11 اصل تغذیه آمارانت سبز و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

آمارانت می رود
Amaranthus dubius Note برای برگهای سبز تیره.

آمارانت ها محصولات کوتاه فصلی یک ساله هستند. برگهای آن در حدود 4-6 هفته پس از کاشت بذر آماده برداشت است.

آمارانت های سبزیجاتی در دمای روز بالای 25 درجه سانتیگراد و دمای شب کمتر از 15 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند. آمارانت ها خاک قلیایی حاصلخیز و بدون زهکشی آزاد را دوست دارند.

در مناطق گرمسیری ، سبزی آمارانت در تمام طول سال یافت می شود. در بازارها ، برگهای تازه بسته بندی شده در دسته هایی با رنگ سبز تیره / رنگهای متنوع ، سرزندگی و تردی خریداری می کنید. از افرادی که دارای برگهای پژمرده ، تغییر رنگ زرد و لکه ها هستند خودداری کنید. همچنین از سبزیجات بسیار بزرگ و ساقه ضخیم خودداری کنید زیرا می توانند بیش از حد تلخ باشند.

هنگامی که به خانه می آیید ، آمارانت را به شدت در یک کاسه آب سرد بشویید ، چندین بار کاملاً برش دهید تا شن و ماسه / خاک از بین برود.

آمارانت زود پژمرده می شود و 2-3 روز در یخچال تازه می ماند. بنابراین از آنها به عنوان تازه استفاده کنید تا حداکثر فواید تغذیه ای را به دست آورید.

روش های پخت و سرو

برای تهیه ، جدا کردن برگ ها و ساقه های ضخیم ، ساقه ها را برای پخت جداگانه رزرو کنید که زمان پخت آنها ممکن است بیشتر طول بکشد. قبل از استفاده از برگها در آشپزی ، آنها را در آب سرد بشویید. آنها را به آرامی با یک پارچه نرم بمالید یا چند بار در هوا خیس کنید. برگهای تازه را می توان خرد کرد یا در دستور العمل های مختلف استفاده کرد. پخت طولانی مدت می تواند منجر به از دست دادن مواد مغذی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • برگ ها و شاخه های تازه و نرم را می توان به صورت خام در سالاد یا آب میوه میل کرد.

  • در کارائیب ، سبزهای آمارانت به این نام معروف هستند کالالو و یکی از اقلام اصلی “سوپ کالالو” معروف با تارو ، جوراب ژامبون ، فلفل ، کرفس ، بامیه ، شیر نارگیل و گوشت خرچنگ است.

  • در سرزمین اصلی چین جایی که سبزها نامگذاری شده اند یین چای (A. tricolor یا اسفناج چینی) ، از آن در سیب زمینی سرخ کرده و سوپ استفاده می شود.

  • در شبه قاره هند ، سبزها نامیده می شوند چائولای در کاري ، خورش و غذاهاي مخلوط سبزيجات کاربرد زيادي دارد.

  • در یونان ، سبزی آمارانت به عنوان محبوب است ارزش، با سایر برگهای سبز شناخته شده مانند قاصدک ، سبز خردلی ، سبز کاسنی و غیره پخته شده ، با روغن زیتون فوق بکر و کمی آب لیمو لباس بپوشید و به عنوان غذا سرو کنید. vrasta chortaبه

مشخصات امنیتی

سبز آمارانت ، مانند اسفناج ، دارای محتوای بالاتری است اگزالیک (1.09 گرم در 100 گرم) ، یک ماده طبیعی موجود در برخی از سبزیجات ، که می تواند به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری برخی از افراد متبلور شود.

به افرادی که دارای سنگ اگزالات ادراری شناخته شده هستند توصیه می شود از خوردن برخی سبزیجات متعلق به خانواده Amaranthaceae و Brassica اجتناب کنند. بنابراین مصرف کافی آب برای حفظ تولید طبیعی ادرار توصیه می شود.

فیتات ها و فیبر رژیمی موجود در برگها می توانند در فراهمی زیستی کلسیم ، آهن و منیزیم اختلال ایجاد کنند.

با توجه به محتوای بالای ویتامین K ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند “وارفارین” استفاده می کنند ، تشویق می شوند که از رژیم غذایی آمارانت در رژیم غذایی خود اجتناب کنند ، زیرا در متابولیسم داروها اختلال ایجاد می کند. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

دانه های آمارانت حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺- بازگشت به سبزیجات از جانب سبز آمارانتبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺- بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. USAID.GOV -Pdf- (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA. (پیوند پنجره جدیدی باز می کند)

  3. تحصیلات دانشگاه آمارانت-پردو. (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

  4. محتوای اگزال سبزیجات انتخاب شده. (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید