10 حقیقت تغذیه آووکادو و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

آووکادو ممکن است در تمام طول سال در بازار موجود باشد. میوه های متوسط ​​و کاملاً رسیده با عطر مطبوع بخرید. میوه را به آرامی فشار دهید تا میزان آمادگی آن برای مصرف بررسی شود.

از میوه های بسیار سفت پرهیز کنید زیرا رسیدن آنها به زمان زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر ، از خرید میوه های بیش از حد نرم و رسیده خودداری کنید زیرا تمایل به قارچ و بی مزه بودن دارند. به دقت به دنبال هرگونه بریدگی ، لکه و کبودی سطحی باشید و در این صورت از آنها اجتناب کنید.

پس از بازگشت به خانه ، آنها را در یک سبد میوه ، در یک مکان تاریک و خنک ذخیره کنید. میوه های نارس معمولاً در فویل کاغذی با موز یا سیب رسیده قرار می گیرند تا سرعت رسیدن آنها افزایش یابد.

روش های تهیه و سرو

آووکادو دارای طعم آجیلی ظریف ، بافت کره و طعم خنثی است. برای خوردن ، میوه را به صورت طولی از وسط تا دور دانه برش دهید. سپس نیمه ها را در جهت مخالف بچرخانید یا بچرخانید و آنها را به آرامی از هم جدا کنید. دانه را با قاشق بریزید. پوست را به آرامی با انگشتان خود از انتهای آن جدا کنید. گوشت را با چاقو به مکعب های دلخواه برش دهید.

قسمت هایی از میوه را در آب لیمو بپاشید یا آبکشی کنید تا از قهوه ای شدن آنزیمی جلوگیری شود.

نحوه برش آووکادو

عکس با مجوز: کتاب آشپزی گیاهی ضروری از Thunder Bay Press.
در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • در بسیاری از مناطق آمریکای مرکزی ، آووکادو “همانطور که هست” با کمی فلفل ، آب لیمو و نمک اضافه شده لذت می برد.

  • قسمت ها یا مکعب های آن را می توان به سالاد سبزیجات / میوه ، سالسا و غیره اضافه کرد.

  • آووکادوی پوره شده در تهیه پولنتا و پنکیک مکزیکی استفاده می شود. گوآکاموله شیرینی مورد علاقه مکزیکی آووکادو است.

  • مشابه، گواساکاکا نوعی ونزوئلایی از سالسای گوآکاموله است که به جای آب لیمو با سرکه تهیه می شود.

  • تصفیه شده ، می توان آن را با بستنی ، شیک و آب میوه مخلوط کرد.

مشخصات امنیتی

آووکادوهای خام و نارس منابع غنی از تانن هستند. مقدار بالای تانن آنها را تلخ کرده و اشتها را از دست می دهد. مقدار زیاد تانن در غذا همچنین مانع جذب ویتامین ها و مواد معدنی در روده می شود.

اگرچه بسیار نادر است ، اما خوردن آووکادو می تواند در برخی افراد حساس به لاتکس علائم آلرژیک ایجاد کند. علائم ممکن است شامل خارش در گلو ، کهیر ، آبریزش بینی ، تنگی نفس و غیره باشد. اغلب این علائم خفیف و خود محدود کننده هستند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻- بازگشت به میوه از جانب آووکادوبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻- بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. Persea americana- دانشگاه پردو باغ.

  2. پایگاه ملی تغذیه USDAدیدگاهتان را بنویسید