کمترین حق اسکوچیچ حضور در جام جهانی است/ اگر خوب نباشم در پرسپولیس روی نیمکت می نشینم.


به گزارش وانانیوز،

سروش رفیعی هافبک خوش فکر و تکنیکی پرسپولیس تابستان امسال برای سومین بار به پرسپولیس پیوست تا بار دیگر در لیگ برتر پیراهن این تیم را بر تن کند. رفیعی که یکی از ملی پوشان پرسپولیس به حساب می آید در ۴ بازی ابتدایی عملکرد بسیار خوبی داشته و امیدوار است در اردوی تیم ملی پیش رو حضور داشته باشد و در نهایت یکی از مسافران جام جهانی باشد. نکته جالب عملکرد رفیعی در این فصل این است که سروش برخلاف گذشته در کنار بازی، بازی تهاجمی نیز ارائه می دهد و کادرفنی پرسپولیس نیز وظایف دیگری را نسبت به قبل برای این بازیکن در نظر گرفته است. با سروش در مورد ۴ دیدار ابتدایی لیگ، مدیریت پرسپولیس، تیم ملی، حضور بانوان در ورزشگاه و سایر موارد گفت وگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

پرسپولیس اولین برد خانگی خود در این فصل را مقابل صنعت نفت به دست آورد. در مورد این بازی چه حرفی دارید؟

اول خدا را شکر که بردی و ۳ امتیاز گرفتی. به نظرم مهم ترین نکته کسب امتیازات کامل در این بازی بود و خدا را شکر که با تلاش بچه ها و کادر فنی به دست آمد. فکر می کنم تنها چیز مهم برد است و باید بتوانیم به روند خوب خود ادامه دهیم. به تیم خوب صنعت نفت و دوستان خوبم در این تیم تبریک می گویم که سخت بازی کردند و نمایش خوبی مقابل ما به نمایش گذاشتند. این پیروزی را به مردان و زنان حاضر در ورزشگاه و همه هواداران فوق العاده پرسپولیس تقدیم می کنم و امیدوارم بتوانیم دوباره آنها را خوشحال کنیم.

بدون شک مهمترین اتفاق این دیدار حضور بانوان در ورزشگاه بود. در این مورد چه دارید که بگویید؟

قطعا اتفاق خاصی بود و من خیلی خوشحالم که بانوان توانستند به ورزشگاه بیایند و از تیم مورد علاقه خود حمایت کنند. من به آنها تبریک می گویم و امیدوارم این موضوع ادامه داشته باشد و در جلسات بعدی شاهد حضور بانوان در دانشگاه خود باشیم.

آیا از عملکرد خود در این فصل راضی هستید؟

نباید در مورد عملکردم نظر بدهم اما فکر می کنم خوب کار کردم و قطعا تلاش می کنم مسابقه به مسابقه پیشرفت کنم. فقط یحیی گل محمدی و کادر فنی تیم می توانند در مورد عملکرد من نظر بدهند و نظر آنها برایم مهم است. مهمترین چیز این است که وظایفی را که کادر فنی به من داده اند به نحو احسن انجام دهم و در خدمت تیمم باشم. در پرسپولیس همیشه باید بهترین عملکردت را ارائه کنی و اگر آماده نباشم یا عملکردم خوب نباشد، قطعا روی نیمکت می نشینم. زمانی که در تمام مسابقات فیکس بودم، کادرفنی از من راضی بودند و این موضوع برای من بسیار مهم است.

در مقایسه با سال های قبل، وظایف شما کمی متفاوت است، درست است؟

خب بستگی به نوع بازی ما و البته تیم مقابل دارد و شرح وظایف من در هر بازی متفاوت است. اما بله، وظایف من در این فصل کمی متفاوت است و سعی می کنم تمام انرژی ام را بگذارم تا سرمایه مفیدی برای پرسپولیس باشم.

پرسپولیس پس از ۲ تساوی در ۲ بازی اول با انتقادات زیادی مواجه شد. اما کسب ۶ امتیاز از بازی مقابل آلومینیوم و صنعت نفت باعث شد نظر خیلی ها نسبت به تیم شما تغییر کند. در این مورد چه دارید که بگویید؟

خب واقعیت این است که توقعات در پرسپولیس بسیار بالاست. در این تیم فقط پیروزی و قهرمانی باعث رضایت هواداران و کارشناسانی می شود که فکر می کنم منتظر چیزی هستند. درست است که در دو بازی اول با اینکه می توانستیم برنده شویم اما نتوانستیم ۳ امتیاز را بگیریم و مورد انتقاد قرار گرفتیم. فکر می کنم این مشکلات در پرسپولیس طبیعی است و من هم چون در این تیم بودم این مشکلات را می دانستم. خدا را شکر شرایط تیم ما کم کم بهتر شد و موفق شدیم از ۲ بازی گذشته ۶ امتیاز کامل بگیریم و به بالای جدول برسیم. ترتیبی که قطعا برای پرسپولیس خوب است و سعی می کنیم تا پایان فصل آن را حفظ کنیم. نکته مهم و قابل توجه تیم ما در ۴ بازی اول این بود که نه باختیم و نه گلی دریافت کردیم. اتفاقی که به ما کمک زیادی می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری فصل را ادامه دهیم.

فکر می کنی پرسپولیس می تواند در این فصل قهرمان شود؟

ببینید از این به بعد نمی توانید از قهرمانی صحبت کنید. بازی های زیادی تا پایان فصل باقی مانده و شرایط در فوتبال بارها تغییر خواهد کرد. اما همانطور که گفتم همه در پرسپولیس قهرمانی می‌خواهند و شک نکنید که تمام تیم تمام تلاش خود را می‌کنند تا این اتفاق بیفتد.

دوست دارم به عنوان یکی از بازیکنان پرسپولیس در مورد شایعات اخراج اسکوچیچ در چند روز اخیر و بازگشت احتمالی کی روش صحبت کنید. به‌عنوان یک فوتبالیست، فکر می‌کنی این تغییر در این مقطع برای تیم ملی خوب است؟

ببینید کار من نیست که در مورد تغییرات احتمالی در کادر فنی صحبت کنم. فکر نمی کنم در این مورد چیزی بگویم اما در مورد اسکوچیچ می خواهم بگویم کمترین حق او نیمکت نشینی در تیم ملی در WC است. معیار کیفیت هر مربی نتایج اوست. اسکوچیچ که نتایج بسیار خوبی با تیم ملی کسب کرده است و به عنوان یک فوتبالیست می گویم حضور در جام جهانی کمترین حق اوست.

آیا برای اردوی آینده از شما مدارک خواسته اند؟ یعنی جزو دعوت شدگان به تیم ملی هستی؟

بله، چند وقت پیش از من مدارک خواستند و برای اردوی اتریش هر آنچه لازم بود دادم. فکر می‌کنم احتمالاً فهرست را خواهم ساخت، اما باید منتظر اعلام رسمی باشیم.