10 نکته برتر Choy Sum (کلم گلدار چینی) تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

Sum Choy بومی جنوب چین است و یکی از محبوب ترین سبزیجات برگ دار است که در بازارهای محلی شرق و جنوب شرقی آسیا یافت می شود. امروزه در خرده فروشان تخصصی و بازارهای آسیایی در اروپا ، استرالیا و ایالات متحده نیز موجود است.

مجموع چوی را می توان در تمام مراحل برداشت – از سبزهای کوچک تا بالای گل. در زمان جوان بودن ، برگها طعم ملایمی دارند و بسیار شبیه اسفناج تهیه می شوند. با رشد گیاه ، طعم آن شبیه به سبزی خردل قوی تر و تندتر می شود.

مبالغ چوی محصولات فصلی خنک هستند. بازارهای سبز سبز مزرعه تازه که قله های آن از بهار می گذرد. با این حال ، انتخاب تازه در تمام طول سال به لطف روش های کشت گلخانه ای در دسترس است.

در بازار ، شما برگ های تازه ، ترد و تیره سبز تیره با ساقه های صاف و نوک گلدار خریداری می کنید. از پژمردگی ، رنگ آمیزی یا تغییر رنگ برگها خودداری کنید.

در خانه ، مدت کوتاهی پس از خرید ، برگ ها را در یخچال نگهداری کنید. در اسرع وقت از سبزیجات تازه چای استفاده کنید تا از طعم و مزایای تغذیه ای آن لذت ببرید.

مجموع چوی را می توان تا 3-4 روز در سردخانه ، در دمای 5-8 درجه سانتی گراد و بیش از 90 humidity رطوبت نسبی ذخیره کرد.

روش های پخت و سرو

Choy sum یک جزء اصلی برگ سبز رایج در رژیم غذایی کانتونی است. از برگهای تازه ، جوانه های گل و ساقه در انواع غذاها در سراسر شرق آسیا و همچنین در غرب ، که در آن دیاسپوراهای چینی قابل توجهی وجود دارد ، استفاده می شود.

مقدار چوی را می توان با غذاهای مشابه تهیه شده با گای لان ، سبزی خردل ، کلم بروکلی و غیره جایگزین کرد.

برگها را کاملاً در آب جاری تمیز بشویید تا شن و ماسه یا هرگونه حشره کش از بین برود. ساقه ها و ساقه های برگ ضخیم را قطع کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

Choy sum را در سس سیر سرخ کنید
Choy sum را در سس سیر سرخ کنید. افتخار: جاناتان
 • ساقه ها و برگ های چوبی بزرگسالان را می توان به عنوان ترشیجات نگهداری کرد و همچنین می توان به سوپ ها و خورشت ها اضافه کرد یا با عطرهایی مانند شراب برنج ، سس سویا ، زنجبیل ، سیر و پیاز بهار سرخ کرد.

 • سبزیجات تازه تازه خام به صورت خام در سالاد مصرف می شوند.

 • در سوپ و سیب زمینی سرخ کرده با قارچ ، مرغ ، میگو و توفو بسیار مناسب است.

 • بخارپز یا بلانچ را برای حفظ طعم و بافت آن به آرامی مخلوط کنید ، سس سیر را مخلوط کرده و دانه های کنجد را به عنوان چاشنی روی آن بپاشید.

 • چایسوم کامل یا خرد شده را در روغن سیر سرخ کرده و با سس صدف مخلوط کنید.

مشخصات امنیتی

 • مانند سایر سبزیجات برگ دار ، حرارت دادن بقایای چای می تواند باعث تبدیل نیترات به نیتریت و نیتروزامین توسط باکتری های خاصی شود که در غذاهای غنی از نیترات آماده می شوند ، مانند جمع چوی ، سبزی خردل ، اسفناج. این ترکیبات سمی می تواند برای سلامتی مضر باشد.

 • فیتات ها و فیبرهای غذایی موجود در مقدار چای می توانند در فراهمی زیستی آهن ، کلسیم و منیزیم اختلال ایجاد کنند.

 • Choy sum که سبزی از خانواده Brassica است ، حاوی اسید اگزالیک است ، یک ماده طبیعی موجود در برخی از سبزیجات که می تواند به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری برخی افراد متبلور شود. به افرادی که دارای سنگ اگزالات ادراری شناخته شده هستند توصیه می شود از خوردن سبزیجات متعلق به خانواده Brassica اجتناب کنند. بنابراین مصرف کافی آب برای حفظ تولید طبیعی ادرار ضروری است.

 • جمع چوی همچنین ممکن است حاوی گواتروژن باشد که ممکن است در تولید هورمون تیروئید اختلال ایجاد کند و ممکن است باعث کمبود هورمون تیروکسین در افراد مبتلا به اختلال عملکرد تیروئید شود.

(سلب مسئولیت پزشکی: اطلاعات و راهنماهای مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی خواننده است. نباید از آن برای تشخیص مشکلات سلامتی یا برای اهداف درمانی استفاده شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز و واجد شرایط نیست. برای مشاوره در مورد داروها با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.)

همچنین ممکن است بخواهید بخوانید

≺≺ بازگشت به سبزیجات از جانب جمع چویبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

 1. به صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد مراجعه کنید- تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

 2. استانداردهای غذایی استرالیا و نیوزلند.

 3. راهنمای تولید Choy Sum – سبزی آسیایی در حال رشد در فلوریدا – دانشگاه فلوریدا – IFAS Extension (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

 4. تولید تخصصی (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید