۳۵ بیمار کرونای فارس در “آی سی یو” / روند افزایش مبتلایان ادامه دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و ۱۷۴ هزار و ۲۷۶ آزمایش تشخیص مولکولی و آزمایش سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده و ۶۳۴ هزار و ۸۵۷ مورد. آزمایش بیماران مثبت بوده است شناسایی می شود.

از مجموع آزمایش‌های انجام‌شده از ابتدای شیوع تا کنون، یک میلیون و ۷۷۷ هزار و ۳۷۹ آزمایش تشخیص مولکولی انجام شده است که از این تعداد ۵۲۰ هزار و ۵۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده و ۳۹۶ هزار و ۸۹۷ مورد از ابتدای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» آزمایش سریع انجام شده است. انجام. انجام شده و ۱۱۴۲۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با پذیرش ۷۲ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، در حال حاضر ۳۴۴ بیمار مثبت و مشکوک با علائم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۵ بیمار به دلیل وخامت حال خود تحت درمان های ویژه در بخش های مراقبت ویژه هستند. شرایط فیزیکی.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس به ثبت رسیده و مجموع جان باختگان کووید ۱۹ از ابتدای ابتلا به این بیماری به هشت هزار و ۴۰ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۴ هزار و ۴۰ بیمار کووید-۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان یا ایزوله شدن ترخیص شده اند.

در حال حاضر مجموع دوزهای تزریقی واکسن کرونا در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز به هشت میلیون و ۱۴۸ هزار و ۸۹۳ دوز رسیده است که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۳ هزار و ۴۲۱ دوز اول سه میلیون و ۱۳۰ دوز بوده است. هزار و ۷۲۰ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۲ هزار و ۲۶۰ دوز نوبت سوم و ۴۲ هزار و ۴۹۲ دوز یادآور واکسن بود.