گریزی سخنگوی کاخ سفید به رفتار دوگانه بایدن در سفر به ریاض – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اینترنتی آمریکایی .رادل“از بایدنرئیس جمهور ایالات متحده در حال برنامه ریزی است ثروتمند او به عربستان سعودی سفر می کند، در حالی که کشورهای آمریکای لاتین را از شرکت در اجلاس قاره آمریکا در مورد “نقض حقوق بشر” منع می کند.

در همان زمان «کارین .ان سخنگوی کاخ سفید صبح دوشنبه ۶ ژوئن در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که این برنامه در سفر بود. ثروتمند ساخته شده از بایدنزیرا عربستان سعودی به نفع منافع ملی ایالات متحده خواهد بود.

این مقام آمریکایی در توجیه چرایی سفر بایدن وی به ریاض گفت: «اگر او متوجه شود که تعامل با یک رهبر خارجی به نفع ایالات متحده است و چنین تعاملی می‌تواند عواقبی داشته باشد، این کار را انجام خواهد داد.

قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰، بایدن او قول داده بود که پادشاهی عربستان سعودی را به پرونده ای بسپارد مهم نیست در روابط خارجی آمریکا و دریافت غرامت از محمد بن سلمان به خاطر قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی-آمریکایی.

اما الان سفر کن بایدن ریاض در زمانی اتفاق می افتد که واشنگتن با فشار فزاینده ای برای کاهش بحران جهانی انرژی ناشی از تحریم ها علیه روسیه مواجه است.

سخنگوی کاخ سفید صبح دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «تردیدی وجود ندارد که منافع مهمی بین دو کشور مشترک است و رئیس‌جمهور پادشاهی عربستان سعودی شریک مهمی در تعدادی از ابتکارات، هم در منطقه است. و در دور Mi بستن.»

او در کنفرانس مطبوعاتی از سخنگوی کاخ سفید سوال کرد بایدن چگونه می تواند رابطه دوستانه با مردی را توجیه کند که بر اساس سازمان اطلاعات آمریکا خودش پشت شکنجه و مثله کردن خاشقجی بوده است، در حالی که چندین کشور آمریکای لاتین او را به دلیل «نقض حقوق بشر» از شرکت در اجلاس قاره آمریکا منع کرده اند. با وجود این سوال، سخنگوی کاخ سفید پاسخی نداد و آن را یک سوال فرضی دانست و افزود: [آسیای غربی] اتفاق خواهد افتاد.”