کشف ۳۵۰ تن گندم آلوده در مازندران / دادستان کریمی: متخلفان مجازات خواهند شد


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ۳۵۰ تن گندم مازاد کشاورزان در یکی از سیلوهای ذخیره گندم استان تخلیه شد. در عین حال موضوع سلامت این گندم نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در پیگیری های انجام شده مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی مازندران با انجام آزمایشات متعارف سلامت این گندم را تایید نکردند.

در اسناد منتشر شده قرار بود این محصول با گندم سالم مخلوط و توسط نانوایی های استان مصرف شود.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد سلامت این گندم تردید دارد و پس از آزمایش اعلام کرده است که این محصول برای انسان قابل استفاده نیست.

صالحی فر، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وجود باقیمانده سموم در گندم را دلیل اصلی غیرقابل استفاده بودن گندم برای مصرف انسان عنوان کرده است.

در همین راستا گلپایگانی مدیرکل دامپزشکی استان مازندران استفاده از این محصول را برای مصارف دامی تکذیب نکرده است.

بار گندم آلوده توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران توقیف شد و مقرر شد پس از دو هفته این بار مشخص شود که این روند متوقف شده است.

این پرونده برای دادستان مرکز استان مازندران نیز تشکیل شده است.

محمدعلی کریمی در این رابطه اظهار داشت: پس از دریافت گزارشی مبنی بر آلوده بودن گندم تحویلی به سیلوی نکا، در بدو ورود به دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی از این محموله نمونه برداری شد و در نهایت مقرر شد که این محموله وجود نداشته باشد. مناسب برای مصرف انسان یا حیوان .

وی ادامه داد: این محموله توقیف شده است که بعدا غیر از مصرف انسان و دام برای تولید مشروبات الکلی استفاده می شود.

یک دادستان مرکز استان مازندران درباره برخورد با متخلفان گفت: متخلفان باید مجازات شوند و به مردم این اطمینان را می دهیم که نظارت کافی بر ایمنی مواد غذایی وجود دارد.

انتهای پیام/ ۸۶۰۰۴ / ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید