یعنی مدام از کناره گیری اسکوچیچ چه می گویند/ چرا انجمن به شدت از سرمربی تیم ملی حمایت نمی کند؟


به گزارش وانانیوز،

سید مصطفی هاشمی طبا با انتقاد از زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در فاصله کمی از جام جهانی گفت: به نظر من انتخابات زمان بدی است. اگر می خواستند انتخابات برگزار کنند، الان باید این کار را می کردند. آنها باید زمانی را انتخاب می کردند که فرصتی برای تسهیل بهتر تیم ملی وجود داشته باشد. شرایط این انتخاب در شرایط تیم ملی منعکس شده است. مشکل اصلی فوتبال ما فصل انتخابات است.

وی در پاسخ به مشکل قانونی برگزاری انتخابات در خرداد یا اردیبهشت گفت: می توانستند انتخابات را به بعد از شهریور و بعد از جام جهانی موکول کنند. انجمن ناظر دارد و سرپرست می تواند تا آن زمان به امور رسیدگی کند. انتخاب رئیس جدید دو ماه مانده به جام جهانی خوب نیست. شخص منتخب دو کلمه می گوید که منجر به واکنش های بعدی می شود.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی خاطرنشان کرد: اگر در شهریور ماه سرپرست جدیدی انتخاب شود، قطعاً قبل از جام جهانی هیچ اقدام مفیدی انجام نخواهد داد و ثانیاً فوتبال ما شورش می کند. ای کاش این انتخابات در اردیبهشت یا بعد از جام جهانی برگزار می شد.

هاشمی طبا در پاسخ به این سوال که فوتبال ایران روزهای خوبی را با آدم های مختلف نمی گذراند. آیا این شرایط مربوط به وضعیت خاص انجمن در دوره کنونی است یا مردم ظرفیت های لازم را ندارند؟ وی گفت: این مشکلات به افراد برمی گردد. اگر کسانی که صلاحیت ها و مهارت های شغلی لازم را دارند به انجمن فوتبال بیایند مشکلی پیش نمی آید. در واقع یک فرد کاملا مستقل باید نسبت به افراد و سازمان های مختلف نفوذ کمتری داشته باشد و خودش و هیئت مدیره کارها را انجام دهند. گاهی اوقات این افراد بسیار تأثیرگذار هستند و فاقد ویژگی های لازم برای ایستادن روی پای خود هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خود وی تاکنون با چنین فشارهایی از سوی افراد یا سازمان ها مواجه بوده است؟ او می گوید: در سال هایی که کار کردم هیچکس به من فشار نیاورد و با اینکه کمتر بود اما توجهی نکردم. وقتی انسان می بیند که نیاز به دلیل و توانایی برای اعمال فشار و نظر به رئیس است، این کار را می کند.

هاشمی طبا با بیان اینکه ممکن است نفوذ این افراد در خارج از گروه ناشی از اقدامات نادرست رهبران باشد و آنها را مجبور به انجام کاری در مقابل فشارها می کند، گفت: اگر فردی قبلاً کار اشتباهی انجام داده است، باید تسلیم خواسته های دیگران شود. اما اگر انسان سالم و تمیز باشد مطمئناً مشکلی نخواهد داشت.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این سوال که آیا افرادی مانند دادگان یا صفایی فراهانی در دوره کنونی به دلیل محدودیت ها و مشکلات مالی می توانستند دوره موفقی داشته باشند؟ وی گفت: وضعیت تغییر نکرده است. اینها افرادی هستند که باید بتوانند یک مجموعه را مدیریت کنند. اگر امروز مشکل مالی بزرگتر است، درآمد هم بزرگتر است. اگر مدیریت روی پای خود بایستد می تواند در شرایط فعلی انجمن فوتبال را به خوبی مدیریت کند.

هاشمی طبا همچنین درباره عملکرد سران فعلی فدراسیون فوتبال از جمله میرشاد ماجدی در پی برکناری شهاب الدین عزیزی خادم که چندان موفق نبود، اظهار داشت: من در قالب روزنامه پیگیر اتفاقات بوده ام. من چنین ضعفی ندیدم. ثانیا من در جریان مسائل دقیق این فدراسیون نیستم.

وی در پاسخ به این سوال که هنوز بحث تغییر سرمربی در ماه های منتهی به جام جهانی مطرح است و با برگزاری انتخابات می توان این موضوع را تشدید کرد؟ وی گفت: این یکی از نقاط ضعف فدراسیون فوتبال است. ماندن و رفتن سرمربی یعنی چه اتحادیه فوتبال باید حمایت قاطع خود را اعلام کند. چیزی تا جام جهانی باقی نمانده است.

هاشمی طبا با بیان اینکه بعد از باخت مقابل الجزایر در بازی دوستانه بحث ماندن یا رفتن اسکوچیچ شدت گرفته است، گفت: فوتبال برد و باخت دارد و یک تیم می تواند در بازی های تدارکاتی خود همه دیدارها را برد و در جام جهانی شکست بخورد. “جلسه. اینطور نیست که عملکرد یک مربی با یک مسابقه مشخص شود. باید روند و دوره ای را برای ارزیابی مربی در نظر گرفت.

درباره لغو بازی ایران و کانادا و اینکه اگر رئیس فدراسیون بود، اردو و بازی در این کشور را انتخاب می کرد؟ او گفت: «این یک اشتباه از سوی کانادا بود. ما اشتباه نکردیم. من دید ورزشی دارم و فکر می کنم اگر مدیر فعلی بودم، ارتش کانادا را انتخاب می کردم.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در واکنش به انتقاد محمد دادکان از انتخاب برخی مربیان مانند محمد مایلی کهن که در دوران ریاستش سرمربی تیم ملی شد، گفت: قطعا به همه انتقاد می شود. هیچ کس عاری از انتقاد نیست.