کشتی آزاد نوجوانان جهان تیم ایران با کسب ۱ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان داد.


به گزارش وانانیوز،

رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان جهان از ۷ تا ۱۸ مردادماه در شهر رم ایتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران با برتری ابراهیم الهی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم و رضا سلیمیان در ۸۰ کیلوگرم قهرمان شد. عرشیا حدادی در وزن ۴۸ کیلوگرم مدال نقره و عرفان علیزاده در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی آمریکا با ۱۹۰ امتیاز اول، هند و آذربایجان با ۱۲۶ و ۱۲۲ امتیاز دوم و سوم شدند و تیم ایران با ۱۱۷ امتیاز چهارم شد.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر ریکاردو بونانو از ایتالیا را با ضربه فنی شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عظیم آشیرگولف از ترکمنستان با نتیجه ۱۲ برنده شد. -۱ و به نیمه نهایی رفت. نوازی در دیدار نیمه نهایی مقابل دومینیک مونارتو از آمریکا با نتیجه ۸ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه دو بر صفر و ضربه فنی مغلوب آرمان هاروتووینان از ارمنستان شد و در رده پنجم قرار گرفت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب کریستین کاستیو از آمریکا شد و با توجه به حضور حریف خود در آخرین دیدار به براکت بازنده ها رفت. وی در این گروه باید مقابل اوزگور جاگلیان از ترکیه با نتیجه ۱۳ بر یک پیروز می شد و به دیدار رده بندی راه یافت. حدادی در این دیدار رسول گالبورایف از فرانسه را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدرضا اسدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم دانیل کارتیف از مولداوی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی بایامان کریمبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله اسدی المان آقایف از آذربایجان با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد این تیم گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در آخرین دیدار با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب لوک لیلدال از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیرمهدی نجاتی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مقابل هوسان بای عثمان اف از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در او در مرحله یک چهارم نهایی از رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر کایگه براون از نیوزلند را شکست داد. وی در دور بعد عبدالله توپراک از ترکیه را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر آقا قاسیم اف از آذربایجان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از نیکیل پیلاناگویلا از هند گذشت تا به فینال راه یابد. الهی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد بلال شریپ اولو از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدمهدی میمیوند در دور نخست مقابل الیاس ایسایف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در آخرین دیدار راهی گروه بازنده شد. وی در این گروه با نتیجه ۱۲ بر ۲ آلپ بگانجوف از ترکمنستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل آیکین بولاتولی از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۸ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم یونس شفیعی از ایران در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ از سد بارتولومیج نواکوفسکی از لهستان گذشت. وی در دور بعد مقابل ناریندر از هند با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد حذف شد.

در وزن ۸۰ رضا سلیمیان در دور اول مقابل زکری دی رایدر از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ از اسلاوی استامنوف از بلغارستان گذشت. سلیمانیان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آسخاب خواجیف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله محمدامین عبدالعیف از تاجیکستان را ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. سلیمانیان در دیدار پایانی مقابل مور ساچین از هند با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست کانازاوا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر یک شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۲ از سد روان موسایف از آذربایجان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل موسی آرسونکایف از مجارستان با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. علیزاده در دیدار رده بندی مقابل واروژان هوانسیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر صفر و شوت فنی پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا لطفی در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری رسید. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رالفس لوکینز از لتونی را ۱۰ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۱۱ مغلوب لوان لاگیلاوا از فرانسه شد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار مقابل سینگ جاسپوران از هند با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد و پنجم شد.

رتبه بندی انفرادی:

۴۵ کیلوگرم: ۱- دومنیک مونارتو (آمریکا) ۲- بشیر وردیف (آذربایجان) ۳- نیکولوز بوچوریسویلی (گرجستان) و آرمان هاروتونیان (ارمنستان) ۵- امیرمحمد نوازی (ایران)

۴۸ کیلوگرم: ۱- واصیف باخیروف (آذربایجان) ۲- کریستین کاستیو (آمریکا) ۳- عرشیا حدادی (ایران) و کومار لالیت (هند)

۵۱ کیلوگرم: ۱- لوک لیلیدال (آمریکا) ۲- محمدرضا اسدی (ایران) ۳- المان آقایف (آذربایجان) و بن تاریک (مراکش)

۵۵ کیلوگرم: ۱- دارین عسکربک (قزاقستان) ۲- جکسون فارست (آمریکا) ۳- وایبهاو پاتیل (هند) و حسینبای عثمانوف (ازبکستان) … ۱۶- امیرمهدی نجاتی.

۶۰ کیلوگرم: ۱- ابراهیم الهی (ایران) ۲- بلال شریپ اولو (قرقیزستان) ۳- تایگا اوگینو (ژاپن) و نیکیل پینالاژیولا (هند)

۶۵ کیلوگرم: ۱- الیاس ایسایف (آذربایجان) ۲- تیلور کاساک (آمریکا) ۳- آنکیت (هند) و گوگا اوتیناشویلی (گرجستان) … ۱۰- محمدمهدی میمیوند (ایران)

۷۱ کیلوگرم: ۱- جوزف سیالی (آمریکا) ۲- رائول کاسو (ایتالیا) ۳- آقا نظر نوروزاف (آذربایجان) و رازمیک یپرمیان (ارمنستان) … ۱۳- یونس شفیعی (ایران)

۸۰ کیلوگرم: ۱- مور ساچین (هند) ۲- رضا سلیمیان (ایران) ۳- الکساندر بروس (مولداوی) و زاخاری ریدر (آمریکا)

۹۲ کیلوگرم: ۱- کامیل کوراگیلیف (قزاقستان) ۲- موسی آرسونکایف (مجارستان) ۳- عرفان علیزاده (ایران) و ماکسول مک نالی (ایالات متحده آمریکا)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کوی هاپکی (آمریکا) ۲- لوان لاگیلاوا (فرانسه) ۳- سینگ جاسپوران (هند) و خیکماتولو کوربانوف (ازبکستان) ۵- محمدرضا لطفی (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۱۹۰ امتیاز ۲- هند ۱۲۶ امتیاز ۳- آذربایجان ۱۲۲ امتیاز ۴- ایران ۱۱۷ امتیاز ۵- قزاقستان ۱۱۰ امتیاز ۶- گرجستان ۶۲ امتیاز ۷- ارمنستان ۵۸ امتیاز ۸- قرقیزستان ۴۴ امتیاز

انتهای پیام/