20 مولتی ویتامین و مکمل برای مقابله با کرونا || چه مکمل هایی برای مقابله با کرونا مورد نیاز است؟


20 مولتی ویتامین و مکمل برای مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب وجود دارند. مردم می توانند از آنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری عروق کرونر قلب استفاده کنند. شیوع جهانی بیماری کروناویروس یا کووید 19، علائم و نشانه های مختلفی را در بیماران ایجاد کرده است. این علائم شامل تب و سرفه خشک است ، تا علائم جدی تری که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند ، مانند مشکل تنفس و سرگیجه.

متأسفانه ، در حال حاضر هیچ داروی ضد ویروسی وجود ندارد که بتواند به طور خاص کووید 19 برای درمان یا مدیریت ، وجود ندارد. بنابراین ، درمان این بیماری معمولاً شامل مدیریت علائم با درمانهای حمایتی است. واکسن کووید -19 در حال حاضر برای کمک به مبارزه با ویروس در دسترس است.

مولتی ویتامین ها برای مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب در چه افرادی مفید است؟

در مورد علائم کووید 19 نسبتاً خفیف و بدون اختلالات پزشکی دیگر که شما را در معرض خطر بالای عوارض قرار دهد ، داشته باشید کووید 19 (بیش از 65 سال ، دیابت ، زغال چوبیبیماری قلبی ، آسم ، سرطان ، بیماری کلیوی ، اچآیویبرخی ویتامین ها و مکمل ها می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری های قلبی کمک کنند.

همین حالا با مشاور پزشکی خود مشاوره آنلاین بگیرید

توجه به این نکته ضروری است که هیچ ویتامین یا مکمل نمی تواند این بیماری را درمان کند کووید 19 برای درمان. همچنین هیچ شواهد محکمی وجود ندارد که نشان دهد ویتامین ها یا مکمل های تأیید شده وجود دارد FDA است ، نمی تواند تاثیری بر آن داشته باشد کووید 19 دارند.

اثرات حمایتی مصرف مکمل ها و ویتامین ها در مبارزه با کروناویروس نظری است. ویتامین ها و مکمل ها می توانند بدن یا داروهای تجویزی یا بدون نسخه شما را ناراحت کنند. در مورد تمام داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید و بدون مشورت با وی رژیم غذایی غنی از ویتامین را شروع نکنید.

کدام مولتی ویتامین ها می توانند از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری کنند؟

تاثیر ویتامین D بر کروناویروس

به دلیل بیماری کووید 19، باعث علائم شبیه آنفولانزا می شود ، ویتامین می گیرد ب، ج و دعلاوه بر روی ، می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با بیماری کمک کند. بنابراین ، می توان آنها را با مشورت پزشک مصرف کرد.

ویتامین C و بیماری عروق کرونر قلب

به طور کلی ، ویتامین ها ج اگر قبل از تشدید بیماری مصرف شود ، می تواند به شما در مبارزه سریعتر با سرماخوردگی یا تسکین علائم سرماخوردگی کمک کند. ویتامین ج به عنوان یک آنتی اکسیدان ، می تواند به کاهش التهاب کمک کند. خوب است بدانید که ذات الریه یکی از جدی ترین علائم است کووید 19 است. حتی می تواند منجر به مشکلات تنفسی یا حتی مرگ شود. بنابراین اگر هنوز سالم هستید. شروع به مصرف ویتامین کنید جبعد از مشورت با پزشک مشکلی نیست.

ویتامین D و بیماری عروق کرونر قلب

عملکرد اصلی ویتامین ها دبه بدن کمک می کند تا سطح کلسیم و فسفر را در خون حفظ کند. شما می توانید با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید ، یا با مصرف مکمل ها و غذایی که می خورید ویتامین D دریافت کنید.

ویتامین کافی دریافت کنید دهمچنین می تواند شما را در برابر عفونت های تنفسی محافظت کند. مکمل های ویتامین بر اساس مطالعات بالینی منتشر شده در مجله داروسازی و داروسازی د خطر عفونت های تنفسی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ویتامین های کمپلکس B و بیماری عروق کرونر قلب

20 مولتی ویتامین و مکمل برای مبارزه با کرونا پزشکان

مصرف ویتامین B6، برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن انسان ضروری است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه رژیم غذایی روزانه ویتامین کافی دریافت می کنید ب به اندازه کافی دریافت می کنید. به راحتی می توانید میزان ویتامین ها را پیدا کنید با خوردن غلات غنی شده ، B مورد نیاز خود را دریافت کنید. مصرف مولتی ویتامین نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

فلز روی و بیماری عروق کرونر قلب

مصرف قرص روی یا داروهای سرماخوردگی بدون نسخه حاوی روی (در شربت یا قرص) می تواند به کاهش مدت سرماخوردگی رینوویروس کمک کند. مصرف روی همچنین به کاهش علائمی مانند احتقان بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد و سرفه که زودتر ناپدید می شود ، کمک می کند.

علاوه بر این ، روی برای تولید و فعال سازی سلول ها استفاده می شود تی لنفوسیت ها تی) آن کمک می کند. این سلول ها بدن را برای پاسخ به عفونت ها تحریک می کنند.

برای بهبود سریعتر ، مصرف مکمل روی را برای درمان بیماری خود در 24 ساعت اول علائم شروع کنید. دوز مناسب برای روی 75 میلی گرم است. اما مراقب باشید. مصرف بیش از 150 میلی گرم روی در روز می تواند باعث مسمومیت روی شود. مصرف زیاد روی نیز بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی می گذارد.

اگر بیش از یک داروی حاوی روی مصرف می کنید ، قبل از مصرف مکمل روی با پزشک خود مشورت کنید. برای جلوگیری از هرگونه عارضه.

بهترین مکمل ها برای استفاده در شرایط COVID-19 کدامند؟

مکمل های زیر ، به صورت جامد یا قرص ، می توانند به شما در سالم ماندن و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری عروق کرونر کمک کنند. باز هم ، ما اشاره می کنیم که مزایای این محصولات نظری است.

بزرگتر

سنجد سرشار از خواص ضد ویروسی و ضد التهابی است. به عنوان دارویی در برابر سرماخوردگی ، آنفولانزا و سینوزیت باکتریایی استفاده می شود. بزرگتر این اثرات خود را با کاهش تورم غشاهای مخاطی دارد.

برخی از مطالعات نشان می دهد که عصاره این گیاه زمان بهبود آنفولانزا را کاهش می دهد. به همین دلیل ، برخی معتقدند که این محصول گیاهی می تواند از سیستم ایمنی بدن شما در برابر عفونت کرونا محافظت کند (کووید 19) شما هم کمک کنید

قارچ

قارچ ، حاوی سلنیوم و ویتامین ب، مانند ریبوفلاوین و نیاسین که برای داشتن سیستم ایمنی خوب و قوی مورد نیاز است. قارچ ها همچنین حاوی پلی ساکاریدهای مختلف هستند. پلی ساکاریدها مولکول هایی هستند که عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند.

.بر

گون گیاهی است که از ریشه آن در پزشکی استفاده می شود. این گیاه معمولاً برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان سرماخوردگی ، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی ، حساسیت های فصلی ، آنفولانزای خوکی و همچنین مبارزه با باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود.

تأثیر این گیاه در برابر بیماریهای مختلف با تحقیقات زیادی تأیید نشده است ، اما در درمان حساسیت های فصلی ، 160 میلی گرم عصاره ریشه (Lectranal توسط Milsing doo) ، روزانه ، به صورت خوراکی ، به مدت 3-6 هفته برای بهبود علائم مانند آبریزش بینی ، خارش و عطسه.

سلنیوم

سلنیوم یک ماده معدنی با کاربردهای مختلف از جمله جلوگیری از آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی است. سلنیوم به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. مگر در افراد مبتلا به بیماریهای خود ایمنی. آنها حتی می توانند بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی بگذارند.

سیر

خواص ضد ویروسی سیر می تواند شدت علائم سرماخوردگی ، آنفولانزا یا عفونت ها را کاهش دهد کووید 19 مفید بود در یک مطالعه ، افرادی که مکمل های سیر را در فصل سرما مصرف می کردند ، نسبت به افرادی که قرص دارونما مصرف می کردند ، کمتر سرماخوردگی داشتند.

علاوه بر این ، مصرف سیر می تواند زمان بهبود سرماخوردگی را کوتاه کند. اگرچه می توانید سیر را تازه بخورید. حتی می توانید از آن به عنوان یک افزودنی استفاده کنید.

آندروگرافی

آندروگرافی یک گیاه دارویی است که برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود. این گیاه اغلب به عنوان مسکن و ضد تب و همچنین برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. مصرف عصاره آندروگرافی در ترکیب با جینسینگ سیبری می تواند علائم سرماخوردگی را در مدت 72 ساعت پس از شروع بیماری بهبود بخشد.

بر اساس یک مطالعه دیگر ، بیماران مبتلا به آنفولانزا که عصاره خاصی از آندروگرافی را در ترکیب با جینسنگ سیبری استفاده کردند. سریعتر از بیمارانی که از آمانتادین استفاده می کنند ، دارویی که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تجویز شده استFDA) تایید ، استفاده ، بهبود یافته از آنفولانزا.

آنها همچنین پس از بهبودی از آنفولانزا عوارض کمتری را تجربه کردند. عوارضی مانند درد سینوس ، مشکلات تنفسی و سرفه (برونشیت) در این افراد کمتر شایع بود.

ریشه شیرین بیان

20 مولتی ویتامین و مکمل برای مبارزه با کرونا پزشکان

ریشه شیرین بیان ، هنگامی که به عنوان محلول برای غرغره استفاده می شود ، می تواند برای تسکین گلو درد ، علائم شایع ویروس کرونا و به طور کلی برای کاهش درد استفاده شود. علاوه بر این ، ریشه شیرین بیان می تواند احتقان را سرکوب کرده و التهاب را کاهش دهد. برای بهره مندی از اثر دارویی این گیاه ، می توانید یک تکه ریشه شیرین بیان را بجوید یا آن را به صورت چای بنوشید.

Pelargonium sidoides

Pelargonium sidoides اونم با اسامی گردنبند آنها همچنین معروف به. معمولاً به صورت خوراکی برای درمان و درمان عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی از جمله برونشیت ، سینوزیت ، گلودرد ، لوزه و سرماخوردگی استفاده می شود. این گیاه دارای خواص دارویی است.

به نظر می رسد که مصرف عصاره مخصوص ساخته شده از سایدروئیدهای پلارگونیوم به کاهش علائم و از بین بردن سرماخوردگی پس از 10 روز درمان با این گیاه کمک می کند. مصرف این گیاه در بزرگسالان نیز علائم برونشیت را در مدت 48 ساعت پس از احساس بیماری کاهش می دهد.

کورکومین

20 مولتی ویتامین و مکمل برای مبارزه با کرونا پزشکان

کورکومین ، از گیاه کورکوم طولانی گرفته شده. کورکومین معمولاً زردچوبه نامیده می شود. کورکومین به دلیل فعالیت ضد درد ، ضد التهابی و ضد عفونی کننده در طب آیورودا و چینی استفاده می شود. کورکومین می تواند به مبارزه با التهاب و بهبود پاسخ ایمنی بدن کمک کند.

اکیناسه

از اکیناسه برای درمان علائم سرماخوردگی در ساعات اولیه بروز علائم استفاده می شود. اما تحقیقات علمی در مورد اثربخشی آن نتایج متفاوتی را نشان داده است. برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف اکیناسه می تواند خطر ابتلا به سرماخوردگی را بین 45 تا 58 درصد کاهش دهد. اما تحقیقات دیگر نشان می دهد که مصرف اکیناسه هنگام قرار گرفتن در معرض ویروس های سرماخوردگی از سرماخوردگی جلوگیری نمی کند.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که خوردن یک محصول خاص از اکیناسه (اکیناسه مونوسلکت، PharmExtracta، پونتنور، ایتالیا) روزانه ، به مدت 15 روز ، می تواند پاسخ به واکسن آنفولانزا را در افرادی که دارای مشکلات تنفسی مانند برونشیت یا آسم هستند ، بهبود بخشد.

به طور کلی مطالب مختلفی در محافل علمی در مورد این گیاه دارویی گفته می شود. برای دستیابی به نتایج قطعی تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

اخرین حرف

از زمان شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، بسیاری از محققان در سراسر جهان سعی کرده اند راه هایی برای درمان ، کنترل ، مدیریت و پیشگیری از این بیماری پیدا کنند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که برای تقویت سیستم ایمنی فرد از ویتامین ها و مکمل های گیاهی استفاده کنید.

به طور کلی قبل از استفاده از هرگونه محصول گیاهی یا شیمیایی با پزشک مشورت کنید. او می تواند به سوالات شما در مورد بیماری عروق کرونر قلب پاسخ دهد.

منبع:

https://www.medicinenet.com/covid_19_supplements/article.htm

دیدگاهتان را بنویسید