12 حقیقت تغذیه مارچوبه و مزایای سلامتی آنانتخاب و ذخیره سازی

نیزه مارچوبه با نامهای محلی زیادی مانند Spragel ، Spargelkraut ، Asperges ، Asperge Commune ، Espárragos و غیره نیز شناخته می شود.

اگرچه مارچوبه را می توانید در تمام فصل در سوپر مارکت ها پیدا کنید ، اما در بهار در بهترین حالت و خوشمزه ترین آنها قرار دارد. در اروپا ، عکس های آن در دسامبر تا ژوئن در فروشگاه ها فروخته می شد.

مارچوبه باید در اسرع وقت پس از برداشت استفاده شود. در غیر این صورت ، به زودی شیرینی خود را از دست می دهد زیرا بیشتر قند آن به نشاسته تبدیل می شود. خرید از مزارع محلی یا بازارهای کشاورزی راهی عالی برای لذت بردن تازه از آنها خواهد بود.

در بازارها ، ساقه های نرم ، محکم ، راست ، صاف ، یکنواخت ، سبز تیره / بنفش را با نوک های محکم بسته انتخاب کنید. از ساقه های ضخیم با برجستگی های گسترده در ساقه ، فرو رفته یا کدر اجتناب کنید ، زیرا نشان دهنده ساقه قدیمی و در نتیجه مخدوش است.

از آنجا که نیزه ها زود از بین می روند ، باید آنها را صبح هنگام هوا سرد کرد. پس از چیدن ، آنها را در آب سرد یخی فرو کنید تا حرارت از بین برود ، آب را تخلیه کرده و نیزه ها را داخل کیسه های پلاستیکی قرار دهید. در یخچال با دمای 38 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 90 تا 95 درصد نگهداری شود. در دماهای بالاتر ، نیزه آن تمایل به از دست دادن قند طبیعی و ویتامین C دارد. در نتیجه وقتی سخت تر می شوند و شروع به پوسیدگی می کنند طعم خود را از دست می دهند.

روش های پخت و سرو

شاخه های مارچوبه را بشکنید پختن نیزه مارچوبه
نیزه ها در جایی شروع می شوند که هرگونه چوبی شروع می شود. (عکس با مجوز: کتاب آشپزی ضروری گیاهخواری). نیزه را در دسته ای ببندید. 2-3 دقیقه در آب جوش بجوشانید و نوک آن رو به بالا باشد. سپس فقط نکات را به طور مختصر در آب جوش فرو کنید.

ساقه مارچوبه یکی از محبوب ترین سبزیجاتی است که از آن لذت می بریم.

هنگام پختن نیزه های تازه ترجیح داده می شود. آنها را در آب سرد سرد با اسکراب ملایم بشویید. نیزه های لطیف و نازک مداد را می توان فوراً پخت. با این حال ، ساقه های ضخیم قبل از استفاده در دستور غذا پوست کنده می شوند.

به طور کلی سیخ های مارچوبه فقط به پخت کوتاه نیاز دارند. در برخی از خانواده ها ، از گلدان های سنتی برای پختن آنها استفاده می شود ، جایی که ساقه ها در آب جوش غوطه ور می شوند در حالی که نوک آن فقط مجاز به بخار شدن است.

در اینجا چند پیشنهاد خدمت وجود دارد:

بروسکتا
بروسکتا با مارچوبه ، گوجه فرنگی و پنیر.
عکس با مجوز: rizkapb

  • از سیخ مارچوبه می توانید به صورت خام ، بخارپز ، سرخ شده ، سرخ شده یا مخلوط با سبزیجات ، لوبیا ، مرغ یا صدف میل کنید.

  • نیزه های بخارپز با آن سرو می شود مرکبات هلندی سس ، کره ذوب شده ، پنیر پارمزان یا پکورینو در دستور العمل های زیبای فرانسوی.

  • پیاز کبابی و ساقه مارچوبه آغشته به روغن آجیل ماکادامیا یک پیش غذا اشتها آور است.

  • ساقه های نرم را با دانه های کنجد سرخ کرده و با سیر ، زنجبیل و رب فلفل مزه دار کنید.

  • بسیاری از رستوران های آلمان غذاهای ویژه ارائه می دهند منوهای مارچوبه در فصل بهار

مشخصات امنیتی

به طور کلی مارچوبه به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک نسبتاً نادر است.

بلعیدن شاخه های جوان ممکن است بوی بدی به ادرار بدهد. بستگی به متابولیسم دارد مارچوبه، که به انواع مختلف تجزیه حاوی گوگرد مانند متانتیول ، سولفیدها و غیره تجزیه می شود ، با این حال ، این شرایط بی ضرر نیست. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻- بازگشت به سبزیجات از جانب مارچوبهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻- بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. مرکز تحقیقات و اطلاعات سبزیجات ، دانشگاه کالیفرنیا. (پیوند pdf در یک پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.دیدگاهتان را بنویسید