۳۰ شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید مجتبی خیام نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور امشب در دیدار با استاندار گفت: اولویت های موجود باید با همفکری نمایندگان مشخص شود. و مسئولان استان

به گفته وی، اگر بخش کشاورزی اولویت اول خراسان جنوبی نیست، اولویت دوم استان است و بنابراین باید با استفاده از ظرفیت و منابع موجود، اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی افزود: تمرکز هر گونه توسعه در بخش کشاورزی با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور است که دارای ۲۰ موسسه ملی است که یکی از آنها موسسه سرم سازی رازی است.

وی بیان کرد: نخستین پارک فناوری کشاورزی بر اساس نامگذاری امسال در استان البرز راه اندازی شد و چهار دهکده فناوری کشاورزی و مرکز رشد نیز ایجاد شده است.

خیام گفت: امسال بر اساس مصوبه دولت ۳۰۵ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی راه اندازی می شود و سهم خراسان جنوبی نیز ۳۰ شرکت دانش بنیان متشکل از فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی است و در صورت افزایش تعداد، فناوری کشاورزی است. روستا در استان ایجاد می شود. .

به گفته وی، با همکاری آموزش و پرورش و پشتیبانی استان، آکادمی کشاورزی ۲۴ ساعته راه اندازی می شود و تا پایان سال دوره کاردانی رشته های زعفران، زرشک و عناب در دانشگاه علمی و کاربردی راه اندازی می شود. استان

وی با اشاره به اینکه از سال آینده پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی با نظر وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود، گفت: چاره ای جز تامین امنیت غذایی مردم با استفاده از دانش فناورانه نداریم.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با تاکید بر اینکه از تولید زرشک، زعفران و عناب حمایت ویژه خواهیم کرد، تصریح کرد: رفع دغدغه مردم و کاهش قیمت تنها با ارزیابی دانش بنیان امکان پذیر است. و استفاده از افراد تحصیل کرده در این بخش قابل قبول نیست.