10 دروغ بزرگ که در مورد تغذیه رایج است! – مشاوره مشاغل تلفنی


10 دروغ بزرگ که در مورد تغذیه رایج است!

اطلاعات غلط زیادی در حوزه تجارت وجود دارد. مقاله بدترین نمونه ها را لیست می کند ، اما باید بدانید که اینها تنها نمونه هایی از کوه اطلاعات غلط است. در اینجا 10 مورد از بزرگترین دروغ های تغذیه ای آورده شده است.

 1. تخم مرغ یک غذای ناسالم است.

یکی از مواردی که بسیاری را موفق کرده است ، شیطنت آنها در مورد غذاهای بسیار سالم است. بدترین نمونه تخم مرغ است که گفته می شود فقط به دلیل داشتن کلسترول بالا خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. اما اخیراً ثابت شده است که کلسترول غذایی کلسترول خون را افزایش نمی دهد. در حقیقت ، تخم مرغ ها کلسترول “خوب” را افزایش می دهند و با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط نیستند.

در حقیقت ، تخم مرغ یکی از مغذی ترین غذاهای روی زمین است. تخم مرغ سرشار از بسیاری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها است که از چشم ما محافظت می کند.

مهمتر از همه ، اگرچه تخم مرغ یک غذای “چرب” است ، اما تخم مرغ برای صبحانه در مقایسه با شیرینی های صبحانه باعث کاهش وزن قابل توجهی می شود.

 1. چربی اشباع شده برای شما مضر است.

ده ها سال پیش ، تصمیم گرفته شد که استفاده بیش از حد از چربی اشباع به عنوان منبع بیماری همه گیر قلبی در نظر گرفته شود. این بر اساس مطالعات بسیار ناقص و تصمیمات سیاسی بود که اکنون کاملا اشتباه نشان داده شده است. یک مقاله مروری جامع که در سال 2010 منتشر شد ، 21 مطالعه اپیدمیولوژیک بالقوه را با 347،747 نفر مورد بررسی قرار می دهد. نتیجه: هیچ ارتباطی بین چربی اشباع شده و بیماری قلبی وجود ندارد.

این ایده که چربی اشباع شده خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یک نظریه تأیید نشده بود که تا حدودی متداول شد. خوردن چربی اشباع شده کلسترول HDL (“خوب”) را در خون افزایش می دهد و LDL را از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) به LDL بزرگ تبدیل می کند که خوش خیم است. دلیلی برای ترس از خوردن گوشت ، پنیر ، کره و روغن نارگیل وجود ندارد.

 1. همه باید غلات بخورند.

این ایده که انسان باید رژیم غذایی خود را بر اساس غلات و دانه ها قرار دهد معنی دار نیست. انقلاب کشاورزی به تازگی در تاریخ تکامل انسان رخ داده است و ژن های ما تغییر چندانی نکرده است. مواد مغذی غلات در مقایسه با سایر غذاهای طبیعی مانند سبزیجات نسبتاً کم است. آنها همچنین سرشار از ماده ای به نام اسید فیتیک هستند که مواد معدنی مهم را در روده متصل کرده و از جذب آنها جلوگیری می کند. رایج ترین غلات موجود در رژیم غذایی در نقاط مختلف جهان گندم است … و گندم می تواند مشکلات سلامتی جزئی و جدی ایجاد کند.

گندم حاوی مقدار زیادی پروتئین به نام گلوتن است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بخش قابل توجهی از مردم به آن حساس هستند. خوردن گلوتن می تواند به روده ها آسیب برساند و باعث درد ، نفخ ، اسهال ، یبوست و خستگی شود. مصرف گلوتن همچنین با اسکیزوفرنی و آتاکسی مخچه همراه است که هر دو اختلالات جدی مغزی هستند.

 1. خوردن مقدار زیادی پروتئین برای استخوان ها و کلیه های شما مضر است.

رژیم غذایی غنی از پروتئین با پوکی استخوان و بیماری های کلیوی ارتباط دارد. درست است که خوردن پروتئین باعث افزایش دفع کلسیم از استخوان ها در کوتاه مدت می شود ، اما مطالعات طولانی مدت در واقع تأثیر معکوس را نشان می دهند. در درازمدت ، پروتئین با بهبود سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی ارتباط دارد. علاوه بر این ، مطالعات هیچ ارتباطی بین مصرف زیاد پروتئین و بیماری کلیوی در افراد سالم نشان نمی دهد.

در واقع ، دو عامل خطر اصلی برای نارسایی کلیه دیابت و فشار خون بالا است که هر دو با رژیم غذایی با پروتئین بالا تشدید می شوند. اما رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند از نارسایی کلیه و پوکی استخوان جلوگیری کند.

 1. رژیم کم چرب برای شما مفید است.

آیا می دانید وقتی چربی از غذا حذف می شود چه طعمی دارد؟ طعم آن شبیه مقوا است. هیچ کس طعم آن را دوست نخواهد داشت. تولیدکنندگان مواد غذایی این را می دانند ، بنابراین چیزهای دیگری را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند تا کمبود چربی را جبران کنند. چربی هایی مانند شکر ، شربت ذرت با فروکتوز بالا یا شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام اغلب با چربی جایگزین می شوند. اما فراموش نکنید که شیرین کننده ها ، حتی اگر کالری نداشته باشند ، بهتر از شکر نیستند.

در واقع ، بسیاری از مطالعات مشاهده ای ترکیبی ثابت و چشمگیر از شیرین کننده ها با انواع بیماری ها ، از جمله چاقی ، سندرم متابولیک ، دیابت ، بیماری های قلبی ، زایمان زودرس و افسردگی را نشان داده اند. در این محصولات کم چرب ، چربی های طبیعی سالم با موادی جایگزین می شوند که بسیار مضر هستند.

 1. شما باید مقدار زیادی وعده غذایی کوچک در طول روز داشته باشید.

این ایده که شما باید مقدار زیادی وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید تا “متابولیسم خود را بالا نگه دارید” یک تصور رایج است که معنی دار نیست. درست است که خوردن غذا در طول غذا کمی متابولیسم شما را افزایش می دهد ، اما این مقدار کل غذا است که میزان مصرف انرژی را تعیین می کند ، نه تعداد وعده های غذایی.

این سوال در واقع چندین بار آزمایش و رد شده است. در یک مطالعه کنترل شده ، دو گروه مقدار مساوی غذا با وعده های غذایی بالا و پایین مصرف کردند ، اما در متابولیسم آنها تفاوتی مشاهده نشد.

نتایج یک مطالعه روی مردان دارای اضافه وزن نشان داد که شرکت کنندگان در گروه با شش وعده غذایی احساس سیری کمتری نسبت به گروه سه وعده غذایی داشتند. این رژیم غذایی نه تنها برای برخی افراد بی فایده است ، بلکه برای برخی مضر است.

طبیعی نیست که بدن انسان به طور مداوم تغذیه شود.

وقتی مدتی غذا نمی خوریم ، یک فرآیند سلولی به نام اتوفاژی مواد زائد را از سلول های ما پاک می کند. برای شما خوب است که گاهی روزه بگیرید یا غذا نخورید. چندین مطالعه مشاهده ای افزایش 90 درصدی خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ (چهارمین سرطان شایع که باعث مرگ و میر بسیاری می شود) را در افرادی که روزانه 4 وعده غذا می خورند در مقایسه با دو مورد نشان داده است.

 1. کربوهیدرات ها باید مهمترین منبع انرژی در رژیم غذایی باشند.

فرض اساسی این است که همه باید رژیم کم چربی داشته باشند و کربوهیدرات ها حدود 60-50 از کل کالری را تشکیل می دهند. این نوع رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی غلات و قندها و غذاهای چرب بسیار کمی مانند گوشت و تخم مرغ است. این نوع رژیم می تواند برای برخی افراد ، به ویژه افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند ، خوب عمل کند. اما برای کسانی که اضافه وزن دارند یا سندرم متابولیک یا دیابت دارند ، این مقدار کربوهیدرات کاملاً خطرناک است. این موضوع به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

یک مطالعه کنترل شده رژیم کم چرب و پر کربوهیدرات را با رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات مقایسه کرد. نتایج به طور مداوم رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات را ترجیح می دهد.

 1. روغن های گیاهی و دانه های امگا 6 برای شما بسیار مفید هستند.

چربی های اشباع نشده به عنوان یک غذای سالم در نظر گرفته می شوند زیرا برخی از مطالعات نشان می دهند که خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند. اما انواع مختلفی از چربی های اشباع نشده وجود دارد و یکسان نیستند. مهمتر از همه ، ما هم اسیدهای چرب امگا 3 و هم اسیدهای چرب امگا 6 داریم.

امگا 3 ضد التهاب است و خطر بسیاری از بیماری های التهابی را کاهش می دهد. در حقیقت ، افراد باید نسبت خاصی از امگا 6 به امگا 3 داشته باشند. اگر امگا 6 در این نسبت بسیار زیاد باشد ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. تا کنون بزرگترین منبع امگا 6 در رژیم غذایی فرآوری شده ، دانه ها و روغن های گیاهی مانند سویا ، ذرت و روغن آفتابگردان بوده است. در طول تکامل ، انسان هرگز چنین فراوانی چربی امگا 6 نداشته است. این برای بدن انسان غیر طبیعی است.

امگا 3 بخورید و روغن جگر ماهی را مصرف کنید ، اما از غلات صنعتی و روغن های گیاهی خودداری کنید.

 1. رژیم های کم کربوهیدرات خطرناک است.

رژیم های کم کربوهیدرات یک درمان بالقوه برای بسیاری از شایع ترین مشکلات سلامتی در کشورهای مختلف است. رژیم غذایی کم چرب ضعیف است و بدون آن نمی توانید بسیاری از مواد مغذی را به درستی جذب کنید. به زبان ساده ، آنها کار نمی کنند. اما رژیم های کم کربوهیدرات (که توسط متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه استفاده می شود) نتایج بسیار بهتری را به دنبال دارد.

نتایج تحقیقات کنترل شده در مورد رژیم های کم کربوهیدرات نشان می دهد که:

 • کاهش بیشتر چربی بدن در مقایسه با رژیم های کم کالری ، حتی در این رژیم ها محدودیتی در میزان دریافت غذا وجود ندارد.
 • آنها فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
 • آنها قند خون را کاهش می دهند و علائم دیابت را بسیار بیشتر از رژیم کم چرب بهبود می بخشند.
 • آنها کلسترول HDL (خوب) را بسیار بیشتر افزایش می دهند.
 • کاهش قابل توجه تری گلیسیرید در مقایسه با رژیم های کم چرب رخ می دهد.
 • این الگوی کلسترول LDL (بد) را از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) به LDL بزرگ تغییر می دهد که خوش خیم است.
 • رعایت رژیم های کم کربوهیدرات بسیار ساده تر از رژیم های کم چرب است زیرا نیازی به محدودیت کالری ندارند و در طول روز گرسنه نخواهید بود.

با این حال ، بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی و متخصصان تغذیه معتقدند که این رژیم ها مضر هستند و رژیم های کم چربی و کربوهیدرات را توصیه می کنند ، اما واقعیت این است که کربوهیدرات ها بیش از یک مزیت برای شما مفید هستند. آنها با آنها به شما آسیب می رسانند.

 1. غذاهای چرب شما را چاق می کند.

به نظر می رسد خوردن چربی شما را چاق می کند. چیزهایی که زیر پوست ما جمع می شوند و باعث می شوند نرم و پف دار به نظر برسد ، چرب هستند. خوب ، خوردن چربی قطعاً بدتر خواهد شد. اما به این سادگی ها هم نیست. با وجود این واقعیت که چربی ها کالری بیشتری در هر گرم نسبت به کربوهیدرات یا پروتئین دارند ، رژیم های پرچرب افراد را چاق نمی کند. مانند سایر موارد ، بستگی به شرایط دارد.

رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات و چربی می تواند شما را چاق کند ، اما ربطی به چربی ندارد. در حقیقت ، رژیم غذایی بسیار چرب و کم کربوهیدرات نسبت به رژیم کم چرب باعث کاهش چربی بسیار بیشتری می شود.

مشاور با شما صحبت می کند

در این مقاله که برای شما عزیزان ترجمه شده است ، تنها ده مورد از بسیاری از نادرستی های رایج در ایمان مشترک ذکر شده است. انتخاب و تصمیم گیری بر اساس حجم زیاد اطلاعات موجود بسیار مشکل است. به ویژه اکنون که بحث تغذیه مطرح است ، تفاوت های زیادی بین طب سنتی ، طب اسلامی و تغذیه مدرن وجود دارد. اما فراموش نکنید که بهترین انتخاب ایجاد تنوع و تعادل در مصرف غذا است. آزمایشات سالانه و ارجاع به متخصصان مربوطه را برنامه ریزی کنید. در این بین ، مشورت با متخصص تغذیه یا مشاور تغذیه ورزشی و همچنین مربی ورزشی ، بهترین گزینه برای داشتن اندامی ایده آل و از همه مهمتر سلامت جسمی و روحی شما خواهد بود.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید