«کشف مقدماتی جرایم» در دستور کار پلیس آگاهی


به گزارش پلیس خبرگزاری پدر، سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا در اولین مورد استفاده از هوش مصنوعی در کشف علمی جرم را بیان کرد و اظهار داشت که امروزه متغیرهای زیادی در رابطه با جرایم و جرایم داریم. میزان وقوع جرایم نسبت به گذشته تغییر کرده است و می گوید: سابقاً عوامل مادی که در محل جمع آوری می شد در نهایت منجر به شناسایی مرتکب می شد، اما امروزه متغیرها تغییر کرده است.

رئیس پلیس آگاهی کشور تصریح کرد: اولین رویکرد پلیس آگاهی این است که از قبل جرایم را کشف کنیم تا بتوانیم با استفاده از فناوری های روز قبل از ارتکاب جرم از جنایت پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی انجام شده اما نیازمند مدیریت هوشمند و مدیریت فناوری در این حوزه هستیم. آنچه امروز به آن نیاز داریم، تحلیل هوشمند داده های جمع آوری شده است.

سردار قنبری خاطرنشان کرد: امروزه مجرمان از فناوری های روز برای ارتکاب جرم استفاده می کنند و باید از این فناوری ها برای شناسایی و دستگیری آنها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: ابتدا باید با داده هایی که در اختیار داریم قبل از ورود مجرم به صحنه از وقوع جرم جلوگیری کنیم.

وی افزود: امروز به این توانایی رسیده ایم که در آینده نزدیک اعلام کنیم زمان رسیدن به مجرم از طریق صحنه جرم حداکثر یک هفته خواهد بود.

وی ادامه داد: اولویت دوم ما ارتقای کیفیت چهره و پلاک است. امروزه با توجه به معضل کرونا و اینکه مجرمان تمایل به پنهان شدن دارند، از ماسک استفاده می کنند و شرکت های دانش بنیان باید به ما کمک کنند تا چهره این افراد با ماسک را بشناسیم.

سردار قنبری ادامه داد: اولویت دوم ما شناسایی هویت افرادی است که از الگوهای رفتاری استفاده می کنند. ما در ابتدای این حوزه هستیم، بانک های زیادی با رفتار مجرمانه داریم، اما شرکت های دانش بنیان باید در این زمینه به ما کمک کنند.

سردار قنبری تصریح کرد: اولویت چهارم ما فشرده سازی فیلم هایی است که در محل داریم و باید در این زمینه بانکی به عنوان ذخیره داشته باشیم و امیدواریم این شرکت ها وارد عمل شوند و در این زمینه به ما کمک کنند. ما صدای مجرمان زیادی داریم اما برای کوتاه کردن زمان تطبیق این صداها باید از ابزارهای هوشمند استفاده کنیم و امیدواریم شرکت های دانش بنیان در این زمینه به ما کمک کنند.

رئیس پلیس آگاهی کشور تصریح کرد: همچنین نیازمند کمک شرکت های دانش بنیان برای جمع آوری اطلاعات از صحنه جرم برای تحلیل هستیم.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی امروز گام های بلندی در این زمینه برداشته است، اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات باعث ایجاد رعب و وحشت در بین مجرمان شود و مردم احساس امنیت بیشتری کنند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید