10 حقیقت تغذیه عدس و فواید سلامتی آنانتخاب و ذخیره سازی

در ایالات متحده ، دانه های بزرگآبجوسازها نوع رقم در دستور غذا ترجیح داده می شود. بازارها لنزهای کامل ، جدا شده و پوست کنده را که در سطل های زباله بسته بندی شده یا بسته هایی که در طول سال به فروش می رسند ، می فروشند. در جاهای دیگر از عدس کوچک نارنجی و قهوه ای در آشپزی استفاده می شود.

در مغازه ها دانه های خشک را بسته بندی می کنید که در بسته ها و ظروف هوا بسته شده اند. در خانه ، در مکانی با تهویه مناسب ، دور از رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

آماده سازی و ارائه ایده ها

لنزها نیازی به خیساندن ندارند. کاملاً بشویید ، زیرا اغلب حاوی مقادیر کمی شن و ماسه هستند. از پختن عدس برای مدت طولانی خودداری کنید زیرا باعث پوره شدن آن می شود. هنگام پخت ، کمی روغن اضافه کنید ؛ این مانع از تشکیل کف می شود ، که می تواند دریچه های ایمنی و فشار را مسدود کند.

اگر عدس به آب جوش اضافه شود راحتتر می جوشد. عدس قهوه ای را 60 دقیقه و پرتقال را 15-20 دقیقه بپزید. در زودپز ، عدس قهوه ای را 15 تا 20 دقیقه و عدس نارنجی را حدود 5 دقیقه بپزید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

لینسدال
لنزها (masoor) dal.

  • در هند و نپال ، دره های کل (سابوت) و تقسیم شده ماسور به طور گسترده ای در این منطقه استفاده می شود عدس-دال آشپزی روی برنج سرو می شود

  • عدس برای تهیه سوپ های مغذی استفاده می شود. آنها همچنین در سالاد و غذاهای اصلی استفاده می شوند.

  • عدس پخته و له شده اغلب برای تهیه کروکت استفاده می شود.

  • در هند ، عدس و برنج اغلب با هم پخته می شوند (dal-kichri).

  • می توان آنها را برای تهیه نان تخت و مکمل های پروتئینی هم زده یا به آرد تبدیل کرد.

  • دال آداسی خورشت عدس قرمز تند جنوبی ایران است که روی برنج سرو می شود.

مشخصات امنیتی

حساسیت به لنز نادر است. آنها بدون مشکلات عمده گوارشی و مشکلات باد شکم به راحتی می پزند و هضم می شوند. (سلب مسئولیت پزشکی)

شاید شما هم دوست داشته باشید بخوانید: –

≻≻-بازگشت به حبوبات از جانب لنزهابه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتیبه

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. باغبانی-دانشگاه پردو-L.culinaris.دیدگاهتان را بنویسید