گواهینامه های تاییدیه آزمایشگاه های ذوب آهن اصفهان بار دیگر تمدید شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مسعود اتحاد تواخل مدیر اتوماسیون و ارتباطات ذوب آهن با اشاره به اطلاعات روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: مرکز ملی صلاحیت ایران. تمدید شد.

وی ادامه داد: آزمایشگاه کالیبراسیون اتوماسیون و مدیریت ارتباطات به عنوان متولی پیگیری اعطای اعتبارات لازم برای نتایج کالیبراسیون در سطح کارخانه، ارائه الزامات لازم در کالیبراسیون جهت اخذ گواهینامه های CE و CRAES جهت صادرات محصولات کارخانه به اروپا و اخذ مجوزهای استاندارد ملی محصولات در سال ۱۳۹۳ در دما، فشار، ابعاد و تله متری، گواهی صلاحیت از مرکز گواهینامه صلاحیت ملی ایران دریافت کردند و تاکنون با جدیت و تلاش مستمر، این گواهی توسط مرکز تایید صلاحیت ملی ایران تمدید شده است.

توکل افزود: آزمایشگاه کالیبراسیون مذاب آهن اصفهان در آذرماه سال گذشته بر اساس اعلام مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و بر اساس ویرایش ۲۰۱۷ استاندارد ISO/IEC 17025 مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت.

مدیر اتوماسیون و ارتباطات ذوب آهن تاکید کرد: با توجه به نقش و اهمیت کالیبراسیون در فرآیندهای تولید کارخانه، آزمایش و کنترل کیفی، خط مشی و هدف گذاری آزمایشگاه کالیبراسیون ذوب آهن در راستای به روز رسانی استانداردها و تجهیزات مرجع لازم، بازسازی اتاق کالیبراسیون در راستای اجرای برنامه تامین شرایط محیطی لازم، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و تداوم سیستم مدیریت کیفیت بر اساس الزامات استاندارد ۱۷۰۲۵ بود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تلاش مثمر ثمری در این زمینه صورت گرفته است و از مجموع اقدامات انجام شده می توان به برنامه ریزی و اجرای برنامه های تضمین کیفیت از جمله شرکت در آزمون های مهارت کالیبراسیون و کسب موفقیت در این زمینه اشاره کرد.

توکل تصریح کرد: یکی از اهداف عمده در نظر گرفته شده برای آزمایشگاه کالیبراسیون، افزایش دامنه تایید کارشناسی در جرم و برق است که انتظار می رود با مساعدت لازم از مدیریت مربوط به تحویل تجهیزات و استانداردهای لازم، این امر در دوره. سپس ارزیابی از آزمایشگاه انجام خواهد شد.

محمود پوری شعبان، مدیر آزمایشگاه مرکزی نیز در خصوص این موفقیت گفت: با توجه به ارزیابی مراقبتی بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران – ISO IEC 17025 (نسخه دوم) که بر اساس ویرایش ۲۰۱۷ و موفقیت بر اساس این ارزیابی، آزمایشگاه به دنبال تمدید دو ساله مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عنوان مرجع تایید صلاحیت در کشور بود و با بررسی های لازم توسط گروه اعتباربخشی آزمایشگاه ها به این مرکز، درخواست از آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن اصفهان. پذیرفته شد.

وی بیان کرد: آزمایشگاه مرکزی برای تسهیل در فرآیند فروش و اخذ مجوزهای استاندارد محصول از سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین تسهیل در فرآیند اخذ گواهینامه CE و CARES برای صادرات محصول به اروپا، موفق به اخذ صلاحیت آزمایشگاهی شده است. گواهینامه این مرکز از سال ۱۳۹۲. ملی برای صلاحیت ایران تایید شده و تا کنون قبل از ارزیابی مراقبتی اخیر در سال گذشته موفق به تمدید این گواهینامه برای دو دوره شده است.

پوری شعبان تصریح کرد: در این راستا آزمایشگاه مرکزی یکی از آزمایشگاه های قابل اعتماد و در برخی موارد حتی به عنوان آزمایشگاه مرجع در کشور است که همواره وابسته به دانش فنی کارکنان بوده و از تجهیزات و واحدهای آزمایشگاهی مدرن و تداوم مناسب در کار استفاده می کند. نگهداری و تداوم سیستم مدیریت کیفیت توانسته است تصویر ذهنی شناخته شده ای متناسب با جایگاه مجتمع عظیم ذوب آهن اصفهان در مرکز تایید صلاحیت ایران ایجاد کند.

مدیر آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن ادامه داد: کسب موفقیت های ارزنده ای از جمله کسب رتبه های اول و ممتاز مکرر در آزمون های مهارت متالورژی، موفقیت در آزمون های مهارت شیمیایی و روغن های روان کننده، شرکت در طراحی استانداردهای ملی و اخذ گواهینامه از آزمایشگاه نمونه ملی سازمان ملی استاندارد ایران در سال ۱۳۹۲ یکی از جوایز ارزنده این آزمایشگاه می باشد.
وی در پایان گفت: با ظرفیت علمی موجود در آزمایشگاه مرکزی، این آزمایشگاه می تواند به سازمانی تولید کننده مواد مرجع آزمایشگاهی تبدیل شود که نیازمند حمایت و مساعدت لازم در این زمینه است.

انتهای پیام/ ۶۳۱۲۸ / ع
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید