورون های مغزی) هستند.

انرژی سلولی اصل داستان است. مکمل قطعاً سطح انرژی سلولی را افزایش می دهد و خطر مرگ و تخریب سلولی را کاهش می دهد. به بیان ساده ، سلولهای سالم به معنای انسانهای سالم هستند.

اینها تنها چند مورد از هزاران فایده ای است که مکمل های کراتین می توانند برای سلامتی شما داشته باشند ، اما باید آنها را برجسته کرد زیرا این واقعیت را نقض می کند که کراتین یک مکمل تک بعدی است. به خوبی شناخته شده است که کراتین فراتر از یک مکمل عضله سازی است.

آخرین کلمات در مورد کراتین و چربی سوزی

اگرچه بسیاری از مکمل ها برای بسیاری از افراد عوارض جانبی دارند ، اما کراتین یکی از م effectiveثرترین اما کم مصرف ترین مکمل های موجود در بازار است. به این معنا که مردم هنوز به ارزش واقعی آن پی نبرده اند.

استفاده از کراتین به عنوان یک مکمل تقویت عضلات یک راه عالی برای تقویت و افزایش اثرات مثبت ورزش است ، اما مزایای شگفت انگیز این مکمل را پنهان می کند. این مکمل موضوع هزاران مطالعه بوده است که مزایای مثبت زیادی را از طریق تعامل با سایر سیستم ها نشان می دهد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
muscleandstrength.com/articles/can-creatine- be-used-for-fat-loss-los- اهداف
noni4all.com/creatine-for-weight-loss.html
visualimpactfitness.com/ باید-در حین-تلاش برای کاهش وزن- کراتین مصرف کنید


دیدگاهتان را بنویسید