11 تاریخ شگفت انگیز اطلاعات تغذیه ای و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

خرما
خرما خوشمزه
(عکس از flickr.com-Itinerant)
خرما.

خرما در طول سال به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی موجود است. با این حال ، برخی از انواع تازه ، لطیف هستند و میوه های با کیفیت فقط از سپتامبر تا دسامبر در دسترس هستند. در برخی از مناطق خشک آفریقا ، خرما هنگام بلوغ جمع آوری شد و گذاشته شد تا در کوزه ها برسد.

این فروشگاه نمایشگاه های نرم ، نیمه خشک و خشک را به فروش می رساند. در خانه ، در دمای اتاق در یک ظرف سربسته و در مکانی خنک و خوب نگهداری شده برای چند ماه نگهداری کنید.

طرز تهیه و سرو

عناب های با کیفیت بالا ، که از دسته میوه ها چیده شده اند ، به عنوان انواع برتر در بازار به فروش می رسند. در مقیاس تجاری ، اکثر خوشه ها بریده و برداشت می شوند ، بخور می شوند ، شسته می شوند ، درجه بندی می شوند ، بسته بندی می شوند ، در یخچال نگهداری می شوند و در صورت تقاضا در بازار عرضه می شوند.

در اینجا برخی از نکات ارائه شده است.

  • خرمای خشک و نرم معمولاً به صورت خام و بدون ویژگی های اضافی مصرف می شود.

  • خرمای بدون هسته را می توان با مواد پر کننده مانند بادام ، گردو ، پرتقال آب نبات و پنیر خامه ای پر کرد.

  • همچنین می توان آنها را خرد کرده و به سالاد میوه و انواع غذاهای شیرین و خوش طعم اضافه کرد.

  • از نخل خرما برای تهیه آب میوه نیز استفاده می شود. جلاپ (نوعی شربت محبوب در خاورمیانه ، تهیه شده از خرما ، ملاس انگور و گلاب).

مشخصات ایمنی

حساسیت به میوه عناب این نادر است. خوردن این میوه برای نوزادان و زنان باردار بی خطر است. با این حال ، در برخی از افراد حساس به گرده توس ، قرار گرفتن در معرض گرده خرما ممکن است واکنش حساسیت متقابل ایجاد کند. به همین دلیل ، از تهیه غذاهای حاوی محصولات خرما برای این افراد خودداری کنید (سلب مسئولیت پزشکی).


– برگشت میوه از جانب تاریخ. برای مشاهده یک لیست چشمگیر از انواع میوه ها ، به همراه توضیحات کامل درباره محتوای تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، از اینجا دیدن کنید.

– برگشت صفحه نخستبه

مطالب و منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه ایالات متحده برای مرجع استاندارد.

  2. ارزیابی اثرات آنتی اکسیدانی و محافظ عصبی نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) بر انسداد شریان کاروتید مشترک دو طرفه در موش صحرایی. توسط RR Pujari (PDF) مخزن دوره های آنلاین NISCAIR.

  3. Phoenix dactylifera: به روز رسانی کاربردهای منحصر به فرد آن ، فیتوشیمی و داروسازی. http://www.ispub.com/journal/the-internet-journal-of-pharmacology/volume-7-number-1/phoenix-dactylifera-an-update-of-its-indegenous-uses-phytochemistry-and- pharmacology.html.دیدگاهتان را بنویسید