10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فایده دارچین بر پایه دارچین


دارچین بر اساس شواهد کاملاً علمی 10 فایده دارد ، از این رو می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین ادویه بسیار خوبی است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه انسانها از دیرباز می دانستند را تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان برمی گردد. قبلاً کمیاب و ارزشمند بود و هدیه ای از طرف پادشاهان محسوب می شد. دارچین امروزه ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف موجود است.

دارچین با بریدن تنه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی استخراج شده و قسمت های چوبی برداشته می شود. وقتی خشک می شود ، نوارهایی شکل می دهد که به آن چوب دارچین می گویند. این جنگلها را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین ایجاد شود. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. محققان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر اثرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین آلدئید است که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

همین حالا با مشاور پزشکی خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

آنتی اکسیدان ها بدن شما را در برابر آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده بود ، دارچین به وضوح برنده بود و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز باشد که مزمن باشد و بر علیه بافت های بدن باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز اثرات مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول تام ، کلسترول LDL و تری گلیسیرید “بد” را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم در روز ممکن است این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین سطح کلسترول HDL “خوب” را نیز افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در صورت ترکیب ، همه این عوامل می توانند خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با ایجاد اختلال در آنزیم های مختلف گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار بهبود می بخشد ، هرچند بسیار کندتر از خود انسولین است. بسیاری از مطالعات انسانی اثرات ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان می دهد که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابتی قوی بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چای خوری در روز است.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

انسولین یکی از مهمترین هورمون هایی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما مهم است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. دارچین با افزایش حساسیت به انسولین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، که در فصل بعد مورد بحث قرار می گیرد.

در برابر بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد که دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین می تواند منجر به بهبودهای مختلف برای بیماری آلزایمر و پارکینسون شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایشات آزمایشگاهی نشان داده می شود که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. اگر دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

با عفونت های باکتریایی و قارچی مبارزه کنید

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

سینامالدئید ، یکی از مهمترین مواد فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با انواع عفونت ها کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. اعتقاد بر این است که دارچین استخراج شده از انواع کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد بررسی موثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، مهمترین نوع ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا مضر تلقی می شود.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا می تواند در دوزهای زیاد به دلیل محتوای کومارین مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین موجود در سوپرمارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند سطح قند خون شما را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید