کرملین: روسیه هیچ غله ای از اوکراین دزدی نکرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فایننشال پست، سخنگوی کرملین به ادعای ترکیه مبنی بر سرقت غلات از اوکراین واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

دیمیتری پسکوف روز پنجشنبه گفت که روسیه در پاسخ به اتهامات دزدی غلات از ترکیه، هیچ غله ای از اوکراین به سرقت نبرده است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر مولود چاووشو غلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر اینکه آنکارا در مورد اتهامات غلات دزدیده شده تحقیق خواهد کرد، گفت: «شما باید از وزارت امور خارجه پیگیری کنید. روسیه هیچ غله ای (از اوکراین) را دزدیده است.

سفیر کی یف در آنکارا در اوایل ژوئن ادعا کرد که خریداران ترکیه در میان کسانی هستند که غلات دزدیده شده از روسیه توسط اوکراین را دریافت می کنند. این دیپلمات اوکراینی افزود که از ترکیه خواسته است مسئولین محموله های ادعایی را شناسایی و دستگیر کند.

دولت ترکیه اخیرا اعلام کرده است که در حال بررسی اتهامات کیف بوده و اجازه ورود چنین غلاتی را به این کشور نخواهد داد.

در همین حال، دیپلماسی موسوم به «خط قرمز» ترکیه تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران غذایی ناشی از جنگ اوکراین و خروج کشتی‌های حامل غلات از بنادر انجام می‌دهد.

روسیه آی ۲۴ بهمن امسال (۵ مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین با هدف غیرنظامی و نازی زدایی این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت می گیرد که مقامات می گویند مسکو چاره ای جز مقابله با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو ندارد..