گردشگری فرصتی بی نظیر برای توسعه روستاهای استان سمنان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا هاشمی سه شنبه شب در همایش استانی بزرگداشت روز ملی روستاییان به همت تماشاخانه فرهنگسرایی برگزار شد. کومش وی ضمن بیان اینکه استعداد گردشگری یکی از فرصت های منحصر به فرد برای توسعه روستاهای استان سمنان است، گفت: روستائیان می توانند با تقویت مسکن بوم گردی این مولفه را برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت در دستور کار قرار دهند. از روستاهای هدف گردشگری و سایر روستاها

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت و حضور مردم مولفه اصلی در توسعه و تقویت روستاها است، افزود: روستاییان باید در ایجاد بستر و زمینه اشتغال و ارائه خدمات مطلوب در سطح روستا و تولید بکوشند. ثروت برای تقویت موضوع بالعکس مهاجرت به روستاها، کار پیدا کنید

استاندار سمنان با بیان اینکه روستا باید محلی برای دامداری، کشاورزی، تولید ثروت، اشتغال و کمک به بهبود چرخه اقتصادی کشور باشد، گفت: در تقویت اشتغال در روستاها، آماده سازی برای برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه روستائیان با محوریت اداری است. کل آموزش فنی و حرفه ای در استان و بخشداری و شوراهای ولایتی می باشد.

هاشمی با بیان اینکه روستاییان باید محور وحدت، متولی امور فرهنگی، مبارزه با مواد مخدر، مباشر مغازه ها و خادمان مردم باشند و برای تولید ثروت در سطح روستا تلاش کنند، تصریح کرد: در این راستا، مردم روستا باید در کنار هم قرار بگیرند. موضوعات و مضامین فرهنگی و اجتماعی باید پیشگام باشد.

وی ضمن بیان اینکه دهیار به معنای فردی است که در امور مربوط به روستا مسئولیت خدمت رسانی به مردم را بر عهده دارد، افزود: توجه در حوزه کاری در سطح روستا باید در دستور کار قرار گیرد تا از ایجاد فقر جلوگیری شود.