گرفتن کولین: مهم اما مورد تحقیق است


بیایید در مورد کولین صحبت کنیم: یک ماده مغذی مهم که ممکن است هرگز در مورد آن نشنیده باشید.

کولین چیست؟

کولین گاهی اوقات همراه با ویتامین B تجزیه می شود و اگرچه از نظر فنی یک ویتامین B نیست ، اما دارای خواص خاصی است که در آن خانواده تغذیه مشترک است. ما انسان ها توانایی تولید کولین در کبد خود را داریم (به نام از نو سنتز یا سنتز “از جدید”). اما ما نمی توانیم آن را به اندازه کافی برای رفع نیازهای خود دریافت کنیم و بنابراین یک ماده مغذی مهم محسوب می شود – یعنی باید آن را از رژیم غذایی خود دریافت کنیم.

کولین برای ما چه می کند؟

کولین برای ساخت بسیاری از مولکولهای مهم بیولوژیکی از جمله فسفاتیدیل کولین و انتقال دهنده عصبی استیل کولین مورد نیاز است. این ماده برای عملکرد مغز و سیستم عصبی بسیار مهم است و نقش مهمی در رشد اولیه مغز ، چه در رحم و چه در اوایل زندگی دارد.

در حقیقت ، تحقیقات جدید در مورد نقش کولین در رشد مغز جنین باعث شده است که انجمن پزشکی آمریکا تلاش کند سطح بالاتری از کولین را در ویتامین های دوران بارداری افزایش دهد. تا همین اواخر ، بسیاری از فرمول های قبل از تولد حتی شامل کولین نبودند یا آن را فقط در مقادیر بسیار کمی شامل می شدند.

AMA مایل است 450 میلی گرم کولین را در فرمولاسیون قبل از تولد ببیند. یک چالش این است که کولین یک ماده مغذی حجیم است و افزودن مقادیر بیشتر در دوران بارداری باعث بزرگتر شدن قرص ها می شود. توصیه به زنان باردار توصیه می شود که علاوه بر دوران بارداری از مکمل کولین نیز استفاده کنند. در حال حاضر ، وظیفه زنان و پزشکان آنهاست که از برآوردن این نیاز اطمینان حاصل کنند.

کولین دارای بسیاری از عملکردهای مهم دیگر در بدن است ، از جمله محافظت از کبد. کمبود این ماده مغذی می تواند منجر به تجمع چربی در کبد شود که در نهایت می تواند منجر به آسیب کبدی یا حتی سرطان شود.

همچنین ببینید: بیماری کبد چرب غیر الکلی چیست؟


کولین را از کجا تهیه کنیم؟

غنی ترین منابع غذایی کولین تخم مرغ ، گوشت اندام (زنده) ، غذاهای دریایی ، گوشت گاو ، گوشت خوک و مرغ است. از بین منابع گیاهی ، جوانه بروکسل ، کلم بروکلی و سایر سبزیجات چلیپایی بهترین گزینه هستند.

چقدر کولین کافی است؟

سؤال خوبی بود! کولین کمک هزینه روزانه توصیه شده (RDA) ندارد زیرا گروهی از متخصصان که این توصیه ها را پذیرفته اند معتقدند که داده های کافی برای تعیین مقدار کافی وجود ندارد. وقتی اطلاعات کافی برای راه اندازی RDA وجود ندارد ، آکادمی ملی پزشکی به جای آن با ایجاد مصرف مناسب (AI) به آن اشاره می کند. این بر اساس میزان ظاهری است که افراد سالم می خورند – با این فرض که اگر به طور کلی سالم هستند ، باید به اندازه کافی دریافت کنند.

هوش مصنوعی برای کولین برای مردان بزرگسال 550 میلی گرم در روز و برای زنان بزرگسال 425 است. در صورت بارداری یا شیردهی کمی بیشتر. و عمدتا بر اساس یک مطالعه واحد است که فقط شامل مردان می شود ، و دریافتند مردانی که کمتر از این مقدار دریافت می کنند در معرض ابتلا به کبد چرب هستند.

مبالغ مربوط به زنان ، کودکان و نوجوانان ، بیشتر بر اساس اندازه نسبی بدن از آن برآمده شد. البته زنان و کودکان فقط مردان کمتری نیستند. تفاوتهای هورمونی و متابولیکی بسیار مهمی بین این گروهها وجود دارد که می تواند بر نیازهای آنها تأثیر بگذارد.

همانطور که ماری Caudill ، محقق کولین ، از دانشگاه کرنل ، به من توضیح داد ، استروژن سنتز کولین جدید را در کبد تنظیم می کند. بنابراین زنان قبل از یائسگی ممکن است برای جلوگیری از کمبود به کولین غذایی کمتری نسبت به مردان نیاز داشته باشند.

از سوی دیگر ، با توجه به نقشی که کولین در گسترش بافت و رشد مغز جنین ایفا می کند ، زنان باردار ممکن است به مقدار بیشتری نیاز داشته باشند. و در واقع ، برخی از تحقیقات Caudill فوایدی را برای زنانی نشان داده است که در دوران بارداری دو بار از توصیه هوش مصنوعی استفاده می کنند.

با توجه به اهمیت آن ، من مشتاق هستم تا محققان شواهد کافی برای ما ایجاد کنند تا بتوانیم RDA های واقعی برای کولین را در مراحل مختلف زندگی تنظیم کنیم. امیدوارم به این آستانه نزدیک شویم. اما در عین حال ، ما به این هوش مصنوعی پایبند بوده ایم.

ما همچنین یک UL (یا حد بالایی) برای کولین داریم. حداکثر میزان توصیه شده 3500 میلی گرم در روز است که نصف مقداری است که علائم سمیت را نشان می دهد. نزدیک شدن به این امر تنها از طریق رژیم غذایی بسیار سخت خواهد بود. شما باید دوجین تخم مرغ یا 35 وعده گوشت بخورید یک روز برای رسیدن به آنجا تقریباً تنها راه افراط در مصرف کولین استفاده از مکمل ها است – و کولین یک مکمل غذایی بسیار رایج نیست.

مردم به طور معمول چه مقدار کولین از رژیم غذایی خود دریافت می کنند؟

نظرسنجی های جدید رژیم غذایی نشان می دهد که اکثر ما فقط 65 تا 75 درصد از میزان مصرف کافی خود را دریافت می کنیم. اما به خاطر داشته باشید که مصرف کافی ممکن است بیشتر از نیازهای واقعی بسیاری از گروه ها باشد. و به نظر می رسد هیچ نشانه ای از کمبود گسترده کولین در افراد سالم وجود ندارد.

آیا گیاهخواران خطر بیشتری دارند؟

دکتر Caudill می گوید شاید نه. کسانی که تخم مرغ یا گوشت نمی خورند احتمالاً بسیار کمتر از کسانی که می خورند کولین دریافت می کنند. از سوی دیگر ، او می گوید ، آنها می توانند بتائین بیشتری دریافت کنند ، یک ماده مغذی بسیار نزدیک که عمدتا در گیاهان یافت می شود. بدن ما می تواند از کولین بتائین بسازد. اما اگر از رژیم غذایی خود مقدار زیادی بتائین دریافت کنیم ، می تواند مقداری از کولین مصرفی ما را برای اهداف دیگر ذخیره کند. کسانی که مصرف بتائین بیشتری دارند از نظر تئوری به کولین کمتری نیاز دارند. باز هم ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

آیا بین کولین و سرطان پروستات ارتباطی وجود دارد؟

یکی از شنوندگان Nutrition Diva اخیراً از من خواسته است تا در مورد این موضوع تحقیق کنم و نشان داد که به نظر می رسد کولین خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد.

در واقع کمی پیچیده تر از آن است. چند مطالعه مشاهده ای بر روی مردان مبتلا به سرطان پروستات نشان داد افرادی که از رژیم غذایی خود کولین بیشتری دریافت کردند ، بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری خود بودند. از سوی دیگر ، مطالعات گسترده جمعیتی رابطه معکوس بین مصرف کولین و سرطان نشان می دهد ، به این معنی که افرادی که کولین بیشتری دریافت می کردند ، خطر کمتری داشتند.

دکتر Caudill این را چندان شگفت آور نمی داند. او توضیح می دهد که کولین برای تقسیم سلولی بسیار مهم است. این یکی از دلایلی است که اهمیت آن را در دوران بارداری ، زمانی که تقسیم سلولی بسیار بالا وجود دارد ، اهمیت می دهد. سرطان همچنین با تقسیم سلولی بالا مشخص می شود ، اما در این مورد پاتولوژیک است. منطقی است که یک ماده مغذی که باعث تقسیم سلولی سالم در افراد سالم می شود ، می تواند از تقسیم سلولی ناسالم در افراد مبتلا به سرطان حمایت کند.

ما شرایط مشابهی با اسید فولیک مشاهده کرده ایم. به نظر می رسد اسید فولیک برای عموم مردم در برابر سرطان روده بزرگ محافظ است. برای مبتلایان به سرطان روده بزرگ ، مصرف زیاد اسید فولیک می تواند باعث رشد سرطان شود.

همچنین ببینید: اسید فولیک و خطر سرطان

بدیهی است که توصیه های تغذیه ای همیشه باید با شرایط سازگار باشد. افراد مبتلا به سرطان قطعاً باید با متخصص سرطان یا حتی بهتر از آن ، متخصص تغذیه سرطان در مورد رژیم غذایی خود و مکمل هایی که مصرف می کنند مشورت کنند.

آیا بین کولین و بیماری قلبی ارتباطی وجود دارد؟

ارتباط بین کولین و بیماری قلبی نیز به طور مشابه پیچیده است. سطوح بالای مولکول التهابی نامیده می شود هموسیستئین با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. یکی از بسیاری از عملکردهای کولین به عنوان اهدا کننده متیل است که هموسیستئین را به مولکول کمتر واکنش پذیر بازیافت می کند. متیونینبه بنابراین منطقی است که باور کنیم کولین به محافظت از قلب و کاهش خطر بیماری های قلبی کمک می کند.

از سوی دیگر ، مصرف کولین می تواند سطح TMAO در خون را افزایش دهد ، متابولیتی که به عنوان عامل خطر احتمالی بیماری قلبی شناخته شده است. اما تولید TMAO فقط تحت تأثیر رژیم غذایی نیست. همچنین تحت تأثیر میکروبهای روده ما قرار می گیرد و تا حدی از نظر ژنتیکی تعیین می شود.

و اینطور است: مصرف ماهی ، که مدتهاست به دلیل خواص محافظتی قلب شناخته شده است ، TMAO را در خون بسیار بیشتر از تخم مرغ ، گوشت گاو یا سایر غذاهای با کربوهیدرات بالا افزایش می دهد. بنابراین در مورد سطوح بالاتر TMAO واقعا مشخص نیست در نتیجه مصرف کولین (برخلاف علل دیگر) عاملی برای بیماری های قلبی است.

از نظر ارزش ، مطالعات جمعیتی هیچ ارتباطی بین مصرف کولین و خطر بیماری های قلبی پیدا نکرده اند.

آیا به مکمل کولین نیاز دارید؟

من همیشه طرفدار این هستم که مواد مغذی خود را از غذاها به جای مکمل ها دریافت کنیم – به ویژه هنگامی که این امر ما را ترغیب می کند تا غذاهای کامل را در رژیم غذایی خود در اولویت قرار دهیم. کسانی که تخم مرغ و / یا گوشت را در رژیم غذایی خود قرار می دهند ، احتمالاً برای رفع نیازهای خود کولین کافی دریافت می کنند.

کسانی که به دنبال منابع گیاهی ذغال هستند باید مرتباً شامل کلم بروکلی ، جوانه بروکسل و سایر سبزیجات چلیپایی باشند.

اما افراد در رده های خاص – مانند زنان باردار و شیرده – ممکن است به موارد بیشتری نیاز داشته باشند. مطمئن شوید که مزایای مکمل کولین را با پزشک خود در میان بگذارید.دیدگاهتان را بنویسید