4 راه ساده برای مقابله با چربی شکم یائسگی – دکتر رویا خادمیان


4چگونه به راحتی چربی شکم یائسگی را مدیریت کنیم

افزایش وزن در میانسالی اجتناب ناپذیر است ، اما در واقع می توان بر آن غلبه کرد. اگرچه تغییرات هورمونی طبیعی می تواند باعث علائم یائسگی مانند گرگرفتگی ، تعریق شبانه و تغییرات خلقی شود ، اما نیازی به نگرانی نیست و اعتراف کنید که در دوران یائسگی نمی توانید کاری برای چربی شکم خود انجام دهید.

قبل ، در طول یا بعد از یائسگی ، سطح استروژن کاهش می یابد ، متابولیسم شما کند می شود و کاهش وزن ، به ویژه در قسمت میانی ، دشوارتر می شود. چربی شکمی در دوران یائسگی نه تنها یک سردرد است ، بلکه می تواند برای سلامتی شما نیز مضر باشد. مطالعات نشان می دهد که چربی شکم در دوران یائسگی خطر بیماری های قلبی ، دیابت ، برخی سرطان ها و مرگ زودرس را افزایش می دهد.

1. نحوه مدیریت چربی شکم در دوران یائسگی

برای از بین بردن چربی شکم در دوران یائسگی بیشتر ورزش کنید. با ترکیبی از تمرینات متوسط ​​تا شدید برای از بین بردن چربی شکم در دوران یائسگی شروع کنید. برنامه روزانه شما باید شامل تمرینات هوازی مانند شنا ، پیاده روی ، دوچرخه سواری و دویدن و تمرینات مقاومتی یا قدرتی باشد.

2. ایستادن بهتر از نشستن در صورت امکان است.

هرچه بدن شما بیشتر حرکت کند ، کالری بیشتری می سوزانید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که تا جایی که ممکن است در طول روز قائم بایستید. این نه تنها کالری می سوزاند ، بلکه از سایر مشکلات سلامتی نیز جلوگیری می کند.

نشستن طولانی مدت باعث افزایش چربی شکم و تجمع در اطراف اندام هایی مانند کبد می شود که خطر دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد. اگر می خواهید بیشتر بمانید ، ممکن است مجبور شوید پشت تلفن بایستید یا کمی دورتر از پارکینگ پارک کنید و کمی پیاده روی کنید. اگر عادت کرده اید جلوی تلویزیون پرخوری کنید ، می توانید دوچرخه پدالی خود را روی زمین جلوی مبل قرار دهید تا حین تماشای برنامه های مورد علاقه خود حرکت لازم را انجام دهید.

3. زمان آگاهانه خوردن و میان وعده

مهم نیست که در میانسالی از چه رژیمی پیروی می کنید ، مهم است که آن را مصرف می کنید. به عنوان مثال ، خوردن بستنی و چیپس سیب زمینی در نیمه شب ایده بدی است و در طول روز گزینه مناسبی نیست. پیام کلی در مورد زمان غذا مشخص است. خیلی دیر غذا نخورید

غذا خوردن در اواخر شب در واقع تلاشی برای کاهش وزن است. در مورد محدودیت های زمانی سخت گیر باشید. وعده غذایی خود را در زمان معقولی مانند 7 بعد از ظهر به پایان برسانید و مجدداً ساعت 7 صبح روز بعد ، 12 ساعت بعد شروع کنید.

استراتژی خواب سالم خود را به روز کنید تا به شما در استراحت بهتر و مبارزه با چربی شکم در دوران یائسگی کمک کند.

بی خوابی یک علامت بسیار شایع در دوره ای است که بدن زن در آخرین چرخه قاعدگی حرکت می کند. یکی از مواردی که واقعاً به مبارزه با یائسگی کمک می کند ، خواب با کیفیت است. خواب ناکافی بر هورمون های گرسنگی گرلین و لپتین تأثیر می گذارد. شما باید آشپزخانه را ببندید و دندان های خود را تا ساعت 7 بعد از ظهر مسواک بزنید. این امر باعث می شود شما از خوردن دیر غذا نخوابید و خواب خوبی نداشته باشید. اگر قبل از خواب غذا می خورید ، نباید آن را بخورید زیرا خواب شما را مختل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید